Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy ktos moze mi pomoc zinterpretowac?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy ktos moze mi pomoc zinterpretowac?

Postprzez weronik15 » 28 października 2008, o 06:10

Prosze o pomoc w zinterpretowaniu mojego cyklu.

Przed ciaza mialam PCO, cykle 30-75 dni, wykresy z ktorych nic nie wynikalo.
Po urodzeniu dziecka (od roku miesiaczkuje) w miare unormowaly sie moje cykle i trwaly 30-40 dni i wygladaly podobnie: zwykle po miesiaczce temperatura byla wysoka - ok. 37.0 - i utrzymywala sie przez kilka dni (o ten czas wydluzony byl caly cykl). Potem spadala do poziomu ok 36,6 i dalej cykl byl normalny (wzrost temperatury po ktorym ok 14 dni wysokiej temp. mniej wiecej 37.0; w okolicy owulacji pojawial sie sluz plodny i bole podbrzusza; po owulacji nabrzmiale i tkliwe piersi).

W tym cyklu:
6 dzien - 37.0
7 dzien - 36.9
8 dzien - 36.9
9 dzien - 37.0
10 dzien -37.1
11 dzien -37.0
12 dzien -37.0
13 dzien -37.0
14 dzien -37.2
15 dzien -37.0
16 dzien -37.1
17 dzien -37.2
18 dzien -37.1

Wczesniej nie mialam tak dlugo utrzymujacej sie wyzszej temperatury. Wyglada to jak moja 2 faza, ale...
14-15 dzien cyklu - pojawil sie sluz plodny
17 dzien cyklu - bol w podbrzuszu, wzdecie, uczucie sliskosci w przedsionku pochwy, pierwszy dzien pobolewania piersi (pobolewanie utrzymuje sie juz trzeci dzien, jak dotad nigdy sie nie cofnelo, powinnam wiec zmierzac do miesiaczki).
Wszystko to wskazuje na symptomy owulacji.

Termometr mam caly czas ten sam. Na pewno dziala.
Bylam troszke podziebiona (lekki bol gardla i zmeczenie), ale dotad choroby nie zmienialy moich wykresow (bylam bardziej chora i byly skoki temperatury).

Jestem 1,5 miesiaca za granica, w miejscu gdzie jest 6 godzin roznicy czasu. Poprzedni cykl nie mierzylam temperatury, dokladnie w czasie owulacji przyjechalam tutaj i po ok 14 dniach byla miesiaczka. Owulacje rozpoznalam po symptomach opisanych jak wyzej.

Chce zajsc w druga ciaze. Chcialabym wiedziec co sie dzieje z moim organizmem. Czy objawy uznac za wazniejsze czy trzymac sie pomiarow temeratury?
weronik15
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 października 2008, o 04:58

Postprzez czynka » 8 grudnia 2008, o 16:30

jesli nie jeste chora, podziębiona, to temperatura wskazuje na ciążę, może już się spodziewasz maluszka, a jeszcze o tym nie wiesz:)?
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez ada3233 » 3 lipca 2009, o 22:18

i co? jest dziecko? też tak bym pomyślała - proszę napisać , czy rzeczywiście
ada3233
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 21:44


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron