Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak zaplanowac ciążę

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak zaplanowac ciążę

Postprzez Anna Kinga » 30 listopada 2009, o 13:15

witam wszystkich- wiem, że przed ciążą trzeba zażywać kwas foliowy oraz Magnez z witaminą B6, ale czy 0,4 mg kwasu foliowego i 50 mg magnzeu oraz 6 mg B6 dziennie (to jest po 1 tabletce) wystarczy czy powinnam udac się o lekarza po dawki przepisane na recepctę? Czy sa jeszcze jakieś inne suplementy diety które powinno się zazywać? Jakie badania wykonywałyście przed planowaną ciążą? dziękuję za wszelkie sugestie:)
Anna Kinga
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 listopada 2008, o 14:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mysza » 30 listopada 2009, o 16:47

Kwas foliowy tak, jak piszesz. Magnez z B6 to nawet niekoniecznie, jak już chcesz zażywać, to normalna dawka polecana na pudełku będzie ok. Innych witamin czy suplementów diety nie trzeba łykać. Reklamy polecają te preparaty witaminowe, które są dla kobiet w ciąży, jako wskazane dla tych planujących też, ale na to są różne teorie. Mój gin (i ja do tego się stosowałam) poleca wprowadzenie witamin dopiero od 2 trymestru. Im mniej sztucznych witamin dla dziecka, które dopiero co zostało poczęte, tym lepiej.

Tematy związane z badaniami przed poczęciem już się przewijały, np.:
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2653
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2232

Powodzenia :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kiniaa » 30 listopada 2009, o 18:02

hej, no kwas foliowy to na pewno łykaj - 1 tabl. dziennie. Acha, ja jeszcze zrobiłam sobie ogólne badanie ginekologiczne + cytologię.

Resztę witamin i leków, to już zależnie od wskazań.

Jakby się zdarzyły problemy z poczęciem to zalecam w pierwszej kolejności zrobić badania TSH i prolaktyna + usg dopochwowe. Przynajmniej ja tak miałam. No i dopiero po badaniach okazało się że musiałam brać bromergon 2x dziennie i wit. B6 10 x dziennie - efekt był prawie natychmiastowy :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez Anna Kinga » 30 listopada 2009, o 21:40

Dzięki pięknie:) ale widzę że co lekarz to inna teoria na temat suplemetacji... teraz muszę znaleźć sensownego doktorka na nfz w Krakowie:) bo chodze do młodej lekarki, ale nie powierzyłabym jej mojego dzidziusia
Anna Kinga
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 listopada 2008, o 14:16
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron