Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:14 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szczepienie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

szczepienie

Postprzez kondzielka » 7 września 2003, o 10:48

Mam pytanie, prawdopodobnie udalo nam sie poczac dzieciatko (dzis jest 18 dzien wysokiej temperatury) i dlatego obawiam sie czy moge w tej sytuacji zaszczepic sie przeciw grypie. Czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie? dziekuje.
kondzielka
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 września 2003, o 10:37
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Moni » 7 września 2003, o 11:25

Mnie sie wydaje, że nie bo to przecież zawsze działa na osłabienie organizmu nie tylko Twojego ale i dziecka. Wiem na pewno, że po szczepionce na różyczkę obowiązuje okres "kwarantanny".
Poza tym wirus grypy jest niebezpieczny nie wiem czy w szczepionce też. Musisz zapytać lekarza.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez kondzielka » 7 września 2003, o 19:04

dzieki za odpowiedz, o szczepieniu na rozyczke i innych wiem, natomiast prosilabym jakiegos lekarza o wypowiedz, lub osobe, ktora spotkala sie z taka sytuacja. Dziekuje.
kondzielka
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 września 2003, o 10:37
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez tdmochowski » 24 września 2003, o 03:13

Nie powinno się szczepić przeciw grypie w trakcie zwłaszcza pierwszedo trymestru ciąży. Wszystkie szvczepionki należą do kategorii C według FDA. Oznacza to, że nie były badane na ludziach, ich wpływ na organizam płodu jezt nie znany lub wykazano działania szkodliwe na zwierzętach. Leki z tej grupy można stosować w ciąży absolutnie w wyjątkowych sytuacjach
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tdmochowski » 24 września 2003, o 03:21

Można bezpiecznie szczepić się przeciw grypie w trakcie karmienia. Obecne zalecenia obejmują równięż podanie szczepionki kobiietom będącymw II i III trymestrze ciąży jeśli w populacji występpują masowe zachorowania na grypę o ciężkim przebiegu
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kondzielka » 24 września 2003, o 09:44

dziekuje serdecznie za porady.
kondzielka
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 września 2003, o 10:37
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez agnisia410 » 8 października 2003, o 16:42

Panie Doktorze,

a czy istnieje jakis okres kwarantanny jesli chodzi o szczepienie przeciwko grypie? np. kilka dni, czy miesiac?
Prosze o szybka odpowiedz - nie powiem, ze nam sie nie spieszy... :wink: . Chcielibysmy sie jak najszybciej zaszczepic a dni plodne juz tuz tuz...

Z powazaniem.
Agnisia
agnisia410
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 września 2003, o 13:18
Lokalizacja: Kiel, Niemcy

Postprzez jjwb » 13 października 2003, o 12:40

Odnośnie szczepienia

Czy jeśli kobieta chce się zaszczepić przeciwko grypie i różyczce, to może się zaszczepić przeciwko tym chorobom w jeden dzień :?:
Czy może nalży przeczekać jedno szczepienie a potem zaszczepić się na drugą chorobę :?:

Bo jeśli para stara się o dziecko to wiadomo, że liczy się dla nich każda nawet chwila. Jeśli więc po grypie należałoby poczekać 3 miesiące, po szczepieniu przeciwko różyczce kolejne 3 miesiące (mnie nawet lekarz powiedział, że powinno się czekać 6 miesięcy :!: - nie wiem co o tym sądzić :?: ) to uzbiera się pół roku a nawet 9 mesięcy :!: :!: :(

I tak jak agnisia410 prosiłabym o odpowiedź jakiegoś lekarza.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
jjwb
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 września 2003, o 14:17

Postprzez jjwb » 13 października 2003, o 12:40

Odnośnie szczepienia

Czy jeśli kobieta chce się zaszczepić przeciwko grypie i różyczce, to może się zaszczepić przeciwko tym chorobom w jeden dzień :?:
Czy może nalży przeczekać jedno szczepienie a potem zaszczepić się na drugą chorobę :?:

Bo jeśli para stara się o dziecko to wiadomo, że liczy się dla nich każda nawet chwila. Jeśli więc po grypie należałoby poczekać 3 miesiące, po szczepieniu przeciwko różyczce kolejne 3 miesiące (mnie nawet lekarz powiedział, że powinno się czekać 6 miesięcy :!: :?: - nie wiem co o tym sądzić) to uzbiera się pół roku a nawet 9 mesięcy :!: :!: :(

I tak jak agnisia410 prosiłabym o odpowiedź jakiegoś lekarza.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
jjwb
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 września 2003, o 14:17


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron