Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

plemniki (Żywotność)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

plemniki (Żywotność)

Postprzez stonoga » 23 sierpnia 2010, o 00:09

wcale a wcale nie jestem nowym użytkownikiem (moustache w poprzednim wcieleniu), zapomnialam swoje stare hasło a email już nieczynny. coż, dawon tu nie zaglądałam bo pierwsze dziecko mam, ale teraz czas już na drugie. taka forma przywitania się na powrót;D.

i tu moje pytanie.
JAK DŁUGO ŻYJĄ PLEMNIKI?
mam dość długe cykle (powyżej 35 dni), nie wychodzi nam z różnych przyczyn - również zdrowotnych - częste współżycie, a chcemy bardzo już drugie dziecko (staramy się już kilka miesięcy...). co ile powinnismy wspolzyc aby miec pewnosc ze plemnik jeszcze żyje? slyszałam rowniez ze częste wspolzycie jest niewskazane w takcie starania się (nie pamietam dlaczego) ale jak zachowac pewnosc ze plemnik dotrze tam gdzie mial dotrzeć (w sensie czy przezył)?
stonoga
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, o 23:55

Postprzez klara bemol » 23 sierpnia 2010, o 10:21

W dobrych warunkach - 7 dni, ale niektóre źródła podawały do 10 dni. Ale kiedy i jak zachować te dobre warunki, to już trudniejsze, bo czynników zmiennych jest wiele.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Maria » 23 sierpnia 2010, o 10:30

Czytalam w wielu miejscach, ze rzadkie wspolzycie wlasnie oslabia plemniki i bardziej wskazane jest wspolzycie czestsze. Tu nawet na stronie podane sa ciekawe informacje:

http://npr.pl//index.php/content/view/317/42/
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez iwonah » 23 sierpnia 2010, o 13:44

Informacje zawarte w owym linku jakoś nie są poparte konkretnymi badaniami ani nazwiskami lekarzy czy naukowców;
jak dotąd wszelkie informacje jakie uzyskiwałam od lekarzy czy które znalazłam w książkach naukowców ds płodności, mówią jednoznacznie że zbyt częste kontakty seksualne OBNIŻAJĄ spermiogram, czyli liczbę i jakość plemników;
przy planowaniu dzidzi zaleca się współżycie co drugi dzień, a dopiero jeśli to nie wystarczy to codziennie, ale w obydwóch przypadkach należy zacząć 5 dni przed spodziewaną owulacją, aby właśnie męskie nasienie było "najlepsze"
iwonah
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 sierpnia 2010, o 13:41
Lokalizacja: zachodniopom

Postprzez iwonah » 23 sierpnia 2010, o 13:59

aaa, i jeszcze jedno: stonoga, zapraszam do oczekujących...
iwonah
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 sierpnia 2010, o 13:41
Lokalizacja: zachodniopom

Plemniki

Postprzez Greg » 24 sierpnia 2010, o 11:33

Czas dojrzewania plemników to 5 dni. Pewnie mogą żyć dłużej, ale tracą żywotność.
Greg
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 sierpnia 2010, o 16:52
Lokalizacja: Wieliczka


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron