Teraz jest 28 marca 2024, o 22:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dziwne temperatury

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

dziwne temperatury

Postprzez ankasiarka » 16 września 2008, o 13:00

mam od jakiegoś czasu takie dziwne temperatury i proszę o jakąś poradę jak do tego podejść. Mianowicie: mam normalnie niską temp. ok. 36,4 następnie kończy się okres płodny chyba i temp. wzrasta do 36,7 ale przez nastepne kilka dni 2-3 jest śluz płodny taki gorszej jakości ale rozciągliwy, temp. ok 36,7 a następnie ten śluz się kończy i temperatura wzrasta do 38,85- 38,9 czyli kiedy właściwie była owulacja i czy w ogóle była? Mam tak od kilku cykli.
ankasiarka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lutego 2007, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Katarzynkas » 23 września 2008, o 10:14

Witaj Ankasiarka, najlepiej jak rozpiszesz temp dzień po dniu i obserwowany śluz wtedy napewno będzie lepiej ci doradzić.
Pozdrawiam.
Katarzynkas
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 sierpnia 2008, o 13:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: dziwne temperatury

Postprzez vemismet » 21 maja 2013, o 10:31

Podłącze się pod ten temat, bo też zaobserwowałam u siebie taki problem.
Obserwuję temperature od pół roku i wszystko zawsze było mniej więcej w porządku, książkowo wręcz. Natomiast od dwóch cykli coś dziwnego dzieje się w czasie, gdy powinna wystąpić owulacja. W poprzednim cyklu wyglądało to tak:
1-11 (temperatura normalna 36,6)
12-15 ( 36,4-36,5) - to mnie dziwi, bo teoretycznie po 1 dniu takiej temepratury powinien nastąpić skok do około 37 i zazwyczaj tak własnie miałam, natomiast tutaj 4 dni z rzędu temperatura była obniżona...
16-28 (36,9-37)
29 (36,3)
30- (36,6) okres

Czyli wszystko jest prawidłowo oprócz tego momentu owulacji.
W tym cyklu sytuacja wygląda tak:
1-13 (36,6)
14 (36,4)
15-16(36,6)
17-19 (36,4)
20 (36,6)
Ten cykl wygląda naprawdę dziwnie i już sama nie wiem co o tym myśleć. Nie wiem już sama, czy ja źle mierze temperature, co ma wpływ na nią ( mierze rano, po przebudzeniu, w ustach). Powoli staramy się o dzidziusia, na razie jeszcze na spokojnie, bez spinania się. Przeszkadza mi fakt, że nie wiem nawet, kiedy i w którym momencie dokładnie mam owulacje. Chciałam skorzystać z testu owulacyjnego, ale tu na forum przeczytałam, że one mogą pokazywać owulacje kilka dni z rzędu, więc uznałam, że to bez sensu.
Dodam jeszcze, że okres między tymi dwoma cyklami również był nietypowy- bardzo małe krwawienie, czasami wręcz śladowe, co nigdy wcześniej mi się nie zdażyło (przy normalnych cyklach okres miałam bardzo obfity). Z tego powodu zrobiłam test ciążowy, niestety w aptece dostałam amila- tylko on był dostępny, a czytałam o nim różne opinie. Test też nie rozwiał moich wątpliwości- kreska kontrolna wyszła dobrze, w ciążowej nic nie wyszło, natomiast przez środek okienka biegła poprzeczna lekko czerwona kreska. Myśle więc, że ten test był jakiś uszkodzony.

Czy ktoś miał podobną sytuacje z tymi owulacjami? Sama już nie wiem czy iść do lekarza, nic mnie nie boli, tylko ta temperatura...
vemismet
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 10:00


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron