Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

rentgen a starania

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

rentgen a starania

Postprzez Agrafka » 18 listopada 2008, o 10:19

Poradźcie: mąż ma iść na rentgen zatok. Czy powinniśmy w tej sytuacji zawiesić starania? Jak już zdecydowaliśmy, że przestajemy odkładać, to ciągle nam coś wypada... Spytam jeszcze lekarza, ale może Wy coś wiecie?
Agrafka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13 stycznia 2008, o 17:43

Postprzez malamia » 18 listopada 2008, o 10:36

Nie wydaje mi się, żeby to miało duży wpływ na starania - ale tak czy inaczej niech się dopomina o fartuch ochronny (niby to norma, ale nieraz spotkałam się z zupełnym ignorowaniem przez pielęgniarki ochrony radiologicznej pacjenta). I zapytaj lekarza żeby się upewnić :) Sama jestem ciekawa, jaka będzie jego opinia. Ja robię tylko zdjęcia zębowe, a to jest mniejsza dawka promieniowania i tutaj jedyne ograniczenia dotyczą małych dzieci i kobiet w ciąży.
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez Agrafka » 19 listopada 2008, o 19:30

Pytałam: mój lekarz nie widzi problemu.
Ostatnio edytowano 21 listopada 2008, o 16:14 przez Agrafka, łącznie edytowano 1 raz
Agrafka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13 stycznia 2008, o 17:43

Postprzez Lucy. » 20 listopada 2008, o 23:57

Yyyy? Nie, no przepraszam naprawdę nie chce być niemiła, ale co ma rentgen zatok męża do starania sie o dziecko?
Znaczy się, że co, ze plemniki będą wadliwe bo naświetlone? I dziecko jeżeli się pocznie to będzie uszkodzone? Naprawdę w to wierzysz?
Wybacz, wiele dziwnych rzeczy w życiu słyszałam ale czegos podobnego w życiu. Gdyby ewentualnemu dziecku miał zaszkodzić ewentualny rentgen zatok ewentualnego taty to...strach sie bac i pora rezygnowac z telefonów komórkowych, laptopów, promieniowania tv, leków przeciwbólowych, modyfikowanej żywności i fal radiowych krążących w powietrzu bo teoretycznie wszystko może być niezbezpieczne.
Albo ja czegoś nie rozumiem albo mamy skłonność do popadania w paranoję.
Co do rentgena: wg badań, nawet ten wykonany kobiecie ciężarnej, bez fartucha, rentgen klatki piersiowej czy nawet miednicy, musiałby byc wykonany co najmniej kilkanaście razy żeby osiągnac moc mogącą miec negatywny wpływ na rozwijający się płód (czyli > 50 radów).
A prześwietlenie zatok męża starającego się o dziecko?
Ja osobiście wysiadam.
Troszkę zdrowego rozsądku...
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez agu » 22 czerwca 2009, o 13:39

może mieć wpływ, jak wszystko może mieć wpływ... inne zagrożenia, np narkomanów (palaczy, żaden narkotyk tak nie szkodzi otoczeniu) też omijacie zawsze?
agu
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 listopada 2005, o 03:37
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Agrafka » 23 czerwca 2009, o 13:08

Dziękuję za troskę. Nie omijamy.
Agrafka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13 stycznia 2008, o 17:43


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron