Teraz jest 28 marca 2024, o 11:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

żel Crinone i Pregnyl

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 30 marca 2012, o 13:33

Witam dziewczyny - tak jak w temacie, czy komuś na zajście w ciażę pomógł zastrzyk z Pregnylu i żel Crinone? Po 8- miu miesiącach starań włąśnie pierwszy cykl z w/w lekami i jestem ciekawa, czy u któraś z was je brała i czy pomogły.
pozdrawiam ;)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 3 kwietnia 2012, o 20:22

hej kiniaaa.... niestety nie na temat, ale widze ze starania o druga dzidzie pelna para:) my dopiero zaczynamy i tez jestesmy bardzo ciekawi ile nam to zajmnie, bo za pierwszym razem 6 miesiecy...trzymam kciuki i powodzenia
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kathy_k » 7 kwietnia 2012, o 11:31

Kiniu! mnie pregnyl pomógł już w 1 cyklu starań. Oby i Tobie - trzymam kciuki! Pozdrawiam świątecznie, dołączając najserdeczniejsze życzenia. :)
kathy_k
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 24 lutego 2009, o 17:02

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 18 kwietnia 2012, o 10:10

Hej Kochane,
Kacha- też już zacżęłas starania???? :)
kathy, ja o pierwszą dzidzię starałam się równo rok, więc chyba już powoli zvbliza się z drugimi staraniami do tej granicy :/
No na razie musimy jeszcze poczekać. Niby już kilka m-cy minęło, ale z drugim dzieckiem jest nam trudniej się wystarać- od roku nie mieszkamy w PL i ze względu na pracę męża dużo podróżujemy po świecie i może to też ma wpływ na cykle, więc muszę je "sztucznie" doregulowywać. Chciałabym już być w drugiej ciąży, bo przynajmniej bym odpoczęła od wyjazdów :)

buziakuję i też trzymam kciuki.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Wiki » 24 kwietnia 2012, o 20:00

Wieki na to forum nie zagladalam!
Po wieloletnich staraniach - ale bez specjalniej diagnostyki i leczenia, zaczelismy sie spotykac z lekarzem naprotechnologiem i wyszly w sumie dosc latwe do naprawienia "usterki", choc i tak troszke to trwalo, ale to nie na temat.

Mi pregnyl pomogl w zajsciu w ciaze. W zasadzie glowne leczenie polegalo na progesteronie w trzeciej czesci cyklu i pregnylu (1500 jednostek x 4 - 3,5,7,9 dni po owulacji). Wlasnie skonczylam 37 tydzien ciazy.
Wiki
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 listopada 2004, o 10:33
Lokalizacja: Melbourne Australia

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 24 kwietnia 2012, o 21:41

Tak kinuu, wlasnie konczy mi sie pierwszy cykl staran, takich srednich staran ze wzgledu na moj wykazd sluzbowy wiec w ogole teraz sie nie nastawiam, Trzymam za Ciebie kciuki,pozdrawiam
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 27 kwietnia 2012, o 11:38

No zobaczymy, ale z odp. wnioskuję, że pregnyl jednak pomaga, więc może się uda ;)
Zresztą jak mi się teraz nie uda,to jeszcze mam coś tam dostać hormonalnego. Zobaczymy... Ale przynajmniej już się nie stresuję, jak za pierwszym razem, no i tu ginia trochę chyba lepiej do sprawy podchodzi. Ilu ja się lekarzy w PL naodwiedzałam i że wszystko było w miarę ok, to kazali czekać i czekać i czekać. A tu od razu do rzeczy i wspieranie możliwymi "pomocami", więc i ja się jakoś lepiej czuję :) Jedyne czego się obawiam, że mi zaraz in vitro zaproponują (bo tu jest za darmo) i tyle będzie :/
Pozdrawiam was i Kacha też trzymam za Ciebie kciuki. Wiki życzę szybkiego i bezproblemowego porodu :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 4 maja 2012, o 21:49

My zaczynamy drugi cykl staran, kiniuu powodzenia.
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 8 maja 2012, o 14:36

oooo, szkoda...
U mnie teraz czekanie, do tego się pochorowałam i .... mała mnie wykańcza- zaczęły się te "ataki histerii 2-latków" i człowiek już nie wytrzymuje :/
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 28 maja 2012, o 20:17

jak tam kinuu? u mnie teraz czekanie na okres,niee mierze tempki ale od objawu sluzu bj jutro bedzie ok 10d po owulacji choc tak na 100% nie wiem, takze zostaje mi czekanie, prawda jest taka ze przy pierwszej ciazy piersi baardzo bolaly mnie od samej owulacji czy zaplodnienia a teraz prawie nic wiec sie nie nastawiam w ogole
pozdrawiam serdecznie
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 29 maja 2012, o 12:58

Hej Kacha, u mnie teraz tez czekanie... zobaczymy. Tylko teraz mi ginia powiedziala, ze gdyby sie nie udalo, to juz tylko inseminacja .... jej! jak oni sa tu w goracej wodzie kąpani :( Dopiero 3 cykle z "leczeniem" a tu już chcą robić inseminację..... Niestety co do której mam - wiadomo- moralne zastrzeżenia (niby to nie in vitro- ale jakoś tak mi nie pasuje), więc się na nią raczej nie zdecydujemy. No cóż będziemy czekać.
powodzenia :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 29 maja 2012, o 20:56

u mnie dzis jest chyba jakos 10dpo zrobilam sobie hcg i niestety ujemne takze sie nie udalo, ale mysle sobie ze skoro mamy juz dziecko to mozemy je miec takze trzeba probowac do skutku, prawda?? pozdro trzymam za ciebie kciuki
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 30 maja 2012, o 10:24

No właśnie i my chyba po prostu bedziemy czekać. Już chyba wszystkie leki wybróbowałam, a niby wszystko z nami w porzadku. Tu inseminacja i in vitro jest na porządku dziennym, ale mnie nikt do tego poniżenia nie przekona.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Wiki » 8 czerwca 2012, o 22:51

Dzieki Kiniu i powodzenia! Nasz synek juz z nami :)
Wiki
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 listopada 2004, o 10:33
Lokalizacja: Melbourne Australia

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 12 czerwca 2012, o 13:30

gratulacje Wiki :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 14 czerwca 2012, o 17:12

jak tam kiniaa? u mnie 10 dc i zaczynamy dzialac, najgorsze jest to ze miewam dosc dlugie cykle 32-34dni strasznie mi sie to dluzy, ale musze przestac o tym myslec i tyle, poza tym ciagle jestem pod jakims stresem wiec dodatkowo to moe miec wplyw na owu takze srednio to wyglada, tyle dobrze ze moge tutaj sie wygadac :) pozdrawiam
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 15 czerwca 2012, o 22:11

Hej Kacha, no my tez zaczynamy znow- ale dopiero za kilka dni. Postanowilam ostatni raz przed wakacjami sprobowac z wspomagaczami, a potem mam wakacje. Mam nadzieje, ze sie teraz uda, ale jak nie to trudo. Nastepna wizyta we wrzesniu, bo jakos comiesieczne lazenie do gini juz mnie zaczelo dobijac :(
Ech co bedzie to bedzie, wazne ze choc jedno wspaniale dzieciatko jest i coraz bardziej to doceniam :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 4 lipca 2012, o 16:51

Witajcie staraczki, jutro wielki dzien, kupilam juz test ciazowy, co prawda to bedzie dopiero 12dpo ale za pierwszym dzeckiem leciusienka kreska juz wyszla, takze zobaczymy, symptomow jakichs specjalnych nie mam poza bolem piersi ale wlasciwie nie weim czy jest taki sam jak co miesiąc czy inny wiec mimo wszytsko jestem sceptycznie nastawiona, choc radosc bylaby wielkaj akby byly dwie krechy no to tyle w tym uspionym watku....pa
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 5 lipca 2012, o 18:04

no niestety.... nic:(
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 6 lipca 2012, o 22:55

Hej Kacha,
ojej szkoda :(, ale na pewno się uda- zresztą na pierwsza ciążę też nie za długo czekałaś....
A u mnie, no cóż tak się przeraziłam, że już nic poza inseminacją mi tu nie pomogą, że się...... udało :) Tzn. czy się udało czy nie to się okaże. na razie zaczynam 5 tc ciąży i tyle samo radości, co obaw (poprzednia ciąża była zagrożona).
Test robiłam w 12 dniu od podania pregnylu i 11 dniu wyższej temperatury i 2 kreska była całkiem widoczna, odczekam kolejny dzień i tak samo :) Odczucia miałam jak w 1 ciąży - bolący brzuch, a dodatkowo wilczy apetyt i tkliwe piersi, teraz jeszcze kimono mnie ciągle łapie.... (ale to chyba przez pogodę za oknem- u nas 18 st i leje :( )Także cieszę się niezmiernie i trochę boję, w sumie za 2 tyg. czeka mnie dłuuuuga podróż na wakacje do Polski i dopiero wtedy wszytsko potwierdzi usg, wiec jeszcze te dwa tyg. niepewności jest. Ciągle biorę żel Crinone (czyli progesteron) i to mnie trochę uspokaja, mam nadzieję że pomoże.
Poza tym, jak powiedziałam im że na razie nie chce inseminacji, tylko ostatni raz normalnie spróbować to dali mi wszytskie możliwe specyfiki: pergotime, puregon i pregnyl. Więc "mała" kuracja pomogła. Teraz tylko modlitwa i czekanie...
Kacha - jestem pewna , że Ci się szybko uda- no i będziemy miały dzieci w tym samym wieku, fajnie :)
powodzenia i ściskam i trzymam kciuki.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 7 lipca 2012, o 15:03

kinuuu bardzo sie ciesze i gratuluje :D na pewno wszystko bedzie ok i urodzisz wspanialego drugiego bobaska, my zaczynamy nowy cykl i nie trace nadziei ze kiedys sie tez uda i radosc bedzie wielka.
zycze ci spokojnych radosnych 9 miesiecy:) ps. ja marzylm o tym zeby dziecko urodzilo sie w przedziale marzec-czerwiec-zobaczymy czy sie uda;)
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 9 lipca 2012, o 10:10

Kacha, na pewno sie uda- trzymam kciuki :)
u mnie na razie wszytstko ok i czekam tylko na wyjazd do PL.
Buziaki i owocnego lata :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 15 lipca 2012, o 10:48

W tym miesiacu raczej nic z tego nie bedzie i tak tez do tego podchodze bo jestem na antybiotyku od 3dc-angina i jakis karkolomny wirus, a moj maz dokladnie tydzien po mnie zlapal to samo tazke nasza zdolnosc prokreacyjna na pewno zmalala :P poa tym za 3 tyg urlop nad morzem i przynajmniej nie bede musiala sie ciagle glowic czy sie udalo czy nie.pozdrawiam wszytskie staraczki :)
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Asiazawadzka » 28 lipca 2012, o 18:49

Żel tego typu pomógł mojej sąsiadce - już ma małego bobaska:)
Asiazawadzka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lipca 2012, o 17:57

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez kiniaa » 30 lipca 2012, o 16:41

co sie okazalo.....
to jednak..........
udalo sie........
beda:
B L I Z N I A K I !!!!!!!!!!!!!
:D
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: żel Crinone i Pregnyl

Postprzez Kacha » 1 sierpnia 2012, o 21:41

kniu!!!!!! cudnie:) spokojnych 9 miesiecy:)
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron