Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dlaczego nie moge zajsc w ciaze?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Dlaczego nie moge zajsc w ciaze?

Postprzez mausi12 » 28 września 2003, o 22:25

Witam wszystkich!
Mam takie pytanko i prosze o konkretne odpowiedzi.Pod koniec lutego rzucilam pigulki,od tego czasu nie moge zajsc w ciaze.Maz i ja - jestesmy zdrowi.To juz 7 miesiecy!-i ...nic.Pierwszy cykl po odstawieniu pigulek byl 27 dniowy.Potem mialam endoskopie i czekalam po operacji 6 tygodni na okres.Moje nastepne cykle to 29 dni,36!!,26,26.Mam do Was pytanie-czy myslicie,ze tak nieregularne cykle byly spowodowane braniem pigulek i teraz organizm potrzebuje czasu na "regeneracje"???Czy to dobrze,ze juz dwa cykle mam regularne?Czy to dobry znak do tego,ze jest duza szansa na zajscie w ciaze???Z pierwsza ciaza czekalam 4 miesiace,ale przed zajsciem nie bralam pigulek jakis 1 rok.Teraz moje dziecko skonczylo 3latka i..nic!Boze,wiecie ja sie tak boje,ze moje dziecko nie bedzie mialo rodzenstwa!!!!!
Moje nastepne pytanie dotyczy sluzu owulacyjnego.Ja go osobiscie nie wypatrzylam u siebie.Wiem tylko,ze ok.9-10-do13 dnia cyklu mam wielka ochote na seks i bardzo mokro w pochwie,ale sluzu jako takiego "na zewnatrz" nie widze.Ok.15-16 dnia cyklu powiekszaja mi sie piersi.Czasami klucie prawego jajnika,lekkie klucie zewn.narz.plciowych.Wiecie,juz sama nie wiem czy to oznaka ciazy czy tego,ze znowu bedzie ta cholerna menstruacja!!!!Slyszalam,ze biust tez sie powieksza przy zajsciu w ciaze,ale ja tego nie mialam przy pierwszym dziecku.Prosze Was o rade,bo szukalam w calym internecie takich stron i doslownie przez przypadek trafilam tutaj.Dziewczyny!pomozcie,bo juz sama nie wiem co mam zrobic!!!Baaaaardzo Was prosze o odpowiedzi na moje pytania!!!!!!!Pozdrawiam i dziekuje.
mausi12
 

Postprzez Moni » 29 września 2003, o 12:09

Myślę że najpierw postaraj sie uspokoić. Po tabletkach czasami długo oranizm nie może dojść do siebie, jest rozkołysany. :(
Pierwsze pytanie; długo brałaś tabletki? Czy wybrałaś je do końca tzn. ostatnie opakowanie, czy np. przestałaś brać w połowie cyklu?
Mierzysz temperaturę ? Jezeli nie to zaczniej wtedy zobaczysz do jakiego stopnia jest rozchwiany Twój organizm.
Śluzu możesz nie mieć na zewnątrz i to ok. Trzeba zapisywać wszystkie obserwacje na wykresach tj. odczucie wilgotności, napięcie czy powiększenie piersi, ból owulacyjny(kłucie w jajnikach). Śłuz możesz obserwować w środku najlepiej na szyjce jeżeli nie masz oporów.
To że cykle mają nierówne długości może być wynikiem pigułek i wracania organizmu do stanu wyjściowego.
Ja jeszcze raz radziłabym Ci mierz temperaturę.
A z tą regularnością to jest tak że jedna kobieta może mieć cykle 28 i 32 dniowe i są jak najbardziej regularne. Wszystko zależy co w danym miesiącu robiłaś, (stres wyjazdy itd)
PS. Napięcie w piersiach czy ich powiększenie może być sygnałem ciąży ale nie musi.
POZDRAWIAM serdecznie M. :)
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez jjwb » 29 września 2003, o 13:58

Przede wszystkim nie należy się martwić. Organizm po tabletkach antykoncepcyjnych może dochodzić "do siebie" nawet rok (wiem to z własnych doświadczeń). Więc jeżeli do 1,5 roku nie zajdziesz w ciążę to dopiero powinnaś się zacząć martwić i zgłosić się z tym do lekarza. A rada Moni abyś mierzyła temperaturę jest bardzo dobra. Dopiero wtedy zobaczysz co się dzieje w twoim organizmie.
Pozdrawiam i powodzenia :D
jjwb
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 września 2003, o 14:17


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron