Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

luteina

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

luteina

Postprzez kmm » 27 września 2003, o 20:22

Witam!!!
Lekarz zalecił mi Luteinę od 21.09 do 29.09. W poniedziałek miałabym przyjąć ostatnią tabletkę. Zastanawiam się tylko czy najpierw zrobić test ciążowy, czy odstawienie tego leku może jakoś wpłynąć na ciążę - jeśli jest, a jeśli nie ma ciąży to po jakim czasie powinna pojawić się miesiączka? Z góry dziękuję za podpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam,
kmm
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 września 2003, o 16:21

Postprzez Moni » 28 września 2003, o 12:51

Luteiny nie powinno się odstaiwić na własną rękę; lepiej wybierz ją do końca tak jak Ci lekarz zalecił. Miesiączka powinna się pojawić około 14- 16 dnia po szczycie; ale długość tej fazy jest różna u kobiet. Jeżeli temperatura utrzymuje się na poziomie wyższym 21 dni to może znaczyć że jesteś w ciąży.
Pozdrawiam M.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez kmm » 30 września 2003, o 17:58

Nie chodziło mi o to jak długa jest faza lutealna, tylko ile dni po zakończeniu stosowania luteiny może wystąpić miesiączka.
Wczoraj wzięłam ostatnią luteinę TAK JAK ZALECIŁ MI LEKARZ trzy tygodnie temu. A jeśli jestem w ciąży - stąd też moje pytanie - to czy taki spadek poziomu tego hormonu- po odstawieniu luteiny - nie spowoduje poronienia.
kmm
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 września 2003, o 16:21

Postprzez Moni » 30 września 2003, o 19:19

Raczej nie. Odstawinie nie powinno spowodować poronienia. Luteina ma min. zadanie ułatwienia zagnieżdżenia się w macicy zapłodnionej komórce.
O ile też wiem luteina nie ma wpływu na termin miesiączki. :?
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez Moni » 30 września 2003, o 19:21

Luteina ma też zadanie podtrzymania ciąży.
Pzdrawiam M.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez grażka » 5 lutego 2004, o 10:33

Luteina nie reguluje cyklu. Lekarz zalecił Ci branie od jakiejś tam daty, nie wiadomo, czy był to akurat okres okołoowulacyjy. Może tak, a może nie. Może jajeczkowanie miało miejsce później, a więc miesiaczka tez póżniej się pojawi.
grażka
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 lipca 2003, o 21:29


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron