Teraz jest 28 marca 2024, o 17:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bezbolesny okres- problem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Bezbolesny okres- problem

Postprzez Turandot » 7 listopada 2011, o 20:32

Witam, chciałabym prosic o porade w nastepujacej sprawie.

Od 3 lat stosujemy z mężem npr, do tej pory było to w celu odłozenia poczecia, teraz rozpoczelismy starania o dziecko. 3 miesiace prób i póki co brak pozytywnego rezultatu, pewnie to jeszcze za wczesnie zeby sie martwic, ale niepokoi mnie jedna rzecz. Mianowicie od lat, w zasadzie prawie od zawsze, moje miesiaczki wiązały sie z ogromnym bólem, takim, że nie byłam w stanie funkcjonować bez łykanych garsciami srodków przeciwbolwych i rozkurczowych. No ale to była norma. Za to ostatnie dwa razy to okresy w zasadzie bezbolesne, w ogóle sie tym nie ciesze, tylko martwie. Jaka może byc tego przyczyna, może jakies zmiany hormonalne, coś co może powodowac, ze nie mogę zajśc w ciąże?
Turandot
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 czerwca 2008, o 11:12

Re: Bezbolesny okres- problem

Postprzez magna » 9 listopada 2011, o 09:39

A czy może przez ostatnie dwa miesiące miałaś jakoś szczególnie stresujące przejścia albo podróże? U mnie było zazwyczaj tak, że bardzo się męczyłam podczas okresu, ledwo funkcjonowałam ze względu na silny ból, na który nic nie pomagało. Ale czasami w sytuacji, kiedy bardzo dużo się w moim życiu działo albo podróżowałam, organizm chyba czuł, że nie może sobie pozwolić na wygłupy :p. Bo objawy łagodniały nieco... Ale później wracał typowy dla mnie ból :p.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Bezbolesny okres- problem

Postprzez Turandot » 9 listopada 2011, o 17:24

Faktycznie, ostatnio mam potworne stresy w pracy, takie jak jeszcze nigdy, myslisz, że to może być przyczyna? Martwi mnie najbardziej czy to nie oznacza jakiegoś spadku poziomu hormonów a zatem trudności z zajściem w ciąże.
Turandot
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 czerwca 2008, o 11:12

Re: Bezbolesny okres- problem

Postprzez magna » 9 listopada 2011, o 20:44

Uważam, wnioskując po sobie, że "potworne stresy w pracy" (jakie piszesz, że masz) mogą sprawić, że Twój organizm podczas miesiączki zachowuje się inaczej. Wiesz - nadmiar stresu albo ciężka praca fizyczna w ogóle mogą wywrócić do góry nogami nasze cykle, tak działa to zresztą także u innych otaczających mnie kobiet... Więc może być tak, że teraz bezboleśnie, choć zwykle było inaczej. Ale to nie bezbolesne miesiączki mogą być winne trudnościom z zajściem w ciąże, tylko ten sam stres, który zmienia kształt miesiączek... Także i inność miesiączek, i niemożność poczęcia mogą się wiązać ze stresem.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Bezbolesny okres- problem

Postprzez kiniaa » 22 listopada 2011, o 21:43

No właściwie z tym stresem różnie bywa. jak się starałam o pierwszą dzidzię, to akurat zaszłam w ciążę w trakcie właśnie największego stresu i nerwów (kupowanie mieszkania, załatwianie kredytu itp.), a cały rok przed tym starałam się na luzie (i były wyjazdy "relaksujące", spokojna praca itd...) Co ja proponuję- po prostu udać się do ginia i niech powie jakie badania zrobić, będzie wszytsko wiadomo. Ja osobiście jestem przeciwniczką myślenia "najpierw rok się starać, bo to norma, a dopiero potem badania". Nawet raz to od pewnego ginia usłyszłam, ale szybko zmieniłam lekarza. Uważam, że starania należy zacząć włąśnie od badań, bo czasami jest jakiś"problem" który można szybko lekami "naprawić", bo niestety niekończące się czekanie może wykończyć (coś o tym wiem....) Możliwe że wpływ u Ciebie mają jakieś zmiany hormonalne, albo po prostu tak się zmieniło. U mnie tak kiedyś było, choć @ miałam bardzo bolesne ale też nie wszytskie.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Bezbolesny okres- problem

Postprzez Turandot » 2 grudnia 2011, o 15:15

Chyba rzeczywiście stres był przyczyną. Trzeci z kolei okres ma już normalny przebieg- znowu boli jak cholera , ale pierwszy raz w życiu mnie to cieszy :D
Turandot
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 czerwca 2008, o 11:12

Re: Bezbolesny okres- problem

Postprzez Demeter » 31 grudnia 2011, o 18:13

Powinnaś skonsultować się z ginekologiem, bo bardzo bolesne okresy nie są normą i mogą świadczyć o endometriozie.
Przy endometriozie z reguły można zajść w ciążę, ale potrzeba więcej czasu.
U mnie było podejrzenie endometriozy właśnie przez bardzo bolesne okresy. Lekarz powiedział, że jak nie uda się począć dzidziusia do października to zrobimy laparoskopię. Na szczęście na jesieni byłam już w drugim miesiącu ciąży :)
Demeter
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2011, o 11:50


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron