Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pytanie o luteinę

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

pytanie o luteinę

Postprzez AniaM » 24 czerwca 2009, o 18:56

Mam pytanie, mam brać od trzeciego dnia po wzroście luteinę dopochwowo. Pani dr , mimo, że progesteron mam w normie to chce go mieć w górnej normie a nie w środkowej (po poronieniu, staramy się o dziecko od ponad roku bez efektów)
Mam ją brać przez 16 dni i gdyby po tym czasie nie było okresu robić test ciążowy.
Jednak zastanawiam się czy biorąc luteinę (2x 50mg) można dostać miesiączkę?
Bo tak zrozumiałam, biorę albo przez 16 dni i robię test albo jak temperatura mi spada i jest krwawienie to odstawiam. Czyli wynika, że powinnam dostać miesiączkę będąc jeszcze na luteinie i dopiero wtedy ją odstawić.

trochę mi się to jednak wydaje nielogiczne, biorę luteinę a jeśli nie ma ciąży tempertura spada i mam krwawienie. Może ktoś się na tym zna albo brał tak luteinę?
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez malamia » 24 czerwca 2009, o 20:43

Nie znam się :) ale brałam luteinę na początku ciąży. Miałam brać gdy beta hcg będzie większe niż 5 (i tak było :) ) bo gdybym brała mimo negatywnej bety, nie dostałabym miesiączki - tak zrozumiałam będąc u lekarza.
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez fiamma75 » 25 czerwca 2009, o 09:50

luteina nie hamuje miesiączki
sama podczas starań o I dziecko brałam Duphaston - od 3 dnia skoku przez 10 dni, jeśli temp. nie opadała albo test był dodatni miałam brać dalej.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez AniaM » 25 czerwca 2009, o 17:10

wielkie dzięki!
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez ada3233 » 3 lipca 2009, o 22:11

biorę od kilku miesięcy luteinę. luteina czyli progesteron musi być obecny w organiźmie od początku ciąży. Jeśli zajdziesz w ciążę, dzięki luteinie od początku jest dostatek progesteronu, a jeśli ciąży nie ma to po 12-16 dniach, kiedy stężenie progesteronu jest "za duże" następuje miesiączka - tak ja to rozumię... myślę że dodrze - powodzenia...
Ja biore luteinę żeby były miesiączki (bez tego czekam nawet 45 dni...)
ada3233
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 21:44

Postprzez Amazonka » 4 lipca 2009, o 20:50

?
Mam dłuższe cykle niż 45 dni.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez AniaM » 6 lipca 2009, o 07:05

dziwny ten mój wykres, najpierw ciężko było stwierdzić kiedy ten wzrost (nie wiem czy FF mi dobrze wyznaczył) więc nie wiedziałam kiedy zacząć brać tę luteinę, zaczęłam tak jak na wykresie, biorę cały czas do dziś no ale temperatura nie spada więc chyba powinnam brać dalej, choć powiem szczerze, że ciąży nie podejrzewam raczej.

Temperatura raczej wysoka jak na mnie (normalnie w drugiej fazie mam 36,55- 36, 6) - to pewnie wpływ luteiny. Zwykle druga faza była 13 dni, raz mi się zdarzyła 15 dniowa...
I co o tym myśleć? tak luteina na mnie działa?

http://www.fertilityfriend.com/home/197201

Ps. w końcu zrobiłam test z apteki - negatywny. Lekarka kazała jutro zrobić z krwi i jak będzie niskie bhcg to odstawić luteinę.
Kurcze miała regularne cykle a teraz luteina mi tak wydłuża lutealną, co miesiąc tak będzie, że będę musiała test robić, żeby odstawić luteinę, masakra
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron