Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:39 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

starania o dziecko a seks po owulacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

starania o dziecko a seks po owulacji

Postprzez malamia » 26 sierpnia 2008, o 09:34

Może to dziwny temat, ale stwierdziłam, że spróbuję zapytać - może ktoś się orientuje... Gdzieś mi się obiło o uszy, że w czasie starań o dziecko po owulacji lepiej zachować wstrzemięźliwość, bo skurcze macicy mogą utrudnić ewentualną implantację (przez wydalenie z organizmu komórki jajowej)... Podobnie w czasie, w którym przypadałyby kolejne miesiączki, lepiej powstrzymać się od seksu, bo to grozi poronieniem.
Cy ktoś wie ile jest w tym wszystkim prawdy? I czy lepiej zrezygnować z seksu do czasu wykonania testu ciążowego, do dnia przypadającej miesiączki?
Może tu głupie pytanie, ale chciałabym wiedzieć, bo nie wiem jak długo będziemy się starać o potomka i czy będzie się to zawsze wiązało z takim okresem abstynencji (cała III faza plus czas miesiączki = długo...). :oops:
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez Amazonka » 26 sierpnia 2008, o 11:27

Czy źródło tej informacji to nie poważny periodyk Claudia - str. 4?

Wstrzemięźliwość w czasie odkładania też jest długa.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malamia » 26 sierpnia 2008, o 12:12

Tak, wydaje mi się że gdzieś w necie mi to mignęło - możliwe że tam. Wyczuwam jednak - nie pierwszy raz zresztą - lekką nutkę ironii, nie połączoną jednak z odpowiedzią na moje pytanie. I czuję się trochę skarcona jak dziecko, bo owszem"wstrzemięźliwość w czasie odkładania i tak jest długa" - ale co do tego nie muszę być przez nikogo uświadamiana...
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez fiamma75 » 26 sierpnia 2008, o 12:28

Malamio, czas starań m.in. tym się różni od czasu odkładania, że można się seksowac kiedy się chce :D A szczęśliwa i odprężona kobieta ma większe szanse na macierzyństwo :D
Gdyby skurcze macicy były tak groźne to przez całą ciążę kobieta nie mogłaby współżyc. Kobiece pisma nie cechuja się niestety rzetelną wiedzą - w innym wyczytałam ostastnio, że ay począć należy współżyć w połowie cyklu, bo owulacja jest zawsze w połowie cyklu :twisted:
Co do współżycia w dni przypadającej miesiączki - są różne szkoły- ta stara radzi wtedy unikać, a na pewno przy problemach z ciążą.
Malamio, ciesz się czasem starań, seksem bez ograniczeń i nie zamartwiaj na zapas. Nie wiesz kiedy drugi raz będziesz maiła taka okazję :wink:
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez NB » 26 sierpnia 2008, o 12:33

W szkole położnych też uczyli, żeby w przypadające pierwsze 3 miesiączki unikać.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez malamia » 26 sierpnia 2008, o 12:56

fiamma, NB - bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zwłaszcza post fiammy bardzo poprawił mi humor - i jestem pewna, że mój mąż zareaguje w ten sam sposób :) Chyba rzeczywiście za bardzo się zamartwiam, nie da się wszystkiego w życiu wykonać "od linijki" i według planu :)
A te wiadomości odnośnie współżycia w czasie przypadającej miesiączki mam też z zajęć, tyle że z psychologii rozwoju - więc wolałam się upewnić, czy medycznie jest to jakoś potwierdzone, i skoro NB piszesz, że tak Was uczyli, to do tego akurat będę się stosować.
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez dota321 » 26 sierpnia 2008, o 22:11

ha, kolejna rzecz, którą zrobiliśmy nie tak :evil:
jestem tak zła na to wszystko co się stało, że teraz mam wrażenie, że całe małżeństwo to czas abstynencji, i jak się odkłada, i jak się planuje :cry: takich rzeczy, żeby nie współżyć w dniach, które przypadałyby na @, też mi nikt nie mówił; a mnie nawet do głowy nie przyszło... a szkoda
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Marchewka » 27 sierpnia 2008, o 08:36

W czasie przypadających miesiączek w ciąży (3. pierwszych) nie wolno też robi badń ginekologicznych.
Czyli stwierdzic ciążę u lekarza po badaniach beta HCG można po terminie pierwszej.
Mój ginekolog powiedział mi, że w moim przypadku (po poronieniu), jeśli pojawią się dwie kreski- ważne, żeby przyjśc nawet w trakcie miesiączki, żeby podac ewentualnie leki, zrobic badania krwi albo USG. Mimo to badania "ręcznego" nie będzie.[/code]
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez Fruzia » 27 sierpnia 2008, o 20:58

Myśmy nie współżyli w terminie 1. @, a i tak straciliśmy dzieciątko. Dota, nie zadręczaj się. Jasne, masz prawo do przezywania bólu, tylko pozwól mu mijać.
Ogólnie to nieraz o słyszałam/czytałam o takiej zasadzie. Tylko to trzeba chyba temp. mierzyć, bo tak to skąd miałabym wiedzieć, kiedy @, skoro cykle mam 27-44.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez fiamma75 » 27 sierpnia 2008, o 23:51

Ale temp. Ci nic nie powie, bo i tak jest podwyższona.
Ta metoda to dla kobiet o regularnych cyklach i to chyba co do dnia.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez malamia » 28 sierpnia 2008, o 09:16

Ja mam dokładnie, co do dnia 29-dniowy cykl z 12-13 dniową fazą lutealną (na 8 obserwacji były dwa odstępstwa - oba w czasie sesji, zimowej i letniej - czyli stres jednak MA znaczenie). Tak więc chyba po prostu w okolicy tego 29 dnia się powstrzymam od jakichkolwiek potencjalnych działań szkodliwych, o ile w ogóle coś tam mam w brzusiu, o ile nam się udało, bo tego się przecież na razie nie dowiem...
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron