Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Cykl

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Cykl

Postprzez mausii12 » 8 października 2003, o 21:43

Mam pytanko!Czy cykle 26,albo 30 zaliczaja sie do regularnych???Kiedy mowi sie o nieregularnym cyklu????Dziekuje za odpowiedzi!!!
mausii12
 

Postprzez agnisia410 » 8 października 2003, o 22:11

Nie jestem specjalistka w tych sprawach, ale mysle, ze sa to cykle regularne. Osobiscie mam 27, 28, 30 dniowe cykle - o ktorych lekarz mowil ze to 'regularne'.
Natomiast moja przyjaciolka ma tzw. NIEREGULARNE tzn. u niej cykle bywaja 30-dniowy a bywaja 60-cio dniowe a nawet i 80 dniowe. Ma z tym naprawde problem, bo stara sie o dziecko.

Takze chyba nie musisz sie martwic, Twoje sa w normie.
A co mowi na to Twoj lekarz?
agnisia410
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 września 2003, o 13:18
Lokalizacja: Kiel, Niemcy

Postprzez agnieszka » 9 października 2003, o 19:01

Moim zdaniem w normie, ja miewam od 26-29 i lekarz powiedział mi, że w są w normie.
Pozdrawiam
agnieszka :wink:
agnieszka
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 września 2003, o 16:42

Postprzez Go » 21 listopada 2003, o 10:20

Z tego co wiem w NPR bardziej używa się terminu "typowość cyklu" niż jego regularność bo to nie długość cyklu lecz jego tzw. "typowość" mówi o jego prawidłowości. Co to jest ta typowość? Wymienię cechy typowości cyklu:
-dwufazowość, tzn występuje w cyklu faza temperatur niższych i faza temp. wyższych
-prawidłowy rozwój objawu śluzu : od odczuciw wilgotno, śluz gęsty, mętny, nierozciągliwy do odczucia mokro, śluz płynny, rozciągliwy, przejrzysty (podobny do surowego białka jaja kurzego)
- synchronizacja objawów, tzn dzień szczytu objawu śluzu bliski dniowi skoku temperatury
- prawidłowa długość fazy ciałka żółtego, tzn. fazy temperatur wyższych: 14+-2dni (12-16), minimum 10 dni
Wg tych reguł należy badać tyopwość cyklu. Nawet koleżanka, która ma cykle długie, np. 60 dni może zbadać czy takie cykle są typowe, czy odpowiadają ww. cechom. Jeśli tak jest to dobrze. Może po prostu mieć taką "urodę". Jeśli będzie się uważnie obserwowała (tzn obserwowała zmiany śluzu i mierzyła temperaturę), nie powinno być problemów z wyznaczeniem dni płodności i niepłodności w jej cyklach. Pozdrawiam.
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron