Teraz jest 4 czerwca 2024, o 01:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szczepienia, operacje a ciąża

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

szczepienia, operacje a ciąża

Postprzez Polgara » 12 listopada 2004, o 18:06

Witam serdecznie,
tak trochę z innej beczki, planujemy dzidziusia i wzięliśmy się ostro do roboty, ale niestety pojawił się problem wykryto u mnie 6 mm włókniaka piersi, planowany zabieg usunięcia odbędzie się 15 grudnia, ponieważ przed nim lekarz zasugerował zaszczepić się przeciwko żółtaczce. Czy w tej sytuacji odłożyć poczęcie ?? lekarz twierdzi, żeby się tym nie przejmować i działać dalej ponieważ szczepienie nie groźne a sam zabieg przy znieczulenie miejsowym także, mimo wszytsko mam jednak wątpliwości ...słuszne ?? :(

PS. Każda decyzja o odłożeniu starań o poczęcie to dla nas katastrofa.

Pozdrawiam
Polgara
Polgara
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 listopada 2004, o 17:59

Postprzez Dziula » 14 listopada 2004, o 12:26

Witam
nie wiem czy szczepienie może zaszkodzić, ale u mnie również wykryto włókniaka-5 mm i proponowano nic z nim nie robić, po pół roku okazało się, że nie zmienia wielkości i znowu lekarz polecił nic nie robić. Miałam obawy czy jak będę w ciąży to może się z nim coś dziać, ale uspokojono mnie,że nie powinno. Ostatnie badanie miałam w sierpniu, a teraz jestem w drugim miesiącu ciąży i mam pokazać lekarzowi w grudniu czy z guzkiem nic się nie dzieje. Czy konsultowałaś się z innym lekarzem? Kiedy u mnie wykryto guzek to byłam u dwóch lekarzy. Dotarłam do specjalisty, który zajmuje się chorobami piersi od lat i to dopiero Jemu zaufałam do końca. Dla mnie również decyzja o odłożeniu poczęcia była katastrofą.
Gdyby chodziło o mnie to wstrzymałabym starania o dzidziusia jeśli zdecydujesz się na zabieg. A już napewno gdybym musiała się szczepić. Pozdrawiam i głowa do góry :)
Dziula
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2 września 2004, o 15:54
Lokalizacja: Niemcy


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości