Teraz jest 9 maja 2024, o 16:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prolaktyna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

prolaktyna

Postprzez biedronka » 7 października 2004, o 22:01

Czy jeżeli występuje podwyższona prolaktyna, to normalnie dochodzi do jajeczkowania? Ja mam podniesioną i widzę, że wykresy dzielą się na czas niższej i wyższej temperatury.Czyli niby normalnie. Czy może być skok temperaturowy bez owulacj? I interesuje mnie jescze czy z podniesionej prolaktyny mogą wynikać cykle długie, bo około czterdziestodniowe.
Dołączam pozdrowienia.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Re: prolaktyna

Postprzez dzolka » 8 października 2004, o 22:17

Biedornko, prolaktyna powyżej normy spowalnia proces dojrzewania jajeczka, przez co owulacja występuje o wiele później niż powinna. Stad bardzo mozliwe są długie cykle. W bardziej pesymistycznym wariancie prolaktyna całkowicie hamuje owulację. Dwufazowe wykresy z pięknym skokiem nie znaczą niestety ze była owulacja. Można mieć ksiażkowy wykresik a pęcherzy nie pęknięty.... teraz wiem o tym wszystko bo okazało się u mnie że ff zaznaczył mi owu na poniedziałek (czyli wtedy gdy sądziłam ze była bo sluz sie zmienił i ból owulacyjny ustąpił) a jednak we wtorek okazało się ze na badaniu ze mam w jajniku maly pęcherzyk który nie pęknie bo nie dojrzał. Prawdopodobnie powodem jest lekko podwyższona PRL, którą gin zalecił jeszcze raz określić i ew. zbić Castagnusem.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez biedronka » 9 października 2004, o 21:33

Dzięki za odpowiedź. Dziolka, a wiesz może jak odróżnić cykl, w którym była owulacja od tego, w którym nie wystąpiła? Są jakieś dodatkowe, możliwe do zaobserwowania objawy? Nigdy nie odczuwam bólów owulacyjnych, a śluź też trudno mi ocenić. Napisałaś, że powodem niedojrzenia jajeczka była lekko podwyższona prolaktyna. Możesz podać, na jakim poziomie Ci ją oznaczono? Ja miałam oznaczoną prolaktynę w 6. dniu cyklu (gin. powiedział mi, że tylko w tych okolicach wyniki są miarodajne) na poziomie 14,41 ng/ml, a po obciążeniu 169,41 ng/ml.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez dzolka » 9 października 2004, o 21:51

Moj gin kazał mi badac PRL między 20 a 22 dc. Tak teraz tez będę badać, bo muszę powtórzyc badanie. Wg norm z naszego lab, granica PRL to 530 a mi wyszła 610. Zbijam ją teraz castagnusem i na pewno się uda ją zbić. A co do odróżnienia czy cykl był owulacyjny czy nie, to można stwierdzic tylko robiąc badanie usg po spodziewanym terminie owu, żeby lekarz zobaczył czy pękł pęcherzyk i jest płyn w zatoce Douglasa. Inaczej nie będziesz wiedziała na 100 % czy owulacja się odbyła, nawet przy ślicznych dwufazowych wykresach, bo skok tempki nie swiadczy o uwolnieniu sie komórki do jajowodu tylko o wytworzeniu się ciałka żółtego, a do tego nie trzeba uwolnienia komórki poza jajnik czy nawet pęknięcia pęcherzyka :cry:
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez biedron » 10 października 2004, o 17:05

Dzięki raz jeszcze.
biedron
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 sierpnia 2004, o 19:49


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron