Teraz jest 22 maja 2024, o 07:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

chlamydia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

chlamydia

Postprzez monikar » 29 listopada 2004, o 10:37

hej

mam pytania
Co to jest chlamydia? :twisted: Jak ją można "złapać"? W jaki sposób to się leczy i jak długo i jakie są powikłania?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :roll:
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 29 listopada 2004, o 11:13

Bakteria, przenosi się drogą płciową, u kobiet może powodować poronienia, niepłodność. 75% kobiet nie odczuwa objawów. leczy się antybiotykami. Nr 1 w USA, najczęściej u nastolatków i młodych osób.
Ostatnio edytowano 29 listopada 2004, o 11:37 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

Postprzez Gość » 29 listopada 2004, o 11:17

Ps. te informacje znalazłam w internecie.
Ostatnio edytowano 29 listopada 2004, o 11:39 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

Postprzez monikar » 29 listopada 2004, o 11:29

Jeśli dobrze przeczytałam to to forum nosi tytuł "Problemy z zajściem w ciążę". A ja jestem zainteresowana czy ta chlamydia może powodować problemy z zajściem w ciążę i może któraś z dziewczyn miała taki problem


Ale jeśli Ciebie Atka razi ten temat na tym forum to bardzo przepraszam. :shock:
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dzolka » 29 listopada 2004, o 18:01

monikar, chlamydia moze nie jest powodem niepłodności (chociaż moze ją obniżyć) ale powoduje poronienie. Nie wiem jakie są objawy chlamydii bo jest raczej bezobjawowa, ale gdy kobieta poroni, to jedno z badan jakie musi (powinna) wykonać żeby wykluczyć powody niepowodzenia, to właśnie badanie na obecność tej bakterii. Laboratoria wykonują to na podstawie wymazu z szyjki macicy lub z moczu mężczyzny, bo to taka bakteria która jak jest u kobiety to u jej męża również, i odwrotnie. Ja wykonywałam takie badanie z moczu Męża bo łatwiejsze do zdobycia :-) wyszło że jest czysty więc i ja również.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez monikar » 29 listopada 2004, o 22:44

dzięki dziolka za informację.
pozdrawiam pa pa
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron