Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy to boli ?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy to boli ?

Postprzez Aqua » 21 października 2003, o 10:11

Czy procesowi zapłodnienia lub zagnieżdząnia się komórki może towarzyszyć lekki ból, kłucie w okolicach jajnika lub podbrzusza. Kłucie niej jest ciągłe, raczej przypomina kolkę. do tego lekki ból w piersiach.
Jestem obecnie w 18 dniu cyklu.Mierzę temperaturkę i dopiero od przedwczoraj zaczął się skok z niższej temperatury na wyższą (z 36.1 na 36.3 dziś na 36.4. Obserwuję też śluz płodny.
Bardzo chciałabym zajść w ciążę. Czy to mogą być jakieś oznaki ?
I jeszcze jedno pytanie. Czy nieco obniżony poziom progesteronu może uniemożliwić zajście w ciążę ?
Aqua
 

Postprzez Bożena » 21 października 2003, o 11:19

Bóle w okolicach jajników towarzyszą czasami owulacji, natomiast nie są jakimiś szczególnymi oznakami świadczącymi o zapłodnieniu komórki jajowej czy zagnieżdżeniu zarodka (upływa parę dni, zanim dociera on do jamy macicy).

O okołoowulacyjnym wzroście temperatury możemy mówić, gdy zaobserwujemy trzy wskazania wyższe od poprzedzających je bezpośrednio sześciu pomiarów. Jeśli wyższa temperatura utrzymuje się przez co najmniej 21 dni, wtedy można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jest to sygnał stanu błogosławionego.

Jeśli chodzi o poziom progesteronu, to w odpowiedzi na Pani dość ogólnie sformułowane pytanie można powiedzieć tylko tyle, że jeśli jest on zbyt niski, wtedy może występować za krótka faza lutealna (okres od pierwszego dnia wzrostu temperatury do końca cyklu). Jej przeciętna długość to +/- 14 dni. Jeśli trwa krócej niż 10 dni, wtedy mogą być problemy z ciążą, ponieważ zarodek ma za mało czasu, żeby zagnieździć się w macicy.

Proszę policzyć sobie długość fazy lutealnej w kolejnych cyklach. Można też przysłać do mnie prywatną widomość z zapisami wcześniejszych cykli, wtedy mozna będzie spojrzeć na sprawę bardziej konkretnie.
Pozdrawiam
Bożena
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 lipca 2003, o 16:22

Postprzez Aqua » 21 października 2003, o 12:02

Jutro przeslę do Pani moje ostatnie wykresy. W tej chwili mam wyniki badań takich hormonów:

progesteron - 11,0 ng/ml

testosteron - 55.1 ng/dl

prolaktyna - 23.0 ng/nl
czy mogę prosić o komentarz poprawności poziomów tych hormonów.Badanie było wykonane w 22 dniu cyklu.
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez Bożena » 21 października 2003, o 14:41

Nie jestem lekarzem, więc nie mogę się na ten temat wypowiadać. Proszę polegac na opinii lekarza, któy Panią prowadzi i zlecił te badania. Można też napisać do ginekologa współpracującego z naszym forum: Tomasz Dmochowski: todm@esculap.pl - zresztą on sam juz proponował Pani kontakt tą drogą.

Zachęcam do przysłania zapisów kilku ostanich cykli, to pomożemy Pani wyznaczyć czas płodności.

Pozdrawiam
Bożena
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 lipca 2003, o 16:22

Postprzez eliszeba » 22 października 2003, o 11:02

Witam :) mam pytanie dotyczące obserwacju śluzu. Od miesiąca prowadzę obserwacje śluzu i pomiary temperatury.Niestety nie mam jeszcze wprawy w rozpoznaniu śluzu płodnego. Marzymy z mężem o dziecku :D więc bardzo proszę o jakieś jasne w skazówki w tym temacie.Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
eliszeba
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 października 2003, o 14:22


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron