Teraz jest 4 czerwca 2024, o 06:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

temperatura

Postprzez mik41 » 16 grudnia 2004, o 13:20

Czy to normalne ze przed @ i w trackcie jej trawania mam temp.37,1 37,3 ?? @ jest malo obfita w porownaniu do innych a spozniala mi sie 2 tyg .
mik41
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 14:31

Postprzez wika » 16 grudnia 2004, o 13:39

a w cyklach poprzednich jak to wygladało u Ciebie :?: prawidłowo to raczej powinna temperatura spaść, chociaz różnie to bywa, natomiast jeśli do tego twierdzisz że @ jest mniej obfita i inna niż to dotąd bywało to jest również taka mozliwośc ze jestes w ciąży, u niektórych kobiet mimo ciąży wystepuje miesiączkowe krawawienie , które własnie jest mnie obfite i krótsze , jeśli nadal temperatura będzie wysoka zrób test ciążowy,a jak w ogóle długo utrzymuje sie ta podwyższona temperatura :?:
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez mik41 » 16 grudnia 2004, o 13:50

temp podwyzszona mam juz od 5 dniGdy @ mialam miec 1 grudnia to 3 zrobilam test -negatywny 2 test zrobilam 6 grudnia-negatywny ale pomimo tego opoznila mi sie 2 tyg a to tylko dlatego ze przerwalam luteine.Wiem ze powiesz ze luteina wstrzymuje @ ale luteina zarzywam juz pare miesiacy i @ nigdy mi sie nie opozniala.A tem mierzylam gdy luteiny juz nie bralam ( podwyzsza temp).

I gdzie powinno sie mierzyc temp bo wlasnie w pochwie mam wysoka a pod pacha 36,6 ??
mik41
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 14:31

Postprzez wika » 16 grudnia 2004, o 14:36

w całym cyklu należy mierzyć temperaturę w jednym a tym samym miejscu, więc teraz juz na pewno nie zmieniaj miejsca pomiaru aż do końca cyklu. Inne miejsca pomiaru to usta (8min) i odbyt (5 min) ,pod pachą wynik jest mało miarodajny i w obserwacjach temp. nie zaleca sie tego miejsca do mierzenia. Piszesz że temperature podwyzszona masz od 5 dni :?: rozumiem że wcześniej wartości były nizsze :?: jeśli tak to z tego wynika że własnie jesteś w fazie lutealnej (poowulacyjnej) , która może trwać od 10-16 dni (jakie długie sa u Ciebie fazy lutealne- licząc od pierwszego dnia podwyzszonej temp. do dnia poprzedzającego kolejną @?) a krwawienie , które sie pojawiło raczej wyglada na śródcykliczne- ale jak ono długo trwało i czy to było tylko plamienie :?: ale na 100% nie jestem pewna to tylko moje przypuszczenia. Acha pisałaś ze miesiączka Ci sie opóźniła o jakieś 2 tyg, ale to mogło być spowodowane przedłużeniem sie pierwszej fazy cyklu , bo skoro temp. podwyzszona masz dopiero od 5 dni to na to mi to wyglada. Najlepiej jakbyć opisała cały swój cykl, dni,temp,śluz itd.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez mik41 » 16 grudnia 2004, o 14:46

Dopiero zaczynam mierzyc temp.wczesniej tego nie robliam.@ dostalam 14 grudnia jest to krwawienie ale mniej obfite jak zwykle.Cykle mam do 30 d.A kiedy mam owulacje tego nie wiem ,nie wiem czy wogule ja mam.Poprzedni cykl mialam z clo ale jak to powiedzial lekarz "marnie na niego zareagowalam".Sluz ciezko mi obserwowac bo mam nadzerke i uplawy ale tego sluzu jak kurze jajo jeszcze nie zaobserwowalam.
mik41
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 14:31

Postprzez kasiama » 16 grudnia 2004, o 15:14

Możesz jeszcze raż po kolei napisać od którego dnia cyklu mierzysz temperaturę, jak (godziny, długość pomiaru, itp) i kiedy zaczęła się @?
Już trochę zaczęłam się gubić... I jeszcze śluz - tyle ile udało ci się zaobserwować.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mik41 » 16 grudnia 2004, o 15:38

Temp. dopiero zaczelam mierzyc tj od 40dc.Mierze ja zaraz po obudzeniu termometerm elektronicznym 5 min.@ zaczela sie 14 grudnia.w 40 dc sluz byl lepki,wilgotny.
mik41
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 14:31


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość