Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

starania a cipronex

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

starania a cipronex

Postprzez mercuria » 13 sierpnia 2010, o 14:27

Witam,

Jestem 3 miesiące po ślubie, marzymy z meżem o dziecku i zaczęliśmy starania... Najpierw, za radą ginekologa, wybrałam się do lekarza ogólnego po skierowanie na ogólne badania: krew, mocz, do tego zrobiłam toksoplazmozę i cytomegalię. No i wyszło przy tym, że w moczu dużo bakterii i podwyższona liczba leukocytów. Dostałam od lekarki antybiotyk - Cipronex - i absolutny zakaz zachodzenia w ciążę przez najbliższe 2 miesiące. Rozumiem w tym cyklu, skoro biorę ten lek (jeszcze 5 dni, czyli do 13 dc) i mam przeleczyć infekcję, ale czemu też w następnym? Miał ktoś z czymś takim do czynienia?
Dziewczyny starające się - też robiłyście badania zanim zaczęłyście starania? Bo ja teraz trochę sobie "pluję w brodę" o te badania, że też musieli mi coś wynaleźć...
mercuria
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 marca 2010, o 08:43

Postprzez Agfa » 13 sierpnia 2010, o 16:13

Okres półtrwania cyprofloksacyny czyli czas, po upływie którego stężenie leku obserwowane we krwi zmaleje o połowę w wyniku eliminacji po zakończeniu procesu wchłaniania i dystrybucji, wynosi 3 do 5 godzin zarówno po podaniu doustnym, jak i dożylnym.
Ze względu na to, że cyprofloksacyna jest wydalana przez nerki i w znacznym stopniu przez przewód pokarmowy, wydłużenie okresu półtrwania w surowicy krwi powyżej 12 godzin następuje wyłącznie w przypadku znacznego zaburzenia czynności nerek.
Biorac to pod uwagę w następnym cyklu nie powinno być śladu po tym leku w organiżmie.Dlaczego więc kazała poczekać?Szkoda,ze nie zapytałaś. Moze po prostu jest ostrożna, a moze miała jakieś doświadczenia w swej praktyce lekarskiej?W badaniach przedklinicznych stwiedzono ze lek ten tak jak inne inhibitory gyrazy uszkadza chrzastki stawowe u młodych osobników, dlatego nie stosuje się go u dzieci . Znalazłam też informację, że" w badaniach in vitro i na zwierzętach dotyczących mutagenności oraz działania rakotwórczego pod wpływem światła stwierdzono, że cyprofloksacyna wykazuje słabe działanie mutagenne lub tumorogenne pod wpływem światła w porównaniu do innych fluorochinolonów ". A procesy rozwoju zdrowej komórki jajowej, która zostanie uwolniona w czasie owulacji, trwają około 6 miesięcy,dlatego lekarze czesto zalecają własnie 6-miesieczne przygotowania do poczęcia- dieta, detoksyfikacja organizmu i badania, które Ty już zrobiłaś. Oczywiscie nie dotyczy to tylko kobiety.
Z drugiej strony mnóstwo ludzi w ogóle sie nie zastanawia nad takimi rzeczami i na świat przychodza zdrowe dzieci- ale przeciez nie chcesz ryzykować.Rozumiem twoją niecierpliwość. Za dużo nie pomogłam, ale gdy są wątpliwosci lepiej poczekać. Może jeszcze ktos się wypowie.Pozdrawiam i życzę owocnych starań :wink:
Jest lato- przy cyprofloksacynie unikaj słońca albo stosuj faktor ochronny
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Fruzia » 13 sierpnia 2010, o 20:00

Co to za plucie sobie w brodę? Chciałabyś dopiero w ciąży się dowiedzieć, że masz bakterie? Wtedy trudniej byłoby je leczyć. Nie rozumiem Twojego pośpiechu w tej sytuacji.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez mercuria » 14 sierpnia 2010, o 11:07

Agfa - wielkie dzięki za tak fachowe i wyczerpujące wyjaśnienia. Imponujące!
Fruzia - pewnie masz rację, lepiej teraz niż potem, ale przyznaję, że po przyjściu od lekarza byłam wściekła, że muszę czekać jeszcze 2 miesiące... wiadomo, że w ciążę nie zawsze zachodzi się tak łatwo jak by się chciało i nie mam pojęcia, ile to będzie trwało w naszym przypadku...
Ale zacisnę zęby, przeleczę i przeczekam. Co najwyżej zrobię kontrolne badania moczu po zakończonej kuracji cipronexem i pójdę jeszcze z tym wszystkim na konsultację do ginekologa.
A skoro już czekam, to czy są jeszcze jakieś inne badania, które powinnam wykonać "przed"?
mercuria
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 marca 2010, o 08:43

Postprzez fiamma75 » 14 sierpnia 2010, o 18:42

jeśli nie jesteś zaszczepiona przeciw WZW B warto to rozważyć.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron