Teraz jest 17 maja 2024, o 16:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zanik sluzu przed owulacją???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

zanik sluzu przed owulacją???

Postprzez dzolka » 6 października 2004, o 09:27

Witam. Właśnie "rozkrecił się" mój trzeci cykl po zabiegu łyżeczkowania (obumarla ciąża) i obserwuję u siebie coś co nie miało miejsca wcześniej a co mnie trochę martwi, może ktoś mi wyjaśni jak to jest:
zawsze objaw śluzu pokrywał się u mnie z wykresem temperatury, tzn. szczyt śluzu płodnego, potem skok temperatury (na następny dzien lub za dwa dni) i zmiana śluzu na mętny i lepki. W tym cyklu śluz pojawił się w zeszły czawrtek (9dc), wczoraj miałam usg i lekarz powiedzial że mam pęcherzyk w lewym jajniku 16mm który lada chwila powinien pęknąć. I tu jest problem, bo wczoraj sluz zmienił konsystencję, ból owulacyjny który czułam od paru dni - zniknął w poniedziałek po południu, czyli objawy śluzowe i to ze ból owul przestał dokuczać, wskazywałyby na odbyta owulację, ale wykres temperatury nie, no i to, że wiem dokładnie jak wygląda pęcherzyk który jeszcze nie pękł.... dzisiaj śluzu jest jeszcze mniej, a temperatura nie skoczyła. Dlaczego śluz zniknął przed owulacja??? O czym to moze świadczyć?? czy lekko podwyższona prolaktyna może mieć z tym coś wspólnego? wiem, że może opóźniac jajeczkowanie... :shock: pomóżcie...
Ostatnio edytowano 29 stycznia 2005, o 11:17 przez dzolka, łącznie edytowano 1 raz
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Julianna » 6 października 2004, o 17:22

Z tego co wiem, podwyższony poziom prolaktyny blokuje owulację.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez agulla » 8 października 2004, o 12:56

witaj dzolka :)
zerknij na swój poprzedni cykl na ff przecież on wygląda prawie tak samo. Temperaturka na poziomie 36,8 potem spada w dołek parodniowy ale jak zaniknie śluz to schodkowo wzrasta, najpierw na 36,8 na trzy dni a potem jeszcze wyżej idzie. A tak swoją drogą to ff coś dziwnie ci tą kreskę rozdzielającą stawia bo po niej nie ma temperatur wyższych od sześciu poprzednich tylko właśnie są takie na poziomie 36,8
No zobacz sama :)
a co do śluzu to zanikał podobnie tuż przed półeczką trzydniową na 36,7-8
może tak teraz masz dzolka, a z prolaktyną lepiej zrobić porządek jeśli się podwyższona utrzymuje.
pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron