Teraz jest 22 maja 2024, o 11:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

sluz?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

sluz?

Postprzez Kotek » 6 listopada 2004, o 16:46

Jak wyglada sluz przed miesiaczka a jak wyglada gdy jest prawdopodobienstwo ciazy?Kiedy on sie zmienia?
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez wika » 6 listopada 2004, o 18:11

po miesiączce śluz z gęstego, lepkiego zmienia się w coraz bardziej rozciagliwy, przjrzysty czyli najbardziej płodny ,po owulacji znowu zmienia się w gesty, słabo rozciagliwy az może zupełnie zaniknąć, przed miesiączka może pojawić się białawy, gęsty sluz- przynajmniej u mnie tak czasem bywa ,jak byłam w ciąży było podobnie więc akurat to żaden dowód na to ze jest się w ciąży, najlepiej jak mierzy sie temperaturę bo wówczas kiedy utrzymuje się 20 dni podwyzszona to masz pewnośc że dzieciatko sie poczęło.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Kotek » 6 listopada 2004, o 18:35

Wyzsza temp. mam od ok. 6 dni.Sluz mam taki jak na dni plodne. Lekarz powiedzial mi , ze moze byc poczatek ciazy, lecz jest ona jeszcze zbyt mala ,aby potwierdzic to na 100 %.POczatku miesiaczki tez nie widzial ,ale moze ona sie pojawic i wtedy nici z dziecka.Test robilam 3 razy wyszedl negatywny.Moze jeszcze zbyt wczesnie?
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez wika » 6 listopada 2004, o 18:53

widzisz temp. wyzsza wzrasta w okresie okołoowulacyjnym i utrzymuje się przez okres 10-16 dni aż do czasu kiedy zaniknie ciałko żółte które powstało w wyniku owulacji z peknietego pęcherzyka jajnikowego, jesli dojdzie do poczęcia temp. nie spada po tym czasie tylko cały czas utrzymuje sie na podwyzszonym poziomie i tak jak napisałam wyżej jesli to trwa 20 dni to na pewno do poczęcia doszło.Piszesz że to dopiero 6 dzień podwyzszonej temp. a więc to stanowczo za wczesnie żeby stwierdzić czy dzieciątko się poczęło i żaden test nie jest tego jeszcze w stanie wykryc, uzbrój się w cierpliwość i ewentualnie powtórz test najwcześniej koło 16 dnia podwyzszonej temp.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Julianna » 6 listopada 2004, o 19:13

Kotek, najwcześniej ciążę można wykryć robiąc tzw. betę i już teraz możesz iść do laboratorium na pobranie krwi. Zaś na testy ciążowe jeszcze za wcześnie- najlepiej robić je dopiero PO terminie spodziewanej miesiączki (zależnie, jak długo trwa Twoja faza lutealna, faza wyższych temperaturek (10-16 dni) ). Wtedy dopiero są wiarygodne.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez Kotek » 6 listopada 2004, o 19:54

A co ze sluzem ,jaki on powinien teraz byc?
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez wika » 6 listopada 2004, o 21:02

nie znam obrazu całego cyklu ale jesli temp. mierzyłas i oznaczałaś prawidłowo i jest juz po owulacji to śluz powinien juz stracić cechy sluzu większej płodności( rozciagliwośc, przejrzystość, śliskość ) przechodząc w gęsty, słabo rozciagliwy, kłaczkowaty .Zazwyczaj sluz i temp. współgraja ze sobą z wahaniem do kilku dni świadcząc o odbytej owulacji, u mnie w 6 dniu podwyzszonej temp. sluz juz dawno nie posiada cech zwiekszonej płodności, ale jak wiadomo cykle u każdej kobiety należy interpretowac indywidualnie opierając się również na jej poprzednich obserwacjach.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron