Teraz jest 11 maja 2024, o 23:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

objawy ciazy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez mama Beata » 3 października 2004, o 00:31

Jeszcze przed spodziewanym terminem miesiączki, baaardzo chciało mi się wciąż spać i miałam zawroty głowy. Ponieważ staraliśmy się w tym cyklu o dziecko, takie objawy nasunęły mi podejrzenie, że Ktoś przyjął nasze zaproszenie.
To było w trzeciej ciąży. W pierwszej i drugiej jakoś nie pamiętam jak to było.
mama Beata
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 września 2004, o 22:32

Postprzez monikar » 4 października 2004, o 15:19

witaj
jęśli chodzi o obiawy jakie toważyszyły mojej ciąży to w czasie spodziewanej miesiączki ból w dole brzucha takie kłucie od czasu do czasu a przede wszystkim co najbardziej mi dokuczało to ból piersi.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 4 października 2004, o 17:07

U mnie był migrenowy ból głowy i niesamowita senność, kłucie w podbrzuszu i oczywiście przedłużająca się faza temperatur wyższych.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kotek » 30 października 2004, o 22:06

Mam pytanko. Czy tydzien przed miesiaczka moga pojawic sie jakies objawy ciazy? Czy bole podbrzusza moga oznaczac poczatek ciazy? Prosze o odp... :D
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez mfiel » 31 października 2004, o 12:07

U mnie to było tak, że objawy PMS, które zwykle towarzyszyły mi przed miesiączką były bardziej nasilone, tj, np. większe niż zwykle powiększenie piersi i ich bolesność, napięcie w podbrzuszu, itp.
Jednka trzeba pamiętać, że to są objawy subiektywne, także dostępne w apetkach testy ciążowe przed terminem spodziewanej miesiączki mogą być raczej mało wiarygodnie.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kotek » 31 października 2004, o 13:24

Dzieki za odp. Ja mam jeszcze kilka pytan zwiazanych z zajsciem w ciaze ? Kiedy temperatura powinna sie zmienic przed okresem i jaka ona powinna byc ? Czytalam jeszcze ,ze test ciazowy mozna sprawdzic 8 do 10 dni , ale od czego od dnia zaplodnienia czy zagniezdzenia sie zarodka . Jesli ktos chcialby mi odp. to bardzo prosze :lol:
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez monikar » 31 października 2004, o 20:31

:D
Napiszę jak to było u mnie.

Cykle mam 28 dniowe i temperatura po szczycie waha się w granicach 36,9 do 37,1. W 26 dniu cyklu tempetatura nie spadła jak zwykle do 36,6 czy 36,7 ale skoczyła do 37,2 i w kolejnym dniu też było 37,2 - test potwierdził ciążę. Temperatura na tym poziomie powinna utrzymać się co najmniej przez 21 dni.

A jeśli chodzi o testy ciążowe to najlepiej wykonać je począwszy od pierwszego dnia, w którym nie wystąpiła miesiączka choć na ulotkach piszą, że testy wykrywają obcność hormonu hCG już po 6 dniach od zapłodnienia. Od zapłodnienia czyli ja rzumię, że od momentu połączenia się komórek (Chyba, że jest inaczej, ale dokładnie na sprawach medycznych się nie znam).
Pozdrawiam :)
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez monikar » 31 października 2004, o 20:37

Jeszcze jedna sprawa na niektórych testach ciążowych np.Pre- Test domowy test ciążowy jest wypisana uwaga, że Wczesna ciąża może ulec naturalnemu poronieniu przed dniem spodziewanej miesiączki. Zdarza się to w ok. 50% przypadków wszystkich poczęć. Dlatego jęśli ktoś wykonał test dużo wcześniej to jednak zaleca się jego powtórzenie w dniu spodziewanej miesiączki.
pozdrowionka :roll:
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kotek » 31 października 2004, o 21:53

A jak wyglada sprawa z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych, czy mozna zajsc w ciaze zaraz w nastepnym cyklu?CZy moze byc ciaza blizniacza?
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez monikar » 1 listopada 2004, o 15:06

hej

Jeśli chodzi o tabletk antykoncepcyjne to nigdy ich nie stosowałam i nie mam zamiaru gdyż polegam na NMPR, ale z tego co słyszałam to po odstawieniu tabletek należy odczekać około 3 cykle bo organizm musi wrócić do rytmu, ale jednocześnie słyszałam o takich tabletkach po odstawieniu, których można od razu rozpocząć starania o dzidziusia.
Środki antykoncepcyjne zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia ciąż mnogich.
pa pa
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wika » 3 listopada 2004, o 18:24

ja też na poczatku ciąży odczuwałam pobolewania w dole brzucha, byłam senna , a dzieki obserwacjom juz 16 dnia po wzroście temp. po zrobieniu testów wiedziałam że jest maluszek :D .A co do antykoncepcji to z moich informacji wynika że dla bezpieczeństwa przyszłego dziecka po odstawieni tabl.antykoncepcyjnych najlepiej odczekac nawet pół roku , aż organizm sam uporządkuje się hormonalnie.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron