Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

sprawy niezbyt oczywiste...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

sprawy niezbyt oczywiste...

Postprzez dota321 » 27 sierpnia 2008, o 15:19

Oki, dowiedziałam się wczoraj, czyli już po fakcie (i współzycia w nieodpowiednim terminie, i byłej ciąży :cry: ), że jak się staramy o dziecko, to nie należy współzyć w terminach w których byłaby @.
Więc czy powinnam wiedzieć coś jeszcze, co trzeba albo czego nie wolno, jak się człowiek stara o dziecko? Czasem normalnie żałuję, ze nie skończyłam położnictwa, bo skąd mam brać taką wiedzę?
Pomijam rzeczy oczywiste typu badania, kwas foliowy itp.
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Marchewka » 27 sierpnia 2008, o 16:30

Witaj Dota!
W dniach w których przypadałaby miesiączka i 1, 2 dni przed, należy unikac gorących kąpieli i wogóle ogrzewania macicy (jakiegoś nadmiernego). Unikac trzeba też (głównie przy pierwszej miesiączce) zmian trybu życia typu wyjazdy, mała ilośc snu, mocny stres, itp. Czyli takich sytuacji, które normalnie przyspieszają @.

Dota wyluzuj! Ja Cię świetnie rozumiem. Na początku po stracie dziecka przechodzi się koszmarny etap obwiniania się. :twisted: Też na począku dosłownie wszystko było dla mnie powodem poronienia i czułam, że to przeze mnie. Analizowałam dosłownie wszystko. Mąż to bardzo szybko ukrócił mówiąc, że on był tak samo odpowiedzialny jak ja. Moje głośne obwinianie przerodziło się w milczące, potem szukanie innych winnych (nawet moja dyr była podejżana, bo zapowiedziała mi lekcję pokazową (jestem nauczycielem) i przez to się bardzo stresowałam).
Zobaczysz, że ten etap też się skończy. Nikt i nic nie jest przyczyną tego nieszczęścia. Pan Bóg tak zarządził i nie ma dyskusji. :!: Myśl o nowym życiu, które niebawem się pocznie pod Twoim sercem. Przede wszystkim wyluzuj, bo takie napięcie nie służy kolejnej ciąży.
Pozdrawiam :wink:
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez dota321 » 27 sierpnia 2008, o 19:39

Marchewka napisał(a):Witaj Dota!
W dniach w których przypadałaby miesiączka i 1, 2 dni przed, należy unikac gorących kąpieli i wogóle ogrzewania macicy (jakiegoś nadmiernego). Unikac trzeba też (głównie przy pierwszej miesiączce) zmian trybu życia typu wyjazdy, mała ilośc snu, mocny stres, itp. Czyli takich sytuacji, które normalnie przyspieszają @.


no to zaliczyłam to wszystko po kolei w okolicach potencjalnej @...

Dzięki Marchewko. Na razie nie mogę wyluzować, nie potrafię. Tym bardziej, że jakoś tak się cudownie składa, że żaden lekarz albo nie moze mnie przyjąć, bo mu coś wypadnie (włącznie z moją gin), albo akurat jest na urlopie ("awaryjna" reszta). I na razie trwam w zawieszeniu. Dzisiaj odgrażałam się mężowi, że odstawię notatki i obserwacje, odpuszczę wszystkich lekarzy, i pójdziemy na żywioł...
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez fiamma75 » 27 sierpnia 2008, o 23:53

Czemu nie? To może być naprawdę dobry pomysł.
Przeżyłam coś bardzo podobnego do Ciebie.
I cykl który zaczął się wczesnym porobieniem zakonxzył się porodem :D Tego Ci serdecznie zyczę.
Nie masz czym się obwiniać.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron