Teraz jest 29 marca 2024, o 00:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

syn

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

syn

Postprzez Gość » 11 października 2003, o 16:54

Jak zaplanować płeć dziecka? Wiem, że nie ma 100 % metody, ale jednak... Mam córkę i chciałabym chyba synka! Help!
Gość
 

Postprzez Moni » 15 października 2003, o 18:12

Witam! Można spróbować zaplanować płeć dziecka. Wspłżyjąc jeszcze w fazie temperatur niższych np.2,3 dni przed jajeczkowaniem jest ok.60% że urodzi się córka. A w dzień skoku temperatury i tuż po nim chłopiec. Ale najwięcej do powiedzenia to ma w tych kwestiach Bóg i do niego się trzeba zwrócic przede wszystkim. Pozdrawiam.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez Kotek » 31 października 2004, o 14:35

Kotek-Ja tez sie staram o synka .Mam juz jednego i coreczke , ale chcialabym miec teraz synka. Od wrzesnia mam dieta i jem tylko wybrane owoce i warzywa -trzeba jesc duzo pomidorow,bananow,zoltego sera,ziemniaki, owocow cytrusowych,ryb i duzo solic. Ja to wlasnie jem i zobaczymy co z tego wyniknie jesli sie uda.Dodatkowo kocham sie w dni plodne ok. 14-16 dnia od miesiaczki . Mozesz tez zaryzykowac , co si szkodzi? Jak mi sie uda to napisze . Pozdrawiam
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez kk » 31 października 2004, o 16:25

Dużo solic to chyba już zbytnia przesada :shock: O ile wiem to nadmiar sodu w diecie zdrowiu raczej szkodzi...
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez monikar » 31 października 2004, o 20:11

hej

ja też słyszałam o tym, że jeśli chce się mieć syna to dieta przyszłej matki powinna być bogata w sód a jeśli dziewczynkę to w wapń, (oczywiście sól szkodzi zdrowiu i trzeba stosować ją z umiarem)

"Kotek" trzymam kciuki za poczęcie synnka jeśli Ci się uda to może sama zastosuję tą dietę też już mam córeczkę i teraz jak tylko zakończę leczenie chcemy z mężem postarać się o braciszka dla naszej Martusi.


pozdrawiam
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kotek » 31 października 2004, o 22:06

Jesli sie uda z dieta to napisze napewno.
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez Julianna » 5 listopada 2004, o 11:16

To podobno stwierdzone naukowo: współżycie w dniach przed owulacją- dziewczynka, w dniu owu- chłopiec :wink: Powodzenia :D
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez mfiel » 5 listopada 2004, o 14:22

Julianno, nie tak szybko :)

To co piszesz jest OK (związane jest z faktem, że plemniki z chromosomem X są wolniejsze, ale bardziej żywotne od tych z chromosomem Y, a te vice versa), jednakże wiedza ta tylko zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia dziecka danej płci. Nie jest to jednak (na szczęście) metoda na 100%.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Julianna » 5 listopada 2004, o 14:59

:D Toteż traktuję to jak najbardziej z przymrużeniem oka :wink:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez Gość » 5 listopada 2004, o 19:36

A moja Mama zastosowała tę "metodę" i dwukrotnie "zadziałała" (mam Braciszka) :D
Życzę powodzenia!
Gość
 

Postprzez GosiaD » 5 listopada 2004, o 19:47

Czytam Wasze wypowiedzi i mam nadzieję, że wszyscy piszą z "przymróżeniem oka" :wink: Czy na prawdę tak ważne jest czy to będzie chopiec czy dziewczynka?
Zgadzam się z Moni - że jedynie Bóg ma tu coś do powiedzenia.
GosiaD
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 lutego 2004, o 17:31
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 5 listopada 2004, o 20:52

Droga GosiuD
Szczerze Ci powiem, że czasem jest to ważne. Z Narzeczonym wymarzyliśmy sobie czwórkę dzieci (2+2). Współczuję Mu, jeżeli będą to 4 córki... :lol:
Przecież takie próbowanie na konkretną płeć to nie jakieś sztuczki mające zastąić Pana Boga, a jedynie wykorzystanie faktu, o którym pisał mfiel.
Gość
 

Postprzez Martelka » 21 listopada 2004, o 21:44

No powiem, jak to sie u mnie wyklaruje, ale dopiero z koncem lipca, jak Bog da :)
Ale moze wypowiedzial by sie jeszcze ktos z forum jak to jest i na ile sie sprawdza? :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

limk

Postprzez Gość » 21 listopada 2004, o 21:55

Przypomnialo mi się, ze czytałam artykuł prof. Fijałkowskiego na ten temat. Podaję link http://www.adonai.pl/index.php?id=life/z16.htm
pozdrawiam
Gość
 

Postprzez Martelka » 21 listopada 2004, o 22:24

Dzieki bede czytac :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez misiacz » 22 listopada 2004, o 20:04

Sama nie mam jeszcze dzieci, ale mogę zaświadczyć na przykładach z mojej rodziny, że opisany "mechanizm" jakoś się sprawdza. Moja mama urodziła sześcioro dzieci - 4 chłopców i dwie dziewczynki (jedną z nich jestem oczywiście ja :lol: ). Twierdzi, że do poczęcia chłopców dochodziło, gdy współż. miało miejsce b. blisko owulacji, a dziewczynek - kilka dni przed owu. Jeden z moich braci wraz z żoną mieli córeczkę i chcieli postarać się o synka, współżyli dopiero w 1. dniu skoku i rzeczywiście się udało :D

Wiadomo, że i tak Bóg decyduje o płci Maleństw, ale próba zaplanowania jej na pewno nie jest niczym złym... Wujek mojego taty miał 5 córek i kiedy jego żona urodziła 6 dziecko, bała się mu powiedzieć jaka jest płeć (były to lata 70., USG jeszcze nie było powszechne). Sam rozwinął pieluszki i kiedy zobaczył, że to kolejna dziewczynka, podarł na sobie koszulę... :wink: Na synów musiał poczekać, aż córki powychodziły za mąż... Życzę powodzenia w staraniach i pociechy ze wszystkich pociech, niezależnie od płci :D :D :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

o córkach..

Postprzez młodazona » 18 września 2007, o 20:02

A mój wujek miał cztery córki i powiedział że będzie dotąd próbował aż będzie syn. I narodził się syn-piąte z kolei dziecko. Z tej radości ciocia zaszła jeszcze raz w ciąże i narodził się drugi syn i ja jestem jego matką chrzestną:-)
młodazona
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 września 2007, o 11:07
Lokalizacja: Radom

Postprzez kamyczek » 18 września 2007, o 23:09

Ciekawa jestem czy sprawdziła wam się ta metoda. Przecież to już 3 lata. :) napiszcie.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Martelka » 18 września 2007, o 23:45

:lol: :lol: :lol:
Mnie sie urodzil synek. Mysle, ze tutaj metoda by sie zgodzila, choc syn nie byl zaplanowany. Z tego co pamietam kochalismy sie w 2 dniu wyzszych temperatur. 100% jednak nie mam, bowiem wtedy mielismy duzo seksu tak czy inaczej :oops:
Alexander nasz ma 2 latka i 2 miesiace wlasnie dzisiaj.

Napewno przy drugim dziecku jesli bedzie ono scisle planowane, bede celowala na dziewczynke. Moze wtedy tez napisze co i jak :wink:

Kamyczku fajnie, ze zapytalas 8)
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez andrea » 15 października 2009, o 16:03

u nas:

20.11 był skok temp. (był to 13 dc) i miłe chwile z mężem, a 15.08 urodził się synek :), wcześniejcze zbliżenie w tym cyklu było w 5 dc, według mnie czasie niepłodnym.
czyli tym razem się sprawdziło jeśli chodzi o chłopca, a teraz marzymy o dziewczynce ;)
andrea
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 sierpnia 2007, o 12:53
Lokalizacja: ważne dokąd

Postprzez mila » 22 lipca 2010, o 21:13

U nas tez zadzialalo. Wlasciwie chcielismy dziewczynke, ale tak jakos wyszlo, ze przytulalismy sie po dluzszej przerwie wlasnie w dzien skoku i od razu synek dal sie zaprosic, przy 1. cyklu staran. Teraz juz na powaznie :lol: bedziemy dzialac przed skokiem. Tylko nie wiem, jak to dokladnie zrobic. Przestac na 2-3 dni przed spodziewanym skokiem? Zobaczymy, jak wyjdzie tym razem, na pewno dam znac. Powodzenia wszystkim 'strzelcom'
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez iwonah » 3 sierpnia 2010, o 22:42

mila napisał(a):U nas tez zadzialalo. Wlasciwie chcielismy dziewczynke, ale tak jakos wyszlo, ze przytulalismy sie po dluzszej przerwie wlasnie w dzien skoku i od razu synek dal sie zaprosic, przy 1. cyklu staran. Teraz juz na powaznie :lol: bedziemy dzialac przed skokiem. Tylko nie wiem, jak to dokladnie zrobic. Przestac na 2-3 dni przed spodziewanym skokiem? Zobaczymy, jak wyjdzie tym razem, na pewno dam znac. Powodzenia wszystkim 'strzelcom'


Witam! Metoda działa, oczywiście nie na 100%, bo natury nigdy nie da się "przeskoczyć", można ucelować w sam środeczek i mieć dziewczynkę, bo akurat X będzie szybciej, ale metoda jest skuteczna na 80-90%. Polecam lekturę "Zaplanuj płeć swojego dziecka" dr Shettles'a, lub zapraszam na priv, opowiem Ci więcej

Na chłopczyka ważna jest wiedza na temat owulacji, tzn dokładność jej określania, dr Shettles jednak nad PTC stawia obserwację śluzu, ale przy typowych cyklach powinno się to pokryć z ostatnim spadkiem i skokiem. I jeśli się chce chłopca, to w momencie szczytu śluzu, bądź jeśli jego ocena jest niemożliwa, to najlepiej "celować" w dobie między ostatnim spadkiem a skokiem; nie współżyć wcześniej i nie współżyć już po owu; zapraszam na priv, albo stwórzmy nowy wątek, to chętnie opiszę dokładniej
iwonah
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 sierpnia 2010, o 13:41
Lokalizacja: zachodniopom

Postprzez mila » 12 sierpnia 2010, o 23:31

Hej, masz juz slowko ode mnie na priva, a tak jeszcze publicznie Cie poprosze o rozwinięcie tematu. Na pewno nie tylko ja jestem zainteresowana.
Przeczytalam kilka razy i albo zacmienie wieczorowa pora, albo nie wiem co, ale nie wiem o jakim spadku piszesz przy szczycie sluzu. Hmmm.
Czekam na szczegoly :)
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez Kacha » 13 sierpnia 2010, o 15:03

ja tez jestem zainteresowana, bardzo chcelibysmy miec dziewczynke, chlopczyk juz jest i bylabym wdzieczna za jakas podpowiedz, z tym wspolzyciem 2-3 dni przed owu to u mnie troche ciezko wyznaczyc bo owulacje mam bardzo roznie, ewentualnie cos ze sluzem...?lub po prostuliczyc na łod szczescia...
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez iwonah » 20 sierpnia 2010, o 11:32

Witam! wróciłam z urlopu, zajrzałam... i napiszę kilka słów więcej wieczorem, tak na spokojnie, a może najlepiej to przytoczę fragmenty książki tego doktora Shettlesa, to wybitny naukowiec w "tych sprawach"..., pozdrawiam Was, na pewno się tu odezwę niebawem
Jestem... chodziło mi oczywiście o ostatni spadek temperatury i skok temperatury. Naukowcy w dalszym ciągu nie mają pewności, czy owulacja następuje w momencie spadku, czy skoku, czy po skoku, natomiast mają pewność co do tego, że ma to związek z owulacją. Wspomniany przeze mnie dr Shettles prowadził badania w swoim instytucie i on sam twierdzi, że owulacja powinna być właśnie w dniu spadku, bądź początku skoku (czyli ewentualnie w dniu porannego spadku lub w nocy poprzedzającej poranny skok; ale on uważa że pierwszą i nadrzędną metodą do ustalenia owulacji jest śluz. Więc owulacja następuje w chwili szczytu śluzu.
Stopniowo będę przytaczała najcenniejsze fragmenty tej książki, proszę tylko o cierpliwość.
Zaczynamy od najlepszej metody, czyli śluzu. I jak temat wskazuje, opiszę sposób zaplanowania chłopczyka (zainteresowanym mogę opisać sposób na dziewczynkę), przy czym zaznaczam, że oczywiście nie jest to metoda 100% i należy ściśle przestrzegać zasad doktora. Zaleca on 3 próbne cykle przed zaplanowaniem poczęcia.
1."najpierw dochodzi do jajeczkowania, a dopiero potem śluz w ciągu kilku godzin staje się znów "twardszy""
2."u niektórych kobiet objawy szczytu mogą utrzymywać się dłużej niż jeden dzień"
3."oprócz tabeli śluzu polecamy prowadzenie karty PTC, jeśli istnieje wyraźna sprzeczność między wynikami, to radzimy polegać na ocenie śluzu a nie temperatury"
4."nie ma pełnej jednomyślności co do tego, kiedy w związku ze skokiem temperatury dochodzi do jajeczkowania, jedni uważają że w chwili spadku, tuż przed jej skokiem, natomiast inni, że w dniu, w którym występuje nagła zwyżka. Dokładne badania wykazały, że dzieje się to w momencie spadku lub na samym początku wzrostu"
5.odnośnie testów owulacyjnych: "mimo sprzeczności nie ma różnic pomiędzy testami. Istnieje tylko jedno wydzielanie LH w każdnym cyklu i albo się je wykrywa albo nie. Producenci są niekonsekwentni w ocenie czasu, jaki mija od pojawienia się LH do prawdziwego momentu jajeczkowania. Wg autorów ulotek testów, powinno ono nastąpić gdzieś między godziną 12 i 44, a to zbyt duży zakres czasu żeby był użyteczny w planowaniu płci."
6."nikt z liczących się na świecie ekspertów nie zgadza się z informacjami podanymi w tych ulotkach"
7."moment, w którym wykrywa się LH w moczu (oczywiście kiedy robi się test 2x dziennie), następuje 6 godzin PO wystąpieniu LH we krwi. Jajeczkowanie nastąpi około 24 godziny później"
tetsy należy wykonywać 2x dziennie, ponieważ może się zdarzyć, że kiedy zrobimy test np w niedzielę rano, próbka moczu go nie wykarze, ale LH będzie już we krwi np od 4 godz, zrobimy test w pon rano, test będzie pozytywny, pomyślimy "mam 24 godziny", a tymczasem będzie zupełnie inaczej, bo owu wystąpi w pon między 12 a 18 godziną, a jak my od pon rano poczekamy do pon nocy lub wtorkowego ranka by począć chłopca, to będzie już po owulacji i albo jedynie dziewczynka, albo brak dzidzi...
Tyle na razie teorii, co do jajeczkowania, które odgrywa największą rolę w planowaniu płci, tzn jego dokładne określenie.
W następnym poście napiszę co robić, by począć chłopca w odniesieniu do metody śluzowej, termicznej i za pomocą testów :D
iwonah
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 sierpnia 2010, o 13:41
Lokalizacja: zachodniopom

Postprzez Kacha » 23 sierpnia 2010, o 20:10

(...)robimy test w pon rano, test będzie pozytywny, pomyślimy "mam 24 godziny", a tymczasem będzie zupełnie inaczej, bo owu wystąpi w pon między 12 a 18 godziną, a jak my od pon rano poczekamy do pon nocy lub wtorkowego ranka by począć chłopca, to będzie już po owulacji i albo jedynie dziewczynka, albo brak dzidzi... (...)
mam ten fragment rozumiec ze dziewczynke mozna poczac po owulacji...? :roll:
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez iwonah » 23 sierpnia 2010, o 21:16

Kacha napisał(a):(...)robimy test w pon rano, test będzie pozytywny, pomyślimy "mam 24 godziny", a tymczasem będzie zupełnie inaczej, bo owu wystąpi w pon między 12 a 18 godziną, a jak my od pon rano poczekamy do pon nocy lub wtorkowego ranka by począć chłopca, to będzie już po owulacji i albo jedynie dziewczynka, albo brak dzidzi... (...)
mam ten fragment rozumiec ze dziewczynke mozna poczac po owulacji...? :roll:


wg dr owszem, można, jajeczko żyje przecież kilka do kilkunastu godzin, a możliwe, że czasem nawet do 24 godz; przy czym wg tego dr po owulacji szanse na chłopczyka są znikome
iwonah
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 sierpnia 2010, o 13:41
Lokalizacja: zachodniopom

Postprzez Kacha » 24 sierpnia 2010, o 19:44

ooo....no to znow jestem o cos madrzejsza :P
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez Oleńka Z » 30 sierpnia 2010, o 21:54

.
Ostatnio edytowano 25 stycznia 2013, o 00:00 przez Oleńka Z, łącznie edytowano 1 raz
Oleńka Z
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 26 grudnia 2009, o 22:47

Postprzez iwonah » 31 sierpnia 2010, o 22:35

nie zapomniałam o Was, proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości, byłam ostatnio zabiegana szykując swojego 4-latka do przedszkola, może jutro mi się uda trochę Wam napisać, może jak mały będzie właśnie w przedszkolu... pozdrawiam
iwonah
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 sierpnia 2010, o 13:41
Lokalizacja: zachodniopom

Następna strona

Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron