Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Który termometr jest dobry????

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Który termometr jest dobry????

Postprzez mrówek » 23 kwietnia 2009, o 11:02

Hej:)
Od kilku miesięcy jestem mężatką i obseruwję swoje cykle. Po pięciu miesiącach zrezygnowałam jednak z pomiaru temp., bo nie widzę żadnej regularności, czasem te wykresy są zupełnie bez sensu, np. w dniu owu. 36,7, potem dwa dni 36,6, potem 36.8 i znów dwa 36,6. Nie ma skoków. A w innym cyklu jest ciągle 36,5, w dniu owu 36,4, a potem ciągle 36,6. Albo tuż po owu. jest spadek temp. Mierzę temp. zawsze tej samej porze tym samym term. MicrolifeMT200. Może on jest popsuty?Tylko, że prawie nowy.... wcześniej miałam inny elektr. i od razu źle wskazywał (bo mierzenie 3razy temp. to 3 rożne wyniki). Który termometr jest dobry? Widzę, że muszę jednak mierzyć temp., a nie kierować się samym śluzem, bo on też dziwnie wskazuje, tj. owu. jest dwa dni po dobym śluzie. Trochę mnie to już powala na łopatki, zaczęliśmy się starać o dziecko i pomimo zastosowania testu owulacyjnego, jednak się nie udało. Hm..... Proszę o jakieś rady. Cykle regularne ok 28dni. Gin. mówił mi w listopadzie, że wszystko jest ok. Pozdrówki:)
mrówek
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwietnia 2009, o 10:28

Postprzez kaja_denisek » 23 kwietnia 2009, o 12:06

Cześć :)

ja używam Microlife 16c2 - najmniejsza jednostka pomiaru 0,01 st. C co przy skoku temp. jest ważne (tzn., żeby dawał pomiar 0,01 a nie tylko 0,1).

Na kursie przedmałżeńskim pytałam o ten termometr i małżeństwo wykładające NPR tez używają właśnie tego termometru. Wcześniej używałam też elektronicznego ale z jednostką pomiarową 0,1 i czasami było mi ciężko rozpoznać poszczególne fazy.

Może spróbuj zmienić termometr na bardziej dokładny i wtedy wykres będzie bardziej czytelny? U mnie to podziałało :)

Aha, i ważne jest gdzie dokonujesz pomiaru. Cały czas w tym samym miejscu ;) jeśli mierzysz w ustach, to też trzeba pilnować stałego miejsca pomiaru, np. pod językiem pod wiązadłem z prawej strony itp. Pomiar oralny jest ponoć najmniej dokładny, ale u mnie akurat wykres jest czytelny. Powodzenia!

Pozdrawiam,
Kaja

Ps. Ja wychodzę za mąż za 3 m-ce :)
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Re: Który termometr jest dobry????

Postprzez Olenkita » 23 kwietnia 2009, o 13:48

mrówek napisał(a):Hej:)
nie widzę żadnej regularności, czasem te wykresy są zupełnie bez sensu, np. w dniu owu. 36,7, potem dwa dni 36,6, potem 36.8 i znów dwa 36,6. Nie ma skoków. A w innym cyklu jest ciągle 36,5, w dniu owu 36,4, a potem ciągle 36,6. Albo tuż po owu. jest spadek temp. Widzę, że muszę jednak mierzyć temp., a nie kierować się samym śluzem, bo on też dziwnie wskazuje, tj. owu. jest dwa dni po dobym śluzie.


Skad wiesz kiedy masz dokladnie owulacje? Tego sie nie da ustalic co do dnia. Mysle, ze z Twoim termometrem wszystko jest w porzadku, musisz sie tylko pozbyc "kalendarzykowego" myslenia i nauczyc porzadnie metody.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

odp. kiedy owu.

Postprzez mrówek » 23 kwietnia 2009, o 21:42

z tego co wiem, to owu jest zawsze 14 dni przed następną miesiączką. Ruchoma jest tylko pierwsza faza cyklu, więc jak się on skończy i mam kolejny okres, to mogę obliczyć kiedy był owu. Czy nie tak?

Ps; pozdrówki dla Kai:) Okres narzeczeństwa jest czymś wyjątkowym;) Cieszcie się niego mocniutko;)
mrówek
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwietnia 2009, o 10:28

Postprzez Coya » 23 kwietnia 2009, o 22:58

no własnie nie do końca :)
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez vanillka » 24 kwietnia 2009, o 08:16

U Roetzera przyjmuje się, że owulacja wystąpiła w przedziale 12-16 dni przed miesiączką - dokładnego dnia owulacji nie da się wyznaczyć w warunkach domowych żadną metodą.
vanillka
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 stycznia 2009, o 10:35
Lokalizacja: Śląsk

Re: odp. kiedy owu.

Postprzez mmadzik » 24 kwietnia 2009, o 15:54

mrówek napisał(a):z tego co wiem, to owu jest zawsze 14 dni przed następną miesiączką. Ruchoma jest tylko pierwsza faza cyklu, więc jak się on skończy i mam kolejny okres, to mogę obliczyć kiedy był owu. Czy nie tak?


Heh, niestety nie... Jakby tak było to wystarczyłby zwykły "kalendarzyk", zamiast NPR. Przyjmuje się, że u zdrowej kobiety owulacja występuje między 10 a 16 dniem przed miesiączką.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

owu.

Postprzez mrówek » 24 kwietnia 2009, o 18:00

A jeśli używasz testu owu., to on pokazuje zmianę natężenia barwy prążka, co odnosi się do tego kiedy zbliża się owu. Jeśli po np. dwóch dniach prążek się nie poajwia (a był wcześniej), to możesz dokładnie powiedzieć, że np. owu. była wczoraj.
mrówek
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwietnia 2009, o 10:28

Postprzez Amazonka » 24 kwietnia 2009, o 18:31

Testy owulacyjne nie pozwalają wykryć dnia owulacji i wprowadziły w błąd już wielu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malamia » 25 kwietnia 2009, o 12:49

Amazonka napisał(a):Testy owulacyjne nie pozwalają wykryć dnia owulacji i wprowadziły w błąd już wielu.


Spiskowa teoria dziejów :)

Ja stosowałam testy w dwóch cyklach, w obu było widać wyraźną zmianę zabarwienia testu (pasek testowy był grubszy i wyraźniejszy od kontrolnego) w okolicach owulacji. Wg testu i wg temperatury owulacja wypadała u mnie też po najbardziej płodnym śluzie. Teraz jestem w ciąży, z dość dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że wiem kiedy doszło do poczęcia, bo w tamtym cyklu rzadko próbowaliśmy :) i wynika z tego, że owulacja była nie wcześniej niż w 16 dc (cykle przeważnie 28dniowe), czyli mniej więcej tak, jak by to wynikało z wykresów i z odczytywanych testów.[/list]
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

pyt. do "Malamia"

Postprzez mrówek » 25 kwietnia 2009, o 14:22

to fajnie, że jednak coś jest jednak wyznacznikiem owu:)

Gratuluję Maleństwa;)

Mam pytanko: jeśli masz generalnie cykle 28dniowe, to w którym momencie zaczęłaś robić test owu? Bo jest napisane, że od 11d.c, ale w takim wypadku, gdy np. cykl będzie jednak 29 dniowy, to brakuje 1 testu:) Czy np. zaczęłaś robić od 13d.c? Ja doszłam do 15d.c i kreska była taka jak ta kontrolna. Więcej testów nie miałam, więc nie robiłam. Mieliśmy przytulanko 15 i 16 d.c. i niestety nic. Cykl okazał się 30-to dniowy (choć generalnie 28). I nie wiem od którego d.c zacząć robić testy owu? Oczywiście będę mierzyła też temp., ale skoro jest możliwość robienia testów, to czemu nie.

Zdrówki dla przyszłych Rodziców;)
mrówek
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwietnia 2009, o 10:28

Postprzez Amazonka » 25 kwietnia 2009, o 16:56

Nie spisek, tylko porównanie testów z USG, samoobserwacją i wynikiem starań.

Nawet jeśli wprowadziły w błąd wielu, to nie znaczy że 100%. U pewnej części kobiet testy owulacyjne pokażą płodność.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malamia » 25 kwietnia 2009, o 18:56

mrówek, z tego co pamiętam to zaczynałam w 13 lub 14 dniu cyklu - ponieważ już wcześniej z obserwacji wywnioskowałam, że owulacja u mnie wypada nieco później niż to piszą w podręcznikach :) W ciążę zaszłam w 8 cyklu starań (wcześniej, w 5 cyklu, była niestety ciąża biochemiczna) - wtedy nie stosowaliśmy ani testów, ani dokładnego pomiaru temperatury, ale to nie znaczy że "wyluzowałam" (bo takie rady najczęściej słyszałam, kiedy się zamartwiałam że się nie udaje). To był pierwszy cykl, w którym zaczęłam regulować swoją cukrzycę - bardzo łagodną, a jednak widocznie mającą wpływ również na płodność...
Życzę Ci dużo radości w tych staraniach, dużo spokoju i wiary w to, że w dobrym czasie zobaczysz upragnione dwie kreski na teście...a potem utulisz Maleństwo :)
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

odp:

Postprzez mrówek » 26 kwietnia 2009, o 20:12

Dziękuję:)
mrówek
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwietnia 2009, o 10:28


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron