Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czym poprawić jakość i ilość plemników

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Czym poprawić jakość i ilość plemników

Postprzez Katarzynkas » 6 listopada 2008, o 21:53

Dziewczyny pomóżcie.
Dzięki wam mogę dowiedzieć się tu wielu cennych informacji na temat poprawy jakości śluzu itp. Potrzebuję waszej pomocy w innym temacie.
Proszę was może wiecie również w jaki sposób poprawić jakość i ilość plemników męża.
Ilość plemników jest kilkakrotnie poniżej normy, poza tym tylko 4% jest o prawidłowej morfologii.
Słyszałam o witaminach - ale jakich? lużnych "gatkach", zdrowym odżywianiu, ale co jeszcze.
Katarzynkas
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 sierpnia 2008, o 13:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postprzez malamia » 7 listopada 2008, o 00:29

Ja słyszałam, że witamina C ma duże znaczenie dla ruchliwości plemników i że....pestki dyni :) dobrze wpływają na jakość nasienia (bo mają dużo cynku i wit. E). To z takich domowych sposobów, które serwuję mężowi, mimo że nie ma problemów z plemniczkami ;) Wiem że są jakieś gotowe preparaty do kupienia w aptece, ale to musiałabyś pogooglać...
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez Katarzynkas » 7 listopada 2008, o 09:50

Dzięki malami za info. Popytam może jeszcze w aptece, lub popatrze w google.
Katarzynkas
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 sierpnia 2008, o 13:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postprzez fiamma75 » 7 listopada 2008, o 11:44

Salfazin - to na pewno
wiem, że jakieś preparaty o nazwie maca
wypicie kawy lub coli przed stosunkiem - poprawia ruchliwość plemników

Przede wszystkim jednak konieczna jest wizyta u androloga- czasem konieczne podawanie jest hormonów, prawdopodobnie potrzebny będzie posiew nasienia - niekiedy przyczyną złego stanu są jakies grzyby czy bakterie...

I jeszcze przy tak złych wynikach nie ma co się nastawiać na znaczącą poprawę - u facetów b. ciężko się leczy (dużo łatwiej jednak lezy się kobiety).

Cuda się jednak zdarzają - u moich znajomych tak było - nie dawano im szansy bez in vitro i to jeszcze ICSI.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Katarzynkas » 30 stycznia 2009, o 11:34

Hej dziewczyny, chciałam wam powiedzieć że dzięki stosowaniu leków, witamin, hormonów i lepszego odżywiania ilość plemników wzrosła, jest już w normie, natomiast jakość i ruchliwość nadal kiepska. Dowiedzieliśmy się że mąż ma paciorkowca w nasieniu i to może być przyczyna. Na razie bierze drugą serię antybiotyków bo po pierwszej dawce bakteria nie zniknęła.
Pa.
Katarzynkas
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 sierpnia 2008, o 13:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postprzez Anna Kinga » 8 lipca 2009, o 22:21

a do tych wszystkich porad dodam cynk zazywany w postaci tabletek plus do tego jedzenie produktów zawierajacych cynk...bardzo wskazane.
Anna Kinga
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 listopada 2008, o 14:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez groszek » 25 lipca 2009, o 14:04

Środek z zawartością m.in. to multisperm, który jest suplementem diety właśnie dla mężczyzn z obniżonymi parametrami nasienia. My narazie zainwestowaliśmy w salfazin i vit.C. Mój M. ma troszkę za małą ilość tzn. 19.000.000 (norma 20.000.000) natomiast ruchliwość i reszta parametrów jest bardzo ok. Ginekolog powiedział nam,że zaleca dużo ruchu, mniej stresu (ale czy to możliwe :D ) , urlopik no i staranka.
Powodzonka!
groszek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, o 13:45


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron