Teraz jest 28 marca 2024, o 16:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Sintrom

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Sintrom

Postprzez Kamila » 4 marca 2012, o 21:08

Cierpię na 1) wrodzoną trombofilię, 2) niedobór białka S. Przyjmuję na stałe lek "Sintrom", który powoduje uszkodzenia dziecka poczętego.
Obecnie nie planujemy dzieci (mamy już dwójkę - pomimo tych schorzeń:); urodziły się, zanim jeszcze dowiedziałam się, że jestem chora i zaczęłam przyjmować Sintrom).
Jaką metodę (oczywiście chodzi o możliwość współżycia bez zajścia w ciążę) można mi odpowiedzialnie polecić?
Z góry b. dziękuję za odpowiedzi!
Kamila
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 marca 2012, o 21:01

Re: Sintrom

Postprzez marietta » 5 marca 2012, o 13:18

którąś z metod obiawowo-termicznych z wyłączeniem pierwszej fazy to znaczy współżycie tylko w fazie trzeciej daje pewność 100% że nie pocznie się dziecko.
marietta
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): 22 kwietnia 2008, o 13:38

Re: Sintrom

Postprzez Kamila » 5 marca 2012, o 17:08

Przepraszam - nie dopisałam, że cierpię również na RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) i często mam podwyższoną temperaturę:(.
Czy w takim wypadku, przy RZS, możliwe jest stosowanie metody objawowo-termicznej, czy może jakaś inna metoda mogłaby znaleźć zastosowanie?
Bardzo dziękuję za pomoc!!!
Kamila
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 marca 2012, o 21:01

Re: Sintrom

Postprzez magna » 5 marca 2012, o 19:46

A próbowałaś mierzyć temperaturę w pochwie zaraz po przebudzeniu przez co najmniej kilka cykli? Spróbuj. Sprawdzisz, czy na pewno u Ciebie nie działa. A stosowanie komputerów cyklu, typu Persona, mierzące poziom hormonu LSH nie działają u Ciebie? Na przykład w połączeniu z obserwacją śluzu.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Sintrom

Postprzez Kamila » 5 marca 2012, o 21:35

Szczerze - nigdy nie próbowałam żadnej metody naturalnej. Jestem kompletnie "zielona". A jeszcze mam b. nieregularne cykle:(
Kamila
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 marca 2012, o 21:01

Re: Sintrom

Postprzez marietta » 5 marca 2012, o 21:59

w takiej sytuacji może warto zacząć od mierzenia temperatury zawsze rano o tej samej porze?
marietta
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): 22 kwietnia 2008, o 13:38

Re: Sintrom

Postprzez magna » 6 marca 2012, o 14:26

Co znaczy bardzo nieregularne? Mnie się czasem wydaje, że to nawet lepiej - człowiek się bardziej wgryza w ten konkretny cykl, konkretne obserwacje. Łatwiej się upilnować, żeby nie wpaść w "myślenie wg kalendarza"... Na Twoim miejscu zaczęłabym gromadzić wszystkie możliwe obserwacje jednocześnie i konsultowałabym je z instruktorami... Temperatura mierzona codziennie, obserwacja śluzu, może szyjka. Jak poobserwujesz jakiś czas, to może okazać się, że da się z tego czegoś dowiedzieć?
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Sintrom

Postprzez Kamila » 7 marca 2012, o 11:40

W moim przypadku "bardzo nieregularne" oznacza przykładowo z 2-tygodniowym opóźnieniem, następnie przykładowo z opóźnieniem 1 tygodnia, kilku dni, znowu około 2 tygodni (i tak w kółko, różnie to wygląda, nie ma reguły).
Temperatura ciała przy RZS wzrasta przy nasileniu objawów. Tego niestety nie można przewidzieć.
Kamila
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 marca 2012, o 21:01

Re: Sintrom

Postprzez bellart » 9 lipca 2012, o 14:49

Kamilo, polecam Ci na Twoje schorzenia zainteresowanie się dietą owocowo-warzywną dr Dąbrowskiej. Ja sama odczuwam jej efekty zdrowotne. Naprawdę warto.
bellart
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lipca 2012, o 14:42


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron