Teraz jest 9 maja 2024, o 01:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jestem nowa proszę o pomoc

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jestem nowa proszę o pomoc

Postprzez aaga » 13 stycznia 2005, o 22:57

Witam
jeśli ktoś jest tak pomocny to bardzo proszę pomóżcie mi :oops: nie wiem czy kartę obserwacji można zacząć prowadzić od, w zasadzie połowy cylku w każdym razie byłam u lekarza i mam zacząć .....
i tu powstał problem ściągnełam z internetu kartę obserwacji i zgłupiałam nie wiem jak mam ją zaznaczać mam tak: pierwsza rubryka dzień cyklu 1,2,3,4 ...... itd. nie rozumiem tego, dzień cyklu mam liczyć od piewszego dnia rozpoczęcia miesiączki? czyli jak okres ostatni miałam 26.12.2004 to dzisiaj jest 13.01.2005 czyli 19 dzień cyklu i zaznaczam w dniach cyklu 19 i w tabelce temp. jaka będzie rano????????????????????? :? jutro będzie 20 dzień cyklu. Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam ale naprawdę nigdy nie sądziłam że będę musiała prowadzić taką kartę i że będzie mi to sprawiało taką trudność.
Pozdrawiam
aaga
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16 grudnia 2004, o 17:54

Postprzez admin » 13 stycznia 2005, o 23:10

Proszę poczytać sobie tutaj:
http://www.lmm.pl/npr/kurs/1.html
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez kasiama » 14 stycznia 2005, o 15:32

Pierwszy dzien cyklu to pierwszy dzien miesiaczki. Jesli tak ci wyszlo z obliczen (nie sprawdzalam), ze dzies 19 dzien cyklu, to zaczynasz od tego 19 dnia. Wczesniej nic, bo nie prowadzilas obserwacji. Jak i kiedy mierzyc temperature radze dokladnie poczytac, bo nie jest to wszystko jedno.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Głowa do góry

Postprzez mim_m » 17 stycznia 2005, o 14:05

Aaga, nie przejmuj się, to tylko tak strasznie wygląda. W gruncie rzeczy obserwacja cyklu to w sumie łatwizna i po 3-4 miesiącach robisz to właściwie mimochodem :). Ja też bardzo polecam wirtualny kurs NPR ze strony www.lmm.pl (tej samej, na której znajduje się to forum), a jeszcze bardziej podręcznik Kipleyów pt. "Sztuka naturalnego planowania rodziny", gdzie o tajnikach mierzenia temperatury, obserwacji a nawet (co już trudniejsze) interpretacji tych obserwacji napisano niemal wszystko. Powodzenia!
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron