Teraz jest 28 marca 2024, o 14:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Prośba o pomoc w interpretacji cyklu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Prośba o pomoc w interpretacji cyklu

Postprzez Hakima » 19 marca 2011, o 09:16

Witajcie dziewczyny. Już jakiś czas staramy się o dzieciątko (prawie 2 lata), byłam w tym cyklu na wizycie u ginekologa, który po wykonaniu USG stwierdził, że owulacja nastąpi w ciągu trzech dni, a nawet powiedział kiedy dokładnie i żeby się nastawić na ten czas i go maksymalnie wykorzystać. Niby wszystko dobrze, ale kompletnie nie wiem jak się to ma do mojego wykresu. NPR stosuję już prawie 6 lat (najpierw 2 przed ślubem i teraz 4 po ślubie) ale w związku z oznaczeniem czasu owulacji przez mojego lekarza a moim wykresem to przyznaję - zbaraniałam.... Już wam przedstawiam co i jak

1-7dc krwawienie
8 - współżycie
9 - 36,15 śluz lepki, wilgotno
10 - 36,05 śluz lepki, wilgotno
11 - 36,05 śluz lepki, wilgotno
12 - 36,15 rozciągliwy, mokro, współżycie
13 - 36,20 rozciągliwy, mokro (wizyta i lekarza)
14 - 36,25 rozciągliwy, mokro
15 - 36,30 rozciągliwy, mokro, współżycie (wg USG i lekarza owulacja)
16 - 36,30 lepki, sucho, współżycie
17 - 36,10 lepki, sucho
18 - 36,00 lepki, sucho
19 - 36,15 lepki, wilgotno
20 - 36,20 lepki, wilgotno
21 - 36,25 lepki, wilgotno
22 - 36,30 lepki,
23 - 36,40
24 - nie zmierzyłam temp.
25 - 36,40
26 - 36,40
27 - 36,35
28 - 36,45
29 - 36,45
30 - dziś - 34,00

Tam gdzie nie wpisałam śluzu, to po prostu sama zaprzestałam obserwacji, ale był praktycznie zawsze lepki i czasem sucho, maksymalnie wilgotno, czyli taki standard u mnie. Moje pytanie jest takie: czy owulacja rzeczywiście mogła być wtedy, kiedy zasugerował lekarz? A na kiedy byście wyznaczyły owulację zgodnie z npr?
Czuję pobolewanie jajników i też ogólnie podbrzusza jak to przed @, piersi też mnie zwyczajowo bolą, zrobiłam już dwa testy w tym jeden dzisiaj, na razie jedna kreska a druga ani myśli się pojawić. Moje standardowe cykle to 28-30 dni, chociaż ostatnio miałam same po 28. I zawsze miałam takie książkowe - nie miałam żadnego problemu z oznaczeniem faz. Jeżeli owulacja była rzeczywiście tak wcześnie to w sumie jest szansa... a nie pojawiło się po drodze nic co by mogło ją opóźnić lub przesunąć (nie było stresów, żadnego przeziębienia, tylko normalne życie).

Jakby tak jakimś cudem stan się utrzymywał to chyba pójdę na betę, ale dopiero we wtorek mogę, bo w poniedziałek pracę zaczynam o 7... więc do wtorku może się wszystko jeszcze wyjaśnić... ale tak bym już chciała...
Hakima
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 grudnia 2010, o 18:48
Lokalizacja: śląsk

Re: Prośba o pomoc w interpretacji cyklu

Postprzez kamyczek » 21 marca 2011, o 22:43

Śluz się zgadza z wyznaczoną przez usg i lekarza owulacją. Nie jestem bardzo kompetentna aby powiedzieć, jak należy to dokładnie interpretować. U mnie było tak, że sugerowałam się właśnie bardziej śluzem niż temperaturami, które często mi się rozjeżdżały dziwacznie (a już najbardziej w cyklach starankowych).
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Prośba o pomoc w interpretacji cyklu

Postprzez Hakima » 23 marca 2011, o 14:41

Dzięki Kamyczku.

W takim razie muszę bardziej skupić się na śluzie niż na temperaturze...

No cóż, u mnie temat się rozwiązał, przyszła @...

Nowy cykl, nowa nadzieja...

Pozdrawiam
Hakima
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 grudnia 2010, o 18:48
Lokalizacja: śląsk


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron