Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy nastąpiła owulacja?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Kiedy nastąpiła owulacja?

Postprzez sscarlet » 13 stycznia 2011, o 16:56

Od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko.

Niedawno okazało się, że mam za wysoki poziom prolaktyny i tym samym za niski progesteronu, za co winię moje nieudane próby zajścia w ciążę.
Od 3 tygodni przyjmuję Dostinex (raz w tygodniu) i po raz kolejny przystępujemy do starań.
Używam także urządzenia Bioself (na razie tylko przez 2 cykle), który mierzy moją codzienną temperaturę.
Moje cykle trwają średnio 30-33 dni.

Mimo, że uczono mnie obserwacji swojego ciała, mimo testów owulacyjnych i odczytywania temperatur wciąż nie mam pewności kiedy zachodzi owulacja.

Raz czytam, że wyraźny skok temperatury jest oznaką, że owulacja się rozpoczęła (jajeczko zostało uwolnione), gdzie indziej czytam, że jak skoczy temperatura, to jest już po owulacji i tym samym po ptakach.

Podam teraz moją temperaturę z obecnego cyklu i bardzo bym prosiła choć dać mi jakąkolwiek wskazówkę kiedy powinniśmy z mężem rozpocząć starania i kiedy prawdopodobnie nastąpiła owulacja.

Oto dane:

1 - 36,6
2 - 36,6
3 - 36,5
4 - 36,5
5 - 36,7
6 - 36,7
7 - 36,6
8 - 36,6
9 - 36,5
10 - 36,7 (wizyta u ginekologa, pęcherzyk miał 12mm)
11 - 36,7
12 - 36,4
13 - 36,6
14 - 36,4
15 - 36,5
16 - 36,7
17 - 37,1 (współżycie)
18 - 36,9
19 - 37,1
20 - 37,1
21 - 37,0
22 - 37,0
23 - 37,3
24 - 37,1

Zdecydowany skok temperatury nastąpił w 17 dniu cyklu. W tym dniu także rano współżyłam z moim mężem.

Od tygodnia czuję kłucie i pobolewanie z lewej strony podbrzusza, które nasila się wieczorem. Nie wiem, co może to oznaczać. Na pewno nie są to problemy jelitowe. Kłucie zdecydowanie pochodzi od jajnika.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
sscarlet
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 stycznia 2011, o 16:33

Postprzez Calliope » 13 stycznia 2011, o 19:13

Problem w tym, że jak jest podwyższona prolaktyna to owulacje mogą być sporadyczne albo w ogóle nie występować. Wiem, bo mam to samo i również za niski progesteron... Mimo szczegółowych obserwacji często nie wiem kiedy i czy było jajeczkowanie, temp. często skacze i wykresy są czasem nieregularne.
Ale prolaktynę można zbić nawet w 2,3 miesiące
Calliope
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 28 października 2010, o 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fruzia » 13 stycznia 2011, o 19:19

Prowadzeniem obserwacji temp, śluzu, szyjki itp. nie da się z cała pewnością wyznaczyć dnia owulacji. Można tylko powiedzieć, kiedy mogła być albo przypuszczać, że się zbliża.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez sscarlet » 13 stycznia 2011, o 20:45

Jeśli chodzi o mój poziom prolaktyny, to bez obciążenia jest ona w normie, po obciążeniu przekracza granice normy, ale nie drastycznie.
Wydaje mi się, że to głównie stres mi podnosi poziom prolaktyny.
I z tego, co widzę po moich koleżankach nie takie prolaktyny się zbijało i raz dwa zachodziły w ciążę.
Także tutaj akurat jestem pozytywnej myśli.

Niski poziom progesteronu wywoływał u mnie uciążliwe problemy w cyklach jak 10-dniowe krwawienie międzymiesiączkowe, wydłużone cykle nawet do 45 dni i to mnie bardzo irytowało i jeszcze bardziej utrudniało określenie dni płodnych.
Odkąd biorę Dostinex - dzisiaj przyjmuję 3 raz pół tabletki, ten obecny cykl przebiega bezproblemowo - nie mam żadnych krwawień i myślę, że właśnie zbicie tej prolaktyny spowodowało podniesienie się progesteronu i dlatego wszystko wróciło do normy.

A jeśli chodzi o określenie owulacji, to faktycznie jest to trochę tak jak z pisaniem po wodzie.
Jedyna rada to chyba regularne współżycie począwszy od 12 dnia cyklu do 20 (w moim przypadku). :wink:
sscarlet
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 stycznia 2011, o 16:33


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron