Teraz jest 4 czerwca 2024, o 12:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co to znaczy?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Co to znaczy?

Postprzez kk » 9 grudnia 2004, o 14:13

Pierwszy raz zdarzyło mi sie cos takiego... Otóż w 26 dniu cyklu, pojawiło sie u mnie plamienie, troche żywoczerwonej krwi. Było to wczoraj, myślałam ze to poczatek okresu i że dzisiaj krew polej sie na dobre. Ale okresu nie widac, tylko troche ciemobladej wydzieliny z drobnymi kłaczkami... Bardzo sie denerwuje, bo w tym cyklu pierwszy raz przytulalliśmy sie z mężem w czasie płodym, to jest w 15 i 9 dniu cyklu. Nie wiem wiec czy nie jestem w ciązy i czy coś złego nie dzieje sie z Nami :?:
Dodaje, ze zawsze miałam dłuższe cylke, tak ok. 36 dni, no i zawsze temp. wyższych było 14 lub nawet 16. A tu :?: Szczerze mówiąc to martwię się co to podkrwawienie może oznaczac, dodam, że zawsze okres zaczynał sie u mnie od razu, bez wstępnego plamienia.
Może coś poradzicie :?: Podaje temperaturki ktore zanotowałam:

10dc 36,3
11dc 36,3 mokro
12dc 36,2 mokro
13dc 36,2 mokro
14dc 36,2 mokro
15dc 36,2 szyjka wysoko otwarta, mokro
16dc 36,0
17dc 36,5 szyjka wysoko otwarta,
18dc 36,5
19dc 36,6
20dc 36,8
21dc 36,95 szyjka twarda zamknięta i nisko

Jeśli miałyście coś podobnego, to bardzo proszę o poradę. Czuje ze dzieje sie coś nie tak... Acha dziś to jest w 27 dniu cyklu temperatura była 36,7.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez Martelka » 9 grudnia 2004, o 15:30

Kk na moje oko skok mial miejsce 17 dnia cyklu, w 15 dniu ostatni raz piszesz, ze bylo mokro, czy byl to dzien szczytu objawu sluzu?
Dodatkowo jesli piszesz, ze w 15 dniu mialo miejsce zblizenie (przytulanie rozumiemm jako normalny stosunek, nie wiem czy dobrze) to troche jak byscie planowali dzidziusia :wink:
Mysle, ze wszystko sie rozwinie do terminu spodziewajacej sie miesiaczki. Mierz temperature nadal.
Co do krwawienia to trudno powiedziec, nie chce tu polemizowac. Badz cierpliwa. Napewno wypowiedza sie tutaj jeszcze autorytety :)
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez kk » 9 grudnia 2004, o 17:02

Martelko zbliżenie było jak najbardziej świadome, mój mąż bardzo pragnie dzidziusia :D
Dzień 15 to ostatni dzień mokry i na pewno przed wzrostem temp. był szczyt objawu śluzu. Wogóle to było go w tym cyklu całe mnóstwo. Też przyjęłam wzrost dnia 17. Ale skąd to wczorajsze krwawienie? Dzisiaj świeżej krwi w dalszym ciagu brak, tylko ciut mętnego śluzu.

A i zapomniałam napisać, że w nocy przed tym krwawieniem bolała mnie strasznie głowa, mam niestety okrutne migrenowe, nie do wytrzymania bóle głowy, na które pomaga mi tylko ibuprom. Walczyłam z tym bólem do 4 rano, ale już nie dałam rady i wzięłam pół ibupromu. Oczywiście głowa przestała boleć, ale teraz sobie myśle, ze o ile dzidzi jest to może to mu zaszkodziło? Wiem ze ibuprom działa chyba poronnie.

Zstanawiam się czy nie zapisac sie na jutro do lekarza? Ale jeśli dostane okres to po co ta wizyta?

Może ktoś cos jeszcze napisze...
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez Martelka » 10 grudnia 2004, o 01:48

Kurde i nie pisza :?
kk chyba jednak sie umow do lekarza i powiedz mu wszystko. Ibupromem sie nie martw, wzielas polowke, dzidzius jesli jest to chyba juz jest zagniezdzony, ale tak co dopiero, mimo wszystko nie ma sie czym zamartwiac na zapas, bo przeciez tyle kobiet nie wie nawet ze jest w ciazy w tym czasia i robia rozne dziwne rzeczy a dzieci zdrowe sie rodza.
Co do krwawienia to czytalam sobie kiedys o poronieniach i powiedziane bylo, ze w pierwszym trymestrze krew jesli sie pojawi to jest ona matczyna wiec z dzidziusiem jesli jest powinno byc raczej dobrze. A plamienie moze sie czasem pojawic, grunt, ze juz go nie ma. Widzisz, mialas migrenowy bol glowy, moze on tez mial w plmieniu swoj udzial? Nic sie nie martw tylko zasuwaj do gina, jak miesiaczka bedzie to nie pojdzisz najwyzej. Czasem dobrze podmuchac na zimne, a to i tak nie takie zimne :wink:
Powodzenia, czekam na wiesci :) :!:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez kk » 10 grudnia 2004, o 19:56

Hej Martelka!
Dzięki za zainteresowanie! U mnie dziś nic się nie dzieje, nie byłam u gina bo nie było już miejsc na dzisiaj. Ale czuje sie dobrze, tempka wysoka i jakoś przestałam sie zamartwiać. Poki co okresu nie ma.... ale humorek to mam taki jakbym miała go za chwilę dostać! Srasznie sie złoszcze jakoś na byle co!

Poczekam jeszcze troche i zobacze co sie bedzie dzialo.

Pozdrawiam serdecznie :D
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez Martelka » 11 grudnia 2004, o 15:20

I taka postawe trzymaj :D Uwazaj na siebie nadal, a wizyte i tak mozesz sobie zaplanowac, zycze powodzenia i informuj nadal!!!! :D
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez SR » 11 grudnia 2004, o 18:05

Martelka napisał(a):Kk na moje oko skok mial miejsce 17 dnia cyklu, w 15 dniu ostatni raz piszesz, ze bylo mokro, czy byl to dzien szczytu objawu sluzu?
...
Co do krwawienia to trudno powiedziec, nie chce tu polemizowac. Badz cierpliwa. Napewno wypowiedza sie tutaj jeszcze autorytety
...
Kurde i nie pisza :?
...
mimo wszystko nie ma sie czym zamartwiac na zapas, bo przeciez tyle kobiet nie wie nawet ze jest w ciazy w tym czasia i robia rozne dziwne rzeczy a dzieci zdrowe sie rodza.
Co do krwawienia to czytalam sobie kiedys o poronieniach i powiedziane bylo, ze w pierwszym trymestrze krew jesli sie pojawi to jest ona matczyna wiec z dzidziusiem jesli jest powinno byc raczej dobrze. A plamienie moze sie czasem pojawic, grunt, ze juz go nie ma. Widzisz, mialas migrenowy bol glowy, moze on tez mial w plmieniu swoj udzial? :!:

A cóż tu Martelko można dodać do tego co napisałaś?
Na odległość, żaden odpowiedzialny lekarz nie chce się wypowiadać, bo zna wycinek rzeczywistości. Wywiad, badanie - dają większe pole do diagnozowania.
Ty napisałaś wszystko co w tej sytuacji można powiedzieć - jeśli idzie o plamienie.
Jeśli idzie o obserwacje, to ze względu na wyrywkowe obserwacje śluzu i szyjki, nie da się wiele dodać do tego, co Ty miałaś do powiedzenia.
Nie złość się, że nie ma forum wróżki.
Samego dobrego.
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Postprzez kk » 13 grudnia 2004, o 20:20

Dzisiaj 15 dzień wyższej temperaturki. Nie moglam sie juz doczekac i zrobiłam test. No i mam problem z jego interpretacją. Test nazywa sie Quick Vue i po jego użyciu pojawiła sie wyraźna kreska niebieska (wg. producenta linia kontolna) i naprawdę bardzo słabiutka i ledwie dostrzegalna linia różowa (mająca wskazywać na obecność dzidziusia :D ) Wszyscy na forum, jakoś do tej pory mówili o dwóch kreseczkach niebieskich. Czyżby użwyali innego testu :?:

Linia różowa jest bardzo delikatna w związku z tym nie mamy pewności.....
Poza tym to jestem chyba w szoku :!: Czyżby ktoś sobie u mnie zamieszkał :?:
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez Julianna » 14 grudnia 2004, o 14:20

KK! To znaczy, że...mieszka w Tobie mały ludek!!!!!

SERDECZNE GRATULACJE!!!!!!!
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez wika » 14 grudnia 2004, o 14:42

kk jeśli nie jesteś pewna to za parę dni powtórz test i będziesz wiedzieć na pewno, albo dla pewności sprawdz na innym teście.Mam nadzieję że kolejny test bedzie potwierdzeniem pierwszego czego Ci życzę :D
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Maria » 14 grudnia 2004, o 19:48

kk napisał(a):Test nazywa sie Quick Vue (...)Wszyscy na forum, jakoś do tej pory mówili o dwóch kreseczkach niebieskich. Czyżby użwyali innego testu


Quick Vue to podobno rzetelny test :) i podejrzewam, że ta różowa kreseczka będzie mocniejsza już niedługo :D

Generalnie testy pokazują 2 kreseczki przy ciąży - obojętna kolorystyka a tylko jeden, pasek kontrolny- jeżeli dzidziusia nie ma.

Gratuluję i pozdrawiam!
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Martelka » 15 grudnia 2004, o 15:32

Kk mysle, ze mozna gratulowac :D :D
Jak pisza dziwczyny kreseczka slaba, ale za kilka dni powinna juz byc wyrazniejsza, jak sie wytworzy wiecej tej gonadotropiny kosmowkowej. Jak sama piszesz to 15 dzien byl.
Niech sie dzidzius rozwija jak najlepiej, a Ty dbaj o siebie!!
No fajowo, GRATULACJE :!: :!: :D
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez kk » 15 grudnia 2004, o 19:29

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za GRATULACJE, mało się odzywam bo chyba jestem w szoku!

Czekam sobie co bedzie dalej, jak nic sie nie zmieni to dołączę do grona oczekujących mamusiek :D To naprawdę niewiarygodne :!:

Pozdrawiam serdecznie,
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez kk » 17 grudnia 2004, o 16:43

No i mamą nie będę :cry: :cry: :cry:

Dziś dzień 19 cyklu i dostałam okres. To że jest to okres to chyba jestem pewna, wygląda tak jak zawsze. Temperatura rano spadła i była 36.5.

I jak tu wierzyć tym testom :?: Jedna wielka zmyłka :x

A mąż już tak się cieszył :!:
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość