Teraz jest 28 marca 2024, o 20:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

npr a kwas foliowy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

npr a kwas foliowy

Postprzez Senchaguarana » 31 stycznia 2011, o 21:49

Witam!

Odkładamy z mężem poczęcie nowego człowieka. Mimo tego zaczęłam już brać kwas foliowy. Zastanawiam się, jak długo przed ciążą można go brać. Na jakimś forum internetowym znalazłam wypowiedź, że dwa lata nie zaszkodzą.

Co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
Sencha
Senchaguarana
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lipca 2010, o 22:12

witaj

Postprzez kumari » 1 lutego 2011, o 19:39

wiem tylko, że wystarczy brać kwas foliowy trzy miesiące przed planowanym poczęciem aby zgromadzić wystarczające zapasy.
kumari
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 stycznia 2011, o 19:50

Re: npr a kwas foliowy

Postprzez Gianna » 21 maja 2011, o 18:20

To ja podbiję wątek:

Słyszałam gdzieś\ kiedyś (absolutnie nie wiem z jakiego źródła, ale raczej te niewiarygodne zupełnie usuwam od razu z głowy :lol: ) że warto aby kwas foliowy brał również mąż. Czy ktoś coś o tym słyszał???
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: npr a kwas foliowy

Postprzez 30tka marchewka » 25 marca 2015, o 14:31

Witam.Podbijam wątek. Kwas folowy jest bardzo ważny dla rozwijającego się dziecka. Wiele ciąż jest planowanych ale prawie tyle samo jest mniejszym lub większym zaskoczeniem. Odpowiedzialni lekarze zalecają suplementację kawsu foliowego u kobiet w wieku rozrodzczym od momentu rozpoczęcia współżycia, bo nigdy nie wiadmo kiedy może się przydać:) Panowie również powinni brać kwas foliowy. Dostępny bez recepty w każdej aptece, zapobiega poważnym wadom cewy nerwowej u płodu. Stałe przyjmowanie kwasu foliowego w zalecanej dawce jest bezpieczne.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: npr a kwas foliowy

Postprzez Gianna » 25 marca 2015, o 16:15

hehe... to ja po dłuższym czasie sama sobie już mogę odpowiedzieć :) Tzn. od jakiegoś czasu korzystamy z pomocy naprotechnologa i przed poczęciem naszego trzeciego Maluszka też zalecał kwas foliowy zarówno mi, jak mężowi. Dokładnie tłumacząc tak, jak pisze Marchewka :)
Jutro idziemy na usg 11-13 tc, więc mamy nadzieję, że Maluszek rozwija się zdrowo :)
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: npr a kwas foliowy

Postprzez 30tka marchewka » 26 marca 2015, o 11:19

Witam. Podbiłam wątek, choć wiem, że akurat Tobie Gianna odpowiedź nie jest raczej już potrzebna. Intencja była prosta, niewiele kobiet pamięta o kwasie foliowym. Uważam, z to niezwyle ważna witamina dla kobiet i mężczyzn i powinno się o tym mówić wszędzie i przypominać. Lekarze przypominają ale kobiety myślą o niej dopiero jak zaczynają się starania to często trochę późno. My z mężem też w trakcie przygody z Napro. Mamy synka. Gratuluje Kolejnego Maluszka dużo dobrego na czas oczekiwania.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: npr a kwas foliowy

Postprzez kasia93 » 16 listopada 2015, o 22:11

Z tym kwasem foliowym to różnie bywa. Jestem w drugiej ciąży i kwasu foliowego nigdy nie brałam i co moje dzieci miałyby się urodzić chore ? To bzdura ! Kwas foliowy powinny brać kobiety, u których w rodzinie występuje genetyczna choroba np. rozszczepienie kręgosłupa czy inne groźna rzeczy. Jeśli w rodzinie nigdy nie było takich przypadków, to gwarantuję wam zdrowe dzieciaczki. Wiadomo nie zaszkodzi go spożywać, kiedyś kobiety nawet nie wiedziały co to jest i dzieci rodziły się jakoś całe i zdrowe Obrazek.
kasia93
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 listopada 2015, o 21:11

Re: npr a kwas foliowy

Postprzez Amazonka » 9 lipca 2016, o 09:54

Część rodziła się zdrowa, część chora, część umierała - nie zawsze finał był szczęśliwy mimo braku profilaktyki.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron