Teraz jest 22 maja 2024, o 11:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Urządzenia wspomagające npr

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Urządzenia wspomagające npr

Postprzez L » 18 sierpnia 2004, o 17:11

Mam wielką prośbę... Szukam urządzenia które wspomoże mnie przy obserwacji organizmu.
Kiedyś widziałam coś takiego u znajomej - urządzenie wielkości kalkulatora było rodzajem komputerka i przy regularnym wprowadzaniu danych pokazywało jaki dzień cyklu jest obecnie...
Nie znam dokładnej zasady działania - wiem tylko że na pewno mierzył temperaturę...
Ile takie coś może kosztować i gdzie tego szukać...
Jestem z Poznania
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!!!
L
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sierpnia 2004, o 17:00

Postprzez juna » 18 sierpnia 2004, o 23:47

Niestety, poszperałam trochę w internecie, ale chyba nie znalazłam tego, o co Ci chodziło. Owszem, są podobno specjalne termometry do mierzenia temperatury (zajrzyj tu:http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14906&w=11152519) ale tam się chyba nic nie wpisuje. Możesz skorzystać jeszcze z programów, które znajdują się w internecie (wejdz na stronę: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=14906 i tam jest wyszczególnionych kilka programów, które rejestrują twój cykl. Jest też program po polsku, który możesz mieć w swoim komputerze (bez wchodzenia do internetu za każdym razem, kiedy chcesz go użyć). Możesz go ściągnąć ze strony: http://www.idg.pl/ftp/pc_365/Kalendarzyk.5.9.html

To chyba tyle, więcej nie mogę pomóc. Pozdrawiam.
juna
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sierpnia 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

do L

Postprzez agusia » 19 sierpnia 2004, o 09:42

Nie wiem czy o to Tobie chodzi, ale znalazłam informację na temat Clearplan- domowy sposób do wykrywania hormonu luteinizującego.
To jest taki test owulacyjny. Rozprowadza go firma Unipath. nie korzystałam wiec nie wiem czy go polecać. Jak anrazie to posługoję się termometrem.
pozdrawiam
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez admin » 19 sierpnia 2004, o 14:05

Proszę poczytać tutaj: http://www.lmm.pl/npr/testery.html
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez L » 19 sierpnia 2004, o 14:56

Ten który widziałam to najprawdopodobniej BIOSELF - czy ktoś wie gdzie to można kupić w Polsce? Najlepiej w Poznaniu?
Stosowałyście coś takiego?
L
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sierpnia 2004, o 17:00

Postprzez mimi » 21 października 2004, o 13:39

Witam!!
Tez się interesowałam tym cudeńkiem znalazłam go na stronie i napisałam pod wskazany adres mailowy , o to odpowiedź:
Droga Pani
Aktualna cena Bioselfu to 293 zł. W przypadku wysyłki za zaliczeniem
pocztowym doliczamy koszt przesyłki - 14 zł.
W załączniku (spakowany plik w formacie Worda) zawarte są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat aparatu.
Pozdrawiam
Irena Mycke
mailto:apteka-goclaw@home.pl

A tutaj na tej stonce http://www.bioself.pl/opinie.html znajdziesz informacje na temat bioselfu. Ja osobiscie jeszcze tego cuda nie kupiłam ale jak ktoś już go wypróbował to niech napisze jak to urzadzenie sie sprawuje, bardzo jestem ciekawa. pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie....
mimi
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 października 2004, o 11:50

BIOSELF

Postprzez Gość » 18 listopada 2004, o 17:25

JA STOSUJĘ BIOSELF. KUPOWAŁAM PRZEZ INTERNET - STRONA www.rajax.polbox.com. KOSZTOWAŁ 293 pln ALBO COŚ KOŁO TEGO.
NAWET NIE WYPEŁNIAŁAM TEGO FORMULARZA, CO JEST NA STRONIE, TYLKO WYSŁAŁAM MAILA Z ZAPYTANIEM.
URZĄDZENIE JEST PROSTE W UŻYCIU, ALE MA JEDNO OGRANICZENIE - CYKL NIE MOŻE BYĆ KRÓTSZY NIŻ 19 DNI I DŁUŻSZY NIŻ 39 DNI.
ALE JEST POMOCNE.
POZDRAWIAM

REGINA
Gość
 

Re: BIOSELF

Postprzez SR » 25 listopada 2004, o 22:27

Regina napisał(a):JA STOSUJĘ BIOSELF. ..
URZĄDZENIE JEST PROSTE W UŻYCIU, ALE MA JEDNO OGRANICZENIE - CYKL NIE MOŻE BYĆ KRÓTSZY NIŻ 19 DNI I DŁUŻSZY NIŻ 39 DNI.
ALE JEST POMOCNE. POZDRAWIAM REGINA

Możesz w kilku zdaniach napisać w czym pomaga Ci urządzenie?
Dzięki.
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Postprzez Gość » 26 listopada 2004, o 12:54

Witaj

Przypuszczam, że możesz myśleć o Personie.
Wiele informacji znajdziesz na stronie www.persona.info.pl lub www.hfsaga.com.pl
Z ego co wiem, urządzenie kosztuje około 400 PLN + zestaw pasków testowych około 50 PLN miesięcznie.
Drugie urządzenie wspomagające npr to bioself. Informacje o nim znajdziesz na stronie www.bioself.pl

pozdrawiam
Gość
 

Postprzez Gość » 26 listopada 2004, o 13:03

Bioself działa podobnie do termometru, z tą różnicą, że ma wbudowany komputerek, który pomaga określić, w jakiej fazie cyklu się znajdujemy.
Polega to na tym, że w pierwszy dzień miesiączki wciska się przycisk informujący o rozpoczętej @. Urządzenie na podstawie zgromadzonych danych o długości cyklu i temperaturach informuje nas o dniach najbardziej płodnych (mrugająca czerwona dioda) i mniej płodnych (stale świecąca czerwona dioda) oraz o dniach bezpłodnych (zielona dioda). Przy pierwszych cyklach więcej pewnie jest tych dni mrugających na czerwono lub świecących stale, bo urzadzenie się "uczy". ja nanosiłam temperetury na wykresy i poszczególne fazy, o których informowały mnie diody pokrywały się z tym, co potrafiłam zaobserwować sama na podstawie obserwacji śluzu, interpretacji wykresu i obserwacji szyjki macicy (tu jeszcze się uczę).
Ważne jest, by pomiaru dokonywać o tej samej porze. Producent pisze, że możliwe jest odchylenie o 1-1,5 godziny, ale ja dokonywałam pomiaru o tej samej porze.
W chwili obecnej....jestem w ciąży, gdyż mocno przytulaliśmy się z mężem w dni, kiedy mrugało do nas czerwone oko :D
Gość
 

Postprzez mfiel » 26 listopada 2004, o 19:46

A ile takie cudo kosztuje?
Mogłabyś też napisać, gdzie należy dokonywać pomiaru temperatury?
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Maria » 27 listopada 2004, o 18:50

"Bioself® można zacząć używać w dowolnym momencie cyklu. Przeznaczony jest dla kobiet, które nie stosują środków hormonalnych, nie karmią piersią, nie wkraczają w okres menopauzy, nie są w trakcie kuracji lekami podwyższającymi poziom temperatury a ich cykle menstruacyjne trwają od 19 do 39 dni. Stany chorobowe i związane z nimi dłuższe niż kilka dni wahania temperatury mogą uniemożliwić urządzeniu prawidłową ocenę płodności."
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Maria » 27 listopada 2004, o 18:51

Podczas użytkowania Bioself® kobieta codzienne mierzy temperaturę ciała zaraz po przebudzeniu, po co najmniej 5-cio godzinnym nieprzerwanym śnie, trzymając końcówkę urządzenia pod językiem, w pochwie lub w odbycie - zawsze w tym samym miejscu - przez 2 minuty. W pierwszym dniu cyklu należy poinformować o tym fakcie urządzenie, wciskając czerwony przycisk.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez mfiel » 27 listopada 2004, o 23:32

Dzięki
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron