Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 09:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wysoka prolaktyna- proszę o rade

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

wysoka prolaktyna- proszę o rade

Postprzez aniap » 5 lutego 2010, o 11:28

Robiłam badanie prolaktyny wyszła 10,54, a po godzinie 353,60, po dwóch godzinach 255,00. Chciałam zapytać tak z waszego doświadczenia który lek najszybciej zbije tą prolaktynę i czy w czasie brania leku można się starać o dziecko, czy należy w trakcie leczenia odłożyć starania. W przyszłym tygodniu idę do lekarza ale chciałabym już coś wiedzieć, więc będę wdzięczna za pomoc
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez MAKG » 5 lutego 2010, o 14:15

Ja też mam historie z prolaktyną...

Mój wynik podstawowy to 20, a później rośnie podobnie jak u Ciebie. Jeden gin-endo przepisał mi małą dawkę parlodelu i nie odradzał starań. Drugi gin-endo zobaczył te wyniki i powiedział, żeby w ogóle tego nie leczyć - bo wielu lekarzy podważa zasadność badań z obciążeniem.

Myślę, że możesz spokojnie podjąć próby :)) Ja tak przynajmniej robię, wprawdzie jeszcze bez skutku, ale muszę być dobrej myśli...
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez kiniaa » 5 lutego 2010, o 15:09

Ja po kilku m-cach bezowocnych starań o dzidzię zrobiłam badanie prolaktyny z obciążeniem i miałam zawyżoną (nie pamiętam dokladnie ile, ale coś ok. 15x) i brałam bromergon - właśnie po to żeby zajść w ciążę i nie minęły chyba 3 cykle, jak podziałało ;)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez kiniaa » 5 lutego 2010, o 15:22

Jeszcze zapomniałam dodać, podobno bromergon jako "pomoc" w zajściu w ciążę to taki standard (moja mama mi tak powiedziała - jest lekarzem).

A na zaś małe "ostrzeżenie" - jakby przyszło Tobie brać ten lek, to od razu radzę zacząć od połówki i najlepiej w weekend (tzn. wtedy, kiedy nie pracujesz), bo ja miałam po tym leku przez pierwsze kilka dni niezłe "odloty".
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez marimag » 21 czerwca 2010, o 08:33

Ja też mam (nie)przyjemność zażywać bromergon... I faktycznie warto zacząć od połówki tabletki, nawet od ćwiartki. Niektóre kobiety (w tym ja) mają po nim nieprzyjemne objawy. Mnie np. kilka razy w ciągu nocy obudziły mdłości. Ale po 1-2 tygodniach objawy zwykle przechodzą.
marimag
 


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron