Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszę pilnie o pomoc dentysta a poczęcie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

proszę pilnie o pomoc dentysta a poczęcie

Postprzez aniap » 17 października 2009, o 11:53

Bardzo proszę o pomoc, jestem obecnie w trzeciej fazie cyklu, skok temperatury był ponad tydzień temu, staramy się z mężem o dziecko i w sumie jest jakaś szansa że w tym miesiącu się uda, jednak w poniedziałek idę do dentysty (ząbek mi się ukruszył i boję się że zacznie boleć) i zastanawiam się Czy w tym czasie cyklu znieczulenie może zaszkodzić jeśli doszło do zapłodnienia i powinnam powiedzieć dentyście o tym? proszę niech ktoś mi napisze co zrobić, bo naprawdę już nie wiem, pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17 października 2009, o 13:45 przez aniap, łącznie edytowano 1 raz
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez kiniaa » 17 października 2009, o 12:46

to nie ma znaczenia!
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez aniap » 17 października 2009, o 13:02

czyli mam przez to rozumieć iż mogę spokojnie iść do dentysty a jeśli doszło do poczęcia to maleństwu i tak to nie zaszkodzi, czy może jednak poprosić lekarza o to znieczulenie które podają kobietom w ciąży? bez znieczulenia się nie obejdzie bo to troszkę skomplikowane leczenie. pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedź
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59

Postprzez Mysza » 17 października 2009, o 17:15

Ja asekuracyjnie powiedziałabym, że możliwe, że jestem w ciąży. Co tam, lepiej dmuchać na zimne.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kiniaa » 17 października 2009, o 20:35

pewnie że "dla spokoju" możesz powiedzieć, że jesteś w ciąży. Ale nawet kobietom w ciąży dają znieczulenie ;)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez andrea » 17 października 2009, o 20:57

ja leczyłam zęby w ciąży, także ze znieczuleniem i nic złego się nie stało.
andrea
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 sierpnia 2007, o 12:53
Lokalizacja: ważne dokąd

Postprzez artura » 18 października 2009, o 11:15

tak, tylko dla kobiet w ciąży jest inne znieczulenie (to zwykłe mocno obkurcza a skoro tak to to samo może zrobić z macicą) i dlatego jeśli istnieje prawdopodobieństwo że jesteś w ciąży to weź takie dla kobiet w ciaży
Pozdrawiam!
artura
 

Postprzez malamia » 18 października 2009, o 16:53

W zwykłym znieczuleniu są rzeczywiście środki obkurczające naczynia, a dla ciężarnych i osób obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi stosuje się najczęściej "czyste" znieczulenie.
Moim zdaniem ryzyka nie ma, bo znieczulenie działa miejscowo, a przejście do innych tkanek jest minimalne - ja w ciąży brałam normalne znieczulenie (bo działa dłużej i silniej), ale na własną odpowiedzialność, zgodnie z wiedzą i przekonaniem zdobytym na studiach (jestem na V roku stomatologii). Pacjentce pewnie dałabym "czyste", zgodnie z formalnymi wytycznymi.
Ale suma sumarum - nie masz się czym denerwować ;)
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez aniap » 19 października 2009, o 13:46

dzięki za odpowiedzi, dzięki temu nie musiałam się tym stresować, pozdrawiam
aniap
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31 sierpnia 2009, o 13:59


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron