Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Artykul o naprotechnologii

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Artykul o naprotechnologii

Postprzez jola_w » 24 września 2008, o 12:19

Oto link do tekstu o naprotechnologii mojego autorstwa.
http://tygodnik.onet.pl/36,0,15007,ency ... tykul.html

Moze sie komus przyda, moze kogos zainspiruje.
Pozdrawiam

Jolanta Brózda-Wisniewska
jola_w
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 września 2008, o 12:14
Lokalizacja: Anglia

Postprzez Amazonka » 24 września 2008, o 13:36

Dzięki za linka.

W materiałach o naprotechnologii podaje się wyniki badań skuteczności metody. Skąd zatem krytyka, jakoby badań nie było?
Do naprotechnologii należą też techniki chirurgiczne. Dlaczego metodę oskarża się o lekceważenie tych problemów?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kręciołek » 25 września 2008, o 09:22

Jolu, wszystko pięknie ale w Polsce niedostępnie.
Sama zresztą powołujesz się na parę mieszkającą w Irlandii, co tylko zwiększa frustrację niepłodnych par w Polsce.
Jedyny w Polsce lakarz odwołał wszystkie wizyty, nie jest też prawdą,
że konsultacje u instruktora są nieodpłatne, a samo dostanie się na nie graniczy z cudem.
Wszystko to mówię na podstawie własnych doświadczeń.
A z zastrzeżeń merytorycznych: karygodnym błędem według mnie jest ignorowanie przez metodę czynnika temperaturowego.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Sprobuje odpowiedziec...

Postprzez jola_w » 25 września 2008, o 12:23

Z tego, co mi wiadomo, badania skutecznosci NaPro nie spelniaja norm statystycznych przyjetych w swiecie medycyny. Opieram sie na opinii prof. Gabrysia, bynajmniej do NaPro nie uprzedzonego. Trzeba funduszy na szeroko zakrojone badania.

NaPro to tez chirurgia, i to zaawansowana, o ile wiem z rozmow z osobami znajacymi draHilgersa i jego dorobek w tej dziedzinie. Dlaczego za niedoróbki w tej dziedzinie sie go krytykuje - dalibóg, nie wiem.

NaPro w Polsce niedostepna, wiec po co frustrowac ludzi artykulem - hmmm... Ale cos sie rusza, bedzie kurs. Zreszta napisalam, jaki jest stan rzeczy w Polsce - raczkujacy.

Instruktor za darmo czy nie - to dotyczylo akurat bohaterów tekstu, ktorzy nie placa za spotkania z instruktorka.

Moze jest czas na kolejny artykul lub list do redakcji TP, ktory pokaze, ze zapotrzebowanie na NaPro w Polsce jest. Albo po prostu na cierpliwych, uczciwych, nie wysmiewajacych NPR lekarzy. Namawiam goraco. Temu tez mial sluzyc tekst.

NaPro nie bierze pod uwage temperatury - w to akurat nie wchodzilam. Do pogladowego artykulu to by byl zbyteczny szczegol. Nie jestem tez w tym ekspertem (z wyjatkiem kursu dla instruktorow NPR zrobionego przed 10 laty). Jestem ciekawa Panstwa opinii w sprawie temperatury.

J B-W
jola_w
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 września 2008, o 12:14
Lokalizacja: Anglia


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron