Teraz jest 28 marca 2024, o 15:39 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

USG dopochwowe

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

USG dopochwowe

Postprzez kiniaa » 29 maja 2012, o 13:23

mam takie pytanie odnośnie zdania waszych ginekologów na ten temat. Otóż- czy nie wiecie, czy usg dopochwowe (a raczej ten żel stosowany do tego usg) ma jakiś wpływ na żywotność plemników? Pytam dlatego, że jedna ginia, do której chodziłam przed 1-wszą ciążą robiąc mi to usg (na początku cyklu) powiedziała, że po takim usg bardzo zmniejsza się możliwość zapłodnienia. Naprawdę mnie to zdziwiło bo znam mnóstwo dziewczyn, które właśnie przy monitoringu zaciążyły...
Natomiast teraz od kilku cykli chodzę na monitoring i czasami jest to 1-2 dni przed owu, a raz się zdarzyło w dzień owu. Ale zdaniem tej gini nie ma to żadnego znaczenia.
Tak więc myśle, że chyba nie ma to wpływu, bo też żadnej inf. na ten temat nigdzie nie znalazłam... Więc może wy coś więcej wiecie?
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: USG dopochwowe

Postprzez bejbe » 30 maja 2012, o 19:53

na opakowaniach większości żeli nawilżających pisze, że radzi się ich nie stosować podczas starania się o dziecko, ale wydaje mi się, że dotyczy to tylko momentu współżycia, (odradza się ich stosowanie w momencie współżycia) i jeśli są stosowanie podczas badania ginekologicznego to nie ma znaczenia, nie musisz się martwić :)
bejbe
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 13:32
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron