Teraz jest 9 maja 2024, o 16:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

??

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

??

Postprzez kukułka » 23 sierpnia 2004, o 15:59

Co to jest zapalenie doczesnej? Ten termin pojawił się w wątku dzolki.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez dzolka » 23 sierpnia 2004, o 19:47

Kukułka, doktor powiedział mi że doczesna to taka "wyściółka" tworząca się z tej całej burzy hormonalnej spowodowanej zapłodnieniem, umiejscawiająca się na endometrium (czyli na tym, co złuszcza się i jest nazywane miesiączką jeśli nie było zapłodnienia). Doczesna po parunastu tygodniach ciąży zamienia się w łożysko. Ja tę doczesną miałam zmienioną zapalnie (tak było napisane w wyniku badania histopatologicznego), ale nie wiem co to było, mogły być jakieś bakterie lub grzyby. To najprawdopodobniej było powodem tego że Maluszek obumarł :-( Najgorsze jest to, że nie zawsze się wie o takim zapaleniu w swoim organiźmie.... ja mam robione regularnie wymazy, ale ostatni miałam w lutym, więc musiałam sie TEGO nabawić później.... :?
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez dzolka » 23 sierpnia 2004, o 19:50

mam madzieję że wszystko dobrze spamiętałam co lekarz tłumaczył i nie pomyliłam :roll:
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron