Teraz jest 28 marca 2024, o 14:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a choroby

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

NPR a choroby

Postprzez KamilaKamila » 15 marca 2015, o 13:18

Witam;
Chcielibyśmy z mężem rozważyć stosowanie NPR. Jednakże cierpię na:
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- hashimoto,
- trombofilię (nadkrzepliwość wrodzona).
W związku z powyższym przyjmuję różne leki. Wedle informacji na ulotkach tychże lekarstw, powodują one mniej lub bardziej poważne uszkodzenie dziecka poczętego (branie większości z tych lekarstw w czasie ciąży jest zabronione). Z kolei nieprzyjmowanie lekarstw w razie zajścia w ciążę, może spowodować nawet moją śmierć (chodzi o leki na trombofilię).
Z uwagi na moje schorzenia mam bardzo nieregularne cykle - w zasadzie nie wiem, kiedy mogę się spodziewać kolejnego cyklu (wiąże się to z trombofilią). Z kolei reumatoidalne zapalenie stawów powoduje podwyższoną temperaturę, powyżej 37 stopni C (w okresach nasilenia). Choroba hashimoto skutkuje generalnie rozregulowaniem gospodarki hormonalnej.

Czy taka sytuacja pozwala na w pełni odpowiedzialne stosowanie NPR?
KamilaKamila
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 marca 2015, o 13:00

Re: NPR a choroby

Postprzez Gianna » 25 marca 2015, o 16:43

Witaj,

Jestem nauczycielem NPR metodą angielską, ale w tym momencie sama korzystam z naprotechnologii i obserwacji Modelem Creighton'a. Osobiście w Twoim przypadku zaproponowałabym Ci zapoznanie się z obserwacjami modelem Creighton'a. Jest to bardzo, bardzo dokładnie opisana obserwacja śluzu - metoda jednoobjawowa. Nie byłoby więc problemu z zaburzoną temperaturą. Natomiast nieregularne cykle i zaburzenia gospodarki hormonalnej nie są przeszkodą w stosowaniu tej metody - wręcz przeciwnie. Ginekolog naprotechnolog mógłby więcej powiedzieć o Twoim stanie zdrowia, tak samo endokrynolog naprotechnolog (mam namiary na zaufaną panią doktor, jakbyś potrzebowała).

Jeśli chodzi o skuteczność metody jest ona powyżej 99% zakładając, że dokładnie stosujemy się do wskazań metody - więc chodzi nie tyle o skuteczność metody (niesamowitą!), ale o tzw - czynnik ludzki, czyli czy my dostosujemy się do współżycia w określonych dniach, które wyznaczymy znając zasady metody.

My poprzedni rok musieliśmy odkładać poczęcie właśnie ze wskazań zdrowotnych i faktycznie nie tyle trudno było wyznaczyć okresy płodności i niepłodności - co dostosować się do nich. Ale tutaj ważna jest nasza motywacja :)
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron