Teraz jest 8 maja 2024, o 21:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pomozcie dziwny sluz

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Pomozcie dziwny sluz

Postprzez mik41 » 19 stycznia 2005, o 19:23

Dziewczyny pomozcie.....CHodzi mi o sluz dzis jest moj 9 dc ,pije ziolka na poprawnienie pracy jajnikow od 4dc.Dzis sprawdzalam sluz i byl inny niz zawsze ( taz.zawsze mam problem z okresleniem sluzu a jajkowy mialam chyba tylko raz pare miesiecy temu).Byl troche bialawy i troche jakby przezroczysty i co najwazniejsze rozciaga sie podobnie jak piszecie w opisach.Czy to ozancza ze dzis jest owul Kiedy powinno byc przytulanko w takim przypadku?Mam cykle 28 d przy luteince.
Prosze odpiszcie...
mik41
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 14:31

Postprzez Lukrecja » 19 stycznia 2005, o 19:50

Zapewne zaczyna Ci się okres płodny. U mnie śluz świadczący o zaczynającej się fazie płodności, taki jak opisujesz, pojawia się między 8-10 dniem i trwa około 5-6 dni. Tak mam zawsze. Cykle podobnie jak u Ciebie 27-29 dni. Ja bym nie szalała za bardzo teraz i odczekała na moment bliżej owulacji. Ja zawsze dzień lub dwa przed skokiem mam bardzo widoczny spadek temki, więc poczekałabym do tego właśnie spadku żeby nie osłabić plemniczków, ale każda kobieta jest inna.
Możesz już zacząć starania ale przytulanko co kilka dni.
Ale ja teoretyzuję :wink: może się jakiś praktyk odezwie.

Pozdrówka i powodzenia w staraniach :)
Lukrecja
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2 lipca 2004, o 20:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasiama » 19 stycznia 2005, o 22:14

Praktyk, czy teoretyk, ale ważne jest, że największe szanse na poczęcie są w dniu szczytu, dzień przed nim i dzień po. Zatem faktycznie, najkorzystniej byłoby poczekać jeszcze kilka dni, do momentu, gdy zauważysz pogorszenie jakości śluzu. Wtedy jest czas na owocne "przytulanie".
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mimi » 20 stycznia 2005, o 10:59

To kiedy jest w końcu ten dzień szczytu przy spadku temperatury czy przy wzroscie?
mimi
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 października 2004, o 11:50

śluz

Postprzez Emika » 20 stycznia 2005, o 12:50

cześć dziewczyny, u mnie jest 10dc, ale ja nie mam aż takiego widocznego śluzu, czuję się trochę wilgotno i jak sprawdzałam to jest mętny śluz ale aż tak się nie wydobywa z pochwy, mam cykle 28-29 dni.zauwazyłam też, że od wczoraj boli mnie podbrzusze, raz jeden raz drugi jajnik, nie stale, ale jak wstaję, leżę, zginam sie itp. czy to oznacza, że zbliżają się dni płodne i będzie niedługo owulacja, narazie moja temp. jest niska, proszę o odpowiedź w tej sprawie. z góry dziękuję :wink:

PS: do mik41 - jakie ziółka Ty pijesz, lekarz Ci je przypisał? pozdrawiam
Emika
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 stycznia 2005, o 19:11

Postprzez mik41 » 20 stycznia 2005, o 14:01

lebiodka (oregano) 50g
koszyczek rumianku 50 g
macierzanka 50 g
pokrzywa 50 g
dziurawiec 50 g
rdest ptasi 50 g
ruta 20 g
nagietek 20 g
nostrzyk 20 g

Łyzeczke ziol (wiecej radze nie sypac, bo napar nabiera goryczki) zalac szklanka wrzacej wody, naparzac pol godziny. Pic szklanke odwaru przed snem.
mik41
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 14:31

Postprzez kasiama » 20 stycznia 2005, o 15:12

Mimi, dzień szczytu śluzu to OSTATNI dzień śluzu relatywnie najlepszej jakości u danej kobiety w danym cyklu. Oznacza to, że jak w danym cyklu obserwujesz śluz i lepszej i gorszej jakości, to dniem szczytu będzie ostatni dzień śluzu tej lepszej jakości. Ale jeśli w danym cyklu nie obserwujesz w śluzu lepszej jakości, to dniem szczytu będzie ostatni dzień śluzu w ogóle.
A temperaturka to normalnie wzrasta dopiero po dniu szczytu.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mimi » 20 stycznia 2005, o 15:51

Kasiama-dzeki serdeczne za odpowiedź
mimi
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 października 2004, o 11:50


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron