Teraz jest 22 maja 2024, o 15:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy duphaston blokuje owulację?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Czy duphaston blokuje owulację?

Postprzez Kreska » 8 stycznia 2005, o 16:00

Witam,
mam bardzo nieregularne i długie cykle. Wczoraj lekarz przepisał mi bromergon i duphaston- i to mnie niepokoi. Mam go brać od 16-25dc. Ja jednak mam długie cykle i ostatnio np.owulacja była w 38dc. Lakarz mówi że duphaston ma zadbać aby sluzówka cały czas się odnawiała, i trochę nauczyć oragnizm regularności. Ale co z moją owulacją??Bo przeciez nie chodzi o to aby miesiączki były jak w zegarku tylko aby występowało jajeczkowanie. Wiem że powinnam ufać lekarzowi-ale ja bardzo pragnę mieć dziecko, i troche się obawiam...czy oby przesłankami lekarza nie było po prostu wyregulowanie cyklu!!! Nie mieszkam w dużym mieście więc nie mam za bardzo możliwości znalezienia naprawdę dobrego gin. Dodam że obecny nawet nie chce patrzeć na moje wykresy temperatury....
bardzo prosze o pomoc-może ktoś wie jak to jest naprawdę z tym duphastonem-niby jest bardzo popularny, ale biorą go z reguły kobiety które mają regularne cykle.
Kreska
http://www2.fertilityfriend.com/home/kreska
Kreska
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 grudnia 2004, o 16:17

Postprzez K-ulka » 8 stycznia 2005, o 18:39

Witaj Kreska!
Dudhaston stosuje się również (m.in.) przy leczeniu niepłdności, więc nie powinnaś się obawiać.
więcej danych na stronach producenta:
http://www.solvaypharma.pl/preparaty/duphaston.html
Pozdrawiam
Ulka
P.S. Też kiedyś przyjmowałam ten lek. Cykle były wyregulowane, prowadziłam obserwacje śluzu i temperatury - były ok. Ale co dokładnei z płodnośią to nie wiem - toby ło przed ślubem.
K-ulka
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 22 września 2004, o 00:40
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron