Teraz jest 9 maja 2024, o 21:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nadżerka a ciąża

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

nadżerka a ciąża

Postprzez kasia1 » 20 sierpnia 2004, o 11:10

mama pytanie. wiem ze mam lekkie zaczerwienienie ( nadżerka) ajestem w ciąży czy to jest jaies zagrożenie dla dziecka? czy mogę usunąć ta nadżerke czy juz dopiero po porodzie.?????
kasia1
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 maja 2004, o 17:06

Postprzez zuzia » 20 sierpnia 2004, o 11:33

Moja mama jak była ze mną w ciąży to powiedziała, że też miała nadzerkę lekarka chciała jej ją wypalić ale ona się nie zgodziła, drugi lekarz powiedział że dobrze zrobiła bo by mnie straciła, więc odradzam. Z nadrzerką normalnie można żyć :)
zuzia
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 7 maja 2004, o 16:32
Lokalizacja: siedlce

Postprzez dzolka » 21 sierpnia 2004, o 21:41

Ja też mam niewielką nadzerkę, ale moja pani gin. powiedziała że skoro staram się o dzidziusia, to nadżerki nie ruszamy. Moja koleżanka z kolei musiała iść na zabieg bo przyznała lekarzowi że nie planuje dzieci przez najblizszy rok. Ale jeśli ta nadżerka jest tak duza że trzeba ją usunąć, to tylko krioterapią, bo to najbezpieczniejszy sposób dla kobiet które chcą mieć w przyszłości dzieci (tak powiedziała moja pani doktor).
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez kasia1 » 22 sierpnia 2004, o 20:54

JEST NIEWIELKA ALE JEJ NIE RUSZAM BO JESTEM W 5 TYGODNIU CIĄŻY I NIE CHCE BY COS SIE STAŁO MOJEMU MALEŃSTWU. DZIEKI ZA ODPOWIEDZI
kasia1
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 maja 2004, o 17:06

Postprzez NB » 23 sierpnia 2004, o 01:59

To lepiej nie ruszaj ale po porodzie nie zaniedbaj sprawy. Zależy jeszcze jak duża jest ta nadżerka.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tdmochowski » 24 sierpnia 2004, o 02:48

Co do sprawy nadżerki należy się parę słów wyjaśnienia. Nie będę w tym miejscu omawiał całęgo problemu nadżerki, której lepsza nazwa - bliższa satnowi faktycznemu i mniej strasząca to ektopia. Ale do rzeczy. Jeśli na szyjce macicy występują jakiekolwiek zmiany niezależnie czy kobieta nosi dziecko w łonie czy nie należy określić charkter tych zmian. Do tego celu służy badanie ctyologiczne(popularny wymaz cytologiczny) i w wybranych sytuacjach badanie kolposkopowe. Badanie cytologiczne jeśli jest prawidłowo wykonane pozwala z dużą dokładnością wykryć zmiany w obrębie komórek tworzących szyjkę macicy. Każdej kobiecie raz do roku powinno się wykonać takie badanie (istnieją sytuacje kiedy trzeba to robić częściej, a czasami można rzadziej). Wynik badania podawany jest w stopniach (jeśli cytolog oceniał wg systemu Papa) lub bardziej opisowo (ocena w systemie Bethesda). Jeśli na szyjce macicy stwierdza się ektopię (nadżerkę), a wynik wymazu jest prawidłowy i pacjentka nie ma żadnych dolegliwości lub nawracających stanów zapalnych, poza kontrolą regularną nie wymaga żadnego leczenia, zwłaszcza w ciąży. Zupełnie inaczej postępuję się w razie nieprawidłowego wyniku wymazu ale to już inna sprawa
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron