Teraz jest 28 marca 2024, o 21:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

plamienie po miesiączce

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

plamienie po miesiączce

Postprzez kumari » 27 lutego 2011, o 19:37

W grudniu przeszłam poronienie samoistne bez zabiegu. od tamtego czasu zaobserwowałam plamienie po miesiączce. Miesiączka trwa 4-5 dni a potem do 12 dnia cyklu lekkie brązowawe plamienie. Czy to normalne czy oznacza coś niepokojącego? Wiem, że mam podwyższona do górnej granicy normy prolaktynę (biorę Castagnus drugie opakowanie)-czy to moze miec jakiś związek? Cykle trwaja 30-31 dni, faza wyższych temperatur 11-12 dni. Planuję kolejną ciążę i nie wiem czy powinnam się martwić tymi plamieniami. Dodam, że przed poronieniem miesiączka trwała 4-5 dni a plamienie do 7-8 dnia cyklu.
kumari
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 stycznia 2011, o 19:50

Postprzez kami79 » 28 lutego 2011, o 10:49

prosba do Administratora zeby zablokowal wpisy osoby ktora zarejestrowala sie ostatnio pod roznymi nickami i sieje zamet
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez NB » 28 lutego 2011, o 18:51

Użytkownicy zbanowani, dziękuję za reakcję.NB
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

prosba

Postprzez kumari » 28 lutego 2011, o 19:43

Jeszcze raz proszę o odpowiedź na moje pytanie - czy plamienie po miesiączce może oznaczać jakąś nieprawidłowość, która może zaszkodzić dziecku które planujemy począć?
kumari
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 stycznia 2011, o 19:50

Re: plamienie po miesiączce

Postprzez arturka » 6 marca 2011, o 11:23

Nam na wykładzie (na Studium Rodziny) lekarz ginekolog mówił, że miesiączka wraz z plamieniem powinna trwać do siedmiu dni, więc pewnie to co masz to jest jakaś nieprawidłowość, najlepiej spytaj o to lekarza; nie wiem czy to może mieć zły wpływ na poczęte dzieciątko
arturka
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 12:12

Re: plamienie po miesiączce

Postprzez Demeter » 17 maja 2011, o 12:24

Ja miałam takie nieregularne plamienia. Miały miejsce zazwyczaj przed okresem albo właśnie po. Powodem była zaniżony progesteron, więc dostałam luteinę podjęzykową od 16 do 25 dnia cyklu. Potem okazało się, że jeszcze zawyżona prolaktyna, więc zbijam Bromergonem.
Demeter
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2011, o 11:50

Re: plamienie po miesiączce

Postprzez NB » 19 maja 2011, o 08:16

Sugeruję kontakt z dobrym ginekologiem. Wygląda to na zaburzenia hormonalne.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: plamienie po miesiączce

Postprzez kamyczek » 19 maja 2011, o 19:53

Moja mama miała długie i obfite miesiączki oraz krwawienia śródcykliczne spowodowane polipami w macicy. Więc przyczyn może być wiele... Jeśli by się okazało że to polipy to mogą one po pierwsze utrudniać zajście w ciążę, a po drugie na pewno nie będzie dobrze gdy razem z dzieckiem coś jeszcze jest w macicy. Jednak możliwe również, że to zaburzenia hormonalne tak jak pisały dziewczyny. Lekarz rozwieje wątpliwości.
Życzę zdrowia.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: plamienie po miesiączce

Postprzez monika12345 » 21 maja 2011, o 19:43

Witam
Ja rownież mam plamienia przed miesiączką. Mój cykl trwa 23 a w 19 dc pojawiają się te plamienia i trwają do miesiączki. Byłam u gina i przepisał mi duphaston, bo przypuszczał że jest to niewydolność cialka żółtego. Brałam 3 opakowania od 16-25 dc. Potem zrobiłam badania i progesteron wyniósł 20 (czyli norma), prolaktyna 40,12 czyli mam hiperprolaktynę. Z wynikami pobiegłam do gina i powiedział że progesteron wyszedł dobrze, a prolaktyna za wysoka. Przepisał mi bromergon i mam go brać po pół tabletki na noc. Tylko zastanawia mnie to czy powodem plamień może być za wysoka prolaktyna? bo ktoś tu napisał, że plamienia sa spowodowane niskim progesteronem i sama nie wiem co mam o tym myśleć. Badania robiłam tylko raz i zastanawiam się czy ich nie powtórzyć. Także proszę Was o odpowiedź czy wysoka prolaktyna może powodować plamienia?
monika12345
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 maja 2011, o 19:30

Re: plamienie po miesiączce

Postprzez moniqba » 31 maja 2011, o 23:49

Witam,

z tego, czego nauczyliśmy się w wyniku poronienia, które małżonka przeszła w marcu tego roku, wynika, że jeżeli po samoistnym poronieniu nie zostało przeprowadzone łyżeczkowanie, to rozrośnięta błona śluzowa macicy będzie się złuszczać przez kilka kolejnych cykli, powodując bardzo obfite krwawienia. Na pierwszy rzut oka wygląda to zatem, jakby te plamienia były skutkiem tego nadmiernego złuszczania się błony. Ale jak już w kilku postach było powiedziane, jednoznacznie i skutecznie może to ocenić tylko lekarz.

Pozdrawiam
moniqba
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 23:05
Lokalizacja: Saarland / Niemcy

Re: plamienie po miesiączce (1 cykl po poronieniu)

Postprzez Minia_L » 19 czerwca 2011, o 08:06

W maju poroniłam w 12tc, miałam zabieg wyłyżeczkowania. 3 dnia po zabiegu zaczęła się laktacja. Bolesny nawał. Lekarz przepisał Bromocorn.
Po 2 tygodniach od zabiegu wizyta kontrolna u ginekologa. Niby wszystko ok, chociaż na pytanie czy mam płodny śluz - sucho, czy temperatury są niskie - wysokie. Dziwne... bo byłam tuż przed owulacją. I powinno być na odwrót. Pozostawiliśmy to naturze, aby wszystko samo się uregulowało.

Miesiąc po zabiegu przyszła miesiączka. Niby wszystko jak zwykle, po 5 dniach koniec, 2 dni przerwy i nastąpiły plamienia, obecnie to 2 dzień tych plamień. W zwykłych cyklach po miesiączce miałam niższe temperatury, tym czasem dzisiaj jest 3 dzień wysokich temperatur po miesiączce. Czy to normalne ?? Czy wszystko jest ok ?
Chcemy niedługo rozpocząć nowe starania, chcę mieć pewność, że jest wszystko w porządku. Wiadomo, ze lekarz powie dokładnie, ale może Wy możecie mi coś podpowiedzieć ?
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron