Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szczepienia przed zajsciem w ciaze

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

szczepienia przed zajsciem w ciaze

Postprzez agnieszkab » 30 września 2003, o 16:32

Powoli przygotowujemy sie z meżem do ciazy wiec pytam bo opinie są rózne, na co powinnam sie zaszczepić? Trochę sie obawiam tych szczepień bo słyszalam, ze od pierwszego szcepienia np na żółtaczke do zajscia w ciaze powinny upłynać 2 miesiace, a co jesli staniemyu sie rodzicami wczesniej, czy to jest niebezpieczne??
Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam Agnieszka
agnieszkab
 

Postprzez baby » 1 października 2003, o 19:26

Na różyczkę? Słyszałam, że może być niebezpieczna w ciąży... ale nie znam szczegółów. Może jakiś specjalista się wypowie.
baby
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sierpnia 2003, o 00:13
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez Moni » 2 października 2003, o 07:52

Nie jestem specjalistą. Wiem tyle że jeżeli nie chorowałaś na różyczkę jak byłaś mała to trzeba się zaszczepić okres "kwarantanny" chyba 3 mies.
Jest jeszcze szczepionka na toksoplazmozę, ale najpierw lepiej zrobić badania czy nie masz już swoich przeciwciał. Na żółtaczkę jeszcze nie słyszałam żeby się ktoś szczepił.
Pozdrawiam.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez Moni » 2 października 2003, o 07:54

Źle powiedziałam" trzeba się zaszczepić" można się zaszczepic jak tylko chcesz.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez agnieszka » 2 października 2003, o 09:55

Wielkie dzieki! Na szczescie na rózyczke juz chorowalam, wiec chociaz jedno odpada.... :D
Pozdrawiam Agnieszka
agnieszka
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 września 2003, o 16:42

Postprzez Moni » 2 października 2003, o 12:40

Na toksoplazmozę możesz zrobić badania, szczególnie jeżeli nie masz styczność ze zwierzętami. Kiedyś czytałam że jeżeli mamy w domu np. kota już długi czas np. rok to wtedy jest duże prawdopodobieństwo że mamy przeciwciała. Ja miałam koty i psy przed ciążą i nie robiłam badań na toksoplazmozę. Ale Ciebie do tego nie namawiam. Lepiej się później nie martwić!!! I zrobić to co potrzeba przed czasem. Bierzesz już kwas foliowy? Można go brać już trzy miesiące przed ciążą. :)
Gorąco pozdrawiam. :)
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez agnieszka » 2 października 2003, o 14:29

Przez kilka lat mieszkalam pod jednym dachem z kotkiem a teraz dosc czesto mam kontakt z pieskim teściów ale chyba jednak zrobie te badania, na wszelki wypadek... Folik na razie odstawilam bo bedziemy sie starac o dzidzie pewnie dopiero po nowym roku, wiec chyba jeszcze za wczesnie. A do tego slyszalam, ze szczepienia na żóltaczke trwaja aż 4 miesiące, bo sa 3 fazy ( 2 jesli chcialabym zaszepic sie na rok, a 3 jesli na kilka lat). Troszke sie to wszystko rozciaga w czasie.....
Pozdrawiam goraco
agnieszka :)
agnieszka
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 września 2003, o 16:42

Postprzez agnisia410 » 8 października 2003, o 15:05

Dziewczyny,
a jak ze szczepionka przeciwko grypie? W zeszlym roku szczepilismy sie z mezem i nie chorowalismy nawet kataru nie mialam, a u mnie to dziwne) no i teraz tez chcielibysmy sie zaszczepic. Ale staramy sie o dzidzie, na ile przed ciaza nalezy sie zaszciepic???? :?
agnisia410
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 września 2003, o 13:18
Lokalizacja: Kiel, Niemcy

Postprzez Moni » 8 października 2003, o 15:57

Zobacz temat:" szczepienia" napisany przez kondzielkę. Tam znajdziesz wypowiedź lekarza. :)
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez agnisia410 » 8 października 2003, o 16:31

wielkie dzieki, juz lece.
agnisia410
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 września 2003, o 13:18
Lokalizacja: Kiel, Niemcy


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron