Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak to jest z tym nasieniem?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak to jest z tym nasieniem?

Postprzez aniap » 26 stycznia 2010, o 13:44

Mam pytanie mąż ma zrobić badanie nasienia a problem jest w tym że w każdym laboratorium mówią nam co innego,w jednym trzeba dostarczyć próbkę nasienia do pół godziny , w innym do godziny, więc jak jest naprawde, nie ukrywam że ta godzina jest bardziej realna,bo laboratorium jest około 20 km od naszego miejsca zamieszkania, tylko czy wtedy wynik będzie prawdziwy? I jeszcze jedno pytanie mąż łyka preparat witaminowy salfazin, czy nie będzie on miał wpływu na wynik, czy może lepiej go odstawić, może miałyście podobny problem, dlatego proszę wypowiedzcie się, pozdrawiam
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez AniaM » 26 stycznia 2010, o 16:46

może to mało romantyczne ale my pojechaliśmy razem do laboratorium, gdzie mają specjalne pokoje i tam dali nam specjalna prezerwatywę więc próbka była dostarczona bezpośrednio po stosunku. Taki sposób pobrania nasienia był dla nas jedynym akceptowalnym.
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez Kręciołek » 26 stycznia 2010, o 17:51

Nam ostatnio zbadano nasienie po 50 minutach i wynik był wiarygodny, Wiesz oni mówią pół godziny żeby ludzi "popędzić" ale nasienie i tak musi się jeszcze upłynnić więc oni po prostu stawiają pojemniczek i on sobie stoi póki się nie upłynni a norma do upłynnienia to godzina.
Tak więc spokojnie możecie dowieźć. A Salfazin nie zaszkodzi :)
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aniap » 26 stycznia 2010, o 18:40

AniaM bardzo chętnie pojechalibyśmy razem do laboratorium i tam na miejscu, tylko jest jeden problem najważniejszy u nas nie ma takiego laboratorium z pokoikiem (w obrębie 50 km) gdzie by to można razem, są jedynie małe i ciasne wc, a to jest trochę poniżające dla nas, nie mówiąc jak czułby się mój mąż, a nie pojedziemy 100 km by zrobić takie badanie, bo poprostu nie chcemy wydawać pieniędzy na dojazdy - są bardziej potrzebne na badania. Niestety województwo w którym mieszkam nie jest dobrze wyposażone zarówno w lekarzy jak i w inne rzeczy, to jest tragiczne ale cóż jakoś trzeba sobie radzić.
Kręciołek dzięki za odp teraz może nie będę się aż tak tym stresować.
:)
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez AniaM » 26 stycznia 2010, o 19:11

aniap, no tak, to zrozumiałe.

Powodzenia!
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez aniap » 27 stycznia 2010, o 09:28

Powodzenie się przyda, dzięki :)
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez MAKG » 27 stycznia 2010, o 11:55

AniaM, a gdzie jest tak miło, że jest pokoik? :) Jakaś prywatna klinika?
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez AniaM » 27 stycznia 2010, o 12:53

Invimed Warszawa, Rakowiecka.
To jest pokój gdzie w zdecydowanej większości panowie pobierają sobie nasienie przez masturbację, czego my nie chcieliśmy.

Pokój dość ładnie urządzony z prysznicem, no ale są tam też różne pisemka dla panów itp.Ale nic innego nie znaleźliśmy żeby w sposób naturalny pobrać nasienie a i tu na początku powiedziano nam że robią to tylko "normalnie" (?) ale po poproszeniu o przełączenie do lekarza który ocenia te badania okazało się że jak najbardziej można zrobić w sposób jaki był dla nas do przyjęcia, choć chyba zdarzyło się to nie wiem czy nie po raz pierwszy w tej klinice bo pielęgniarki były lekko zdziwione ale to już ich problem.
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez aniap » 27 stycznia 2010, o 14:29

słyszałam że w Krakowie też jest taka możliwość z pokoikiem w jakiejś Klinice IVF leczenia niepłodności na ul. 29 listopada, mam tam koleżankę która mi o tym mówiła, tylko że badanie to kosztuje 150 zł, dla nas jest tam za daleko więc musimy zadowolić się tym co mamy bliżej :)
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez Kręciołek » 28 stycznia 2010, o 20:10

Bo te panie w InviMedzie to zawsze zdziwione są. My też tam robimy badania nasienia tyle że nasienie dowozimy i one zawsze "pierwsze słyszą". Dlatego nie ma się co przejmować :)
A może to po prostu za każdym razem inne panie są :wink:
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Naturalna » 4 lutego 2010, o 22:00

AniaM napisał(a):może to mało romantyczne ale my pojechaliśmy razem do laboratorium, gdzie mają specjalne pokoje i tam dali nam specjalna prezerwatywę więc próbka była dostarczona bezpośrednio po stosunku. Taki sposób pobrania nasienia był dla nas jedynym akceptowalnym.




Z tego, co udało mi się ustalić, to właśnie ten sposób, z "prezerwatywą z dziurką" jest dopuszczalny przez Kościół katolicki (w przeciwieństwie do masturbacji, która jest niedopuszczalna w świetle tych, także moich i męża, przekonań).
Problem w tym, że od jakiegoś czasu próbujemy znaleźć laboratorium, w którym robią takie badania, i nic... baa... nawet nie udaje nam się odnaleźć miejsca w Polsce (bo za granicą, to owszem) , gdzie można by kupić taką specjalną prezerwatywę :cry:
Mieszkamy na pomorzu... gdyby ktoś dysponował jakimś adresem, czy informacją odnośnie takiego badania, bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Naturalna
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lutego 2010, o 21:14

Postprzez AniaM » 5 lutego 2010, o 07:45

dla nas była przygotowana w klinice przed badaniem. Ale jak zadzwoniliśmy pierwszy raz to też nikt o czymś takim nie słyszał, może porozmawiaj nie z panią z recepcji ale z lekarzem który wykonuje takie badania, nasz już wiedział o co chodzi. Myślę, że w jakimś dużym mieście typu Gdańsk powinno to być możliwe.
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez Kręciołek » 7 lutego 2010, o 21:55

Prezerwatywy są dostępne na pewno w Novum w Warszawie i w Napromedice w Białymstoku.
Zaś w każdym laboratorium muszą przyjąć od Was nasienie do badania i nikomu nie musicie mówić w jaki sposób zostało pobrane. Po prostu dostarczacie pojemniczek i już.
Invicta w Gdańsku na pewno nie robi problemów - to wiem co do Pomorza.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fruzia » 13 lutego 2010, o 16:54

Tak z ciekawości, bo czytam teraz o badaniu nasienia (bo okazało się, że zrobione 2 lata temu nie jest tak dobre, jak mówił lekarz, wrrrr) i trzeba oddać do badania całość ejakulatu. Jak to się ma do dziurki w prezerwatywie?
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez aniap » 17 lutego 2010, o 22:42

Czy mogłybyście mi podać jakieś namiary gdzie można kupić tą specjalną prezerwatywę do badania nasienia? Bo chciałabym gdzieś zamówić ale nie wiem gdzie, czekam na jakieś namiary, pozdrawiam
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez aniap » 18 lutego 2010, o 10:02

Dzwoniłam i w Warszawie i do Białegostoku, z Białegostoku mi nie wyślą i nie podali konkretów gdzie mogę tą prezerwatywę dostać, a w Warszawie nie mają, może ktoś ma możliwość zakupić to gdzieś i przesłać do mnie, troszkę pali mi się bo za 3 tygodnie potrzebuje mieć wyniki a nie myślałam że z tym jest taki problem
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez AniaM » 18 lutego 2010, o 21:25

w Invimedzie mają tylko panie jak zwykle nic o tym nie wiedzą, poproś o połączenie z dr Faundezem, który wykonuje te badania i on będzie wiedział o co chodzi
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez aniap » 18 lutego 2010, o 21:35

Dzięki, dziś trochę podzwoniłam i tu i tam i można te prezerwatywy zamawiać w firmie Arcid z Poznania, czeka się do trzech tygodni (wysyłają kurierem na adres, który sie im poda) koszt około 110 zł, także udało mi się załatwić. W Białymstoku mają ale trzebaby osobiście odebrać. Pozdrawiam
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez Kręciołek » 19 lutego 2010, o 22:00

Aniap, od ręki kupisz w Novum w Warszawie w laboratorium.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aniap » 19 lutego 2010, o 22:50

Tam też dzwoniłam i jak przyszłabym osobiście to bym może i dostała ale z Opola do Warszawy raczej nie pojade, a wysłać nie chcieli. Także jedynym rozwiązaniem było zamówić z Poznania i niestety czekać ponad dwa tygodnie.
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

sprzedam prezerwatywy z dziurką

Postprzez Mona751 » 26 marca 2010, o 14:50

Witam, jeżeli byłby ktoś zainteresowany to mogę odsprzedać prezerwatywy z dziurką od zaraz. Kupiłam je , ale nie były ostatecznie potrzebne...
Mona751
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 marca 2010, o 10:48

Postprzez Naturalna » 28 marca 2010, o 19:12

Jestem zainteresowana, napisałam do Pani na priwa, proszę o kontakt. Z góry dziękuję.
Jeżeli chodzi o Invicte w Gdańsku, to z badaniem, być może nie ma problemu - niewiem, ale niedługo być może się dowiem :roll:
jednak co do prezerwatyw do badania nasienia, to Pani z recepcji nie ma o tym pojęcia :(
Naturalna
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lutego 2010, o 21:14

Postprzez aniap » 1 kwietnia 2010, o 17:37

Mona751 napisałam na prive, i proszę o kontakt, to naprawde bardzo pilne
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron