Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kiedy tempratura w cyklu ciążowm wzrasta?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

kiedy tempratura w cyklu ciążowm wzrasta?

Postprzez czynka » 16 grudnia 2008, o 19:49

Mam pytanie, czy któraś z Was wie, kiedy wzrasta temperatura do 37 lub wiecej stopni w cyklu ciazowym? Czy jest to od razu po implantacji, czyli mniej wiecej po 6 dniu od jajeczkowania? Czy może później, tuż przed spodziewaną miesiączką?Nie chodzi mi w wzrost w ogole, czyli z 36.6 do 36.8 ale wlasnie do 37, co jest ponoc typowe dla ciazy. Z góry dziękuję za odpowiedź
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez antkowa » 16 grudnia 2008, o 21:27

w moim ciążowym cyklu stwierdziłam 37,1 w dniu spodziewanej miesiączki, ale od dawna nie mierzę zbyt regularnie, zmierzyłam tylko dlatego, że pierwszy raz od lat nie miałam przed miesiączką plamień i to mi dało do myślenia, że może jednak się udało, więc może była i wcześniej taka wysoka temperatura, ale tydzień, dwa tygodnie po spodziewanej miesiączce, gdy wiedziałam już o ciąży, zdarzało się, że była i 36,9 i potem znów 37, teraz już nie mierzę, zresztą w cyklach w których nie było ciąży też miewałam na dzień przed miesiączką 37, a na drugi spadało na pysk, tak wogóle to temperatura rosła równomiernie, nie było skoków więcej niż o 2 kreski z dnia na dzień
antkowa
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 18:18

Postprzez Fruzia » 16 grudnia 2008, o 21:29

Ponoć wzrost do 37 wcale niekoniecznie jest typowy dla ciąży.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez Marchewka » 17 grudnia 2008, o 10:21

Nie ma takiej zasady, że wykres ciążowy musi być na poziomie 37 lub więcej. To sprawa indywidualna każdej kobiety. Są takie, które przez I trymestr mają właśnie te 36, 8 jako stały poziom (np. moja koleżanka). Zdarza się tak, że wykres ciążowy jest trójstopniowy tzn. że tempka skacze jeszcze raz w dniu miesiączki - zamiast spadać.
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez dziobak » 17 grudnia 2008, o 13:13

można obejrzeć rózne wykresy ciążowe tutaj:
http://www.fertilityfriend.com/cg/index.php?cat=3

Jak widać na tych wykresach temperatura może być różna.
dziobak
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 października 2008, o 16:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez czynka » 17 grudnia 2008, o 17:31

ja mam jak dotad bardzo ksiazkowy wykres, do 13 dnia 36.6 w 14 spadek do 36.45 potem wzrost do 36.8- 36.9. To 25 dc. ,chcialabym by bylo to cykl ciazowy, stad moje pytanie o temperature. Z tego co piszecie wynika jednak, ze musze uzbroić się w cierpliwość i poczekać, co się okaże. Dziekuje za odpowedzi
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez Agfa » 17 grudnia 2008, o 18:46

Witam! Przed chwilą rozmawiałam z pacjentką (pracuję w aptece),która skarzyła się na złe samopoczucie i tak mimochodem stwierdziła,że ma bardzo niską temperaturę 36,5 czasem 36,3, a jest w drugim m-cu ciąży.Nie jestem pewna do jakiego czasu temperatura w ciązy powinna być podwyższona,a nie chciałam jej dodatkowo wystraszyć,więc tylko zrealizowałam jej receptę,poleciłam wypoczynek i kontakt z lekarzem prowadzącym.Ale teraz mocno się martwię-czy to moze być zagrozenie dla malenstwa?
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marchewka » 18 grudnia 2008, o 10:49

Agfa to zależy jaką temperaturę miała na poziomie wyższym. Może to jest jej poziom wyższy. Poza tym mogła to być temperatura zewnętrzna, a nie wewnętrzna - a ta jest niemiarodajna. Sama się przekonałam będąc parę dni temu w szpitalu, że temp. mierzona mi przez pielęgniarkę w uchu (teraz tak mierzą w szpitalach), wahała mi się od 37,0 do 36,3 !
A mój przedział w czasie ciąży to 37,0 - 37,25. Ale też się przestraszyłam. :?
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez Agfa » 19 grudnia 2008, o 15:12

Kiedy wróciłam do domu powertowałam literature i znalazłam informacje,ze temperaturę powinno się monitorowac w ciąży zagrożonej-moze ona świadczyć o zblizajacym się poronieniu.Wyzsza tempka powinna utrzymywac się przez ok.100 dni ,dopóki nie wytworzy się łozysko.więc następnego dnia odnalazłam te pacjentkę( przy wydatnej pomocy pana listonosza :lol: ) i powiedziałam jej o tym.Dzieki!
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron