Teraz jest 9 maja 2024, o 01:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak to jest z tym cyklem???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jak to jest z tym cyklem???

Postprzez Madzia23 » 29 lipca 2004, o 23:44

Wtam :D to znowu ja i moje "mądre pytzania" :oops: :oops: :oops:
Jak już wspominałam staramy się o dzidzię,ale kompletnie nie rozumiem swojego organizmu :oops: :cry: Moje cylke są rózne różniste,może dlatego,że jakieś 3 lata temu brałam regularnie pigułki,a potem sporadycznie i przez bardzo któtki okres czasu,jakieś 2 miesiące.Ostatnie odstawiłam bodajrze w styczniu pod koniec.Moje cykle bywają po 28 dni,30,31a nawet 35 dni.Za każydym razem obliczałam sobie kiedy są te dni płodne,aby zwiększyc intensywność starań :wink: W naszym przypadku to jest tak,że własciwie kochamy sie codziennie i generalnie nie powinno byc takiej mozliwości abym nie była w ciąży.Ale jednak!!!I dlaczego???Czy nie występuje u mnie owujacja?Często zdarza się,że podczas cyklu strasznie skręcają mnie jajniki,ale czy to wtedy jest to?Okresy nie są bolesne,także ja już nic nie rozumiem.Moje dziwne cykle moga być spowodowane złym odżywianiem i głównie stresem,bo jestem dosć nerwową osobą.
Nie potrafię sobie tego jakoś poukładać.Może jet tu ktoś na forum z podobnym problemem,albo z dobrą wiedzą i mi pomoże :cry: ?A może prze te tabletki mój organizm jeszcze nie doszedł do siebie??

Pozdrawiam
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez NB » 30 lipca 2004, o 08:32

Witaj! No cóż nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi lub ich brak...
Nie piszesz jak długo brałaś pigułki ale z tego co można się dowiedzieć to brałaś je w b.młodym wieku (ok 20 r.ż), co może mieć wpływ na obecne problemy z uzyskaniem poczęcia.
Cykle masz całkiem normalne nie są to cykle nieregularne. Widzę , że masz trochę "kalendarzykowe" podejście do określania dni płodnych. A tu nic wyliczyć się nie da. Zachęcam Cię do bacznej obserwacji swojego organizmu, tzn. pomiaru temperatury i obserwacji śluzu, ponieważ może się okazać, że Twoja faza lutealna (faza trwania ciałka żółtego, w które przekształca się pęcherzyk jajnikowy pęknięty lub nie) jest zbyt krótka na to aby doszło do zagnieżdżenia poczętej istotki. To,że współżyjecie codziennie, raczej zmniejsza możliwość zapłodnienia, ponieważ plemniki muszą mieć czas aby dojrzeć.
Ból jajników jest drugorzędnym objawem owulacji i nie musi o niej świadczyć.
Jednak im więcej objawów obserwujesz tym większą możesz mieć pewność co dzieje się w Twoim organizmie.
Piszesz, że jesteś osobą nerwową i to skłania mnie do myśli, czy nie masz niedoboru magnezu i witamin z grupy B, które odpowiadają za długość fazy lutealnej.
Pozdrawiam.

polecam http://www.lmm.pl/npr/kurs/9.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Madzia23 » 30 lipca 2004, o 09:42

Nikoleta,dziękuje za odpowiedz,bardzo mi pomogłaś.
Co do brania pigułek to zażywałam je przez ok 3 lata z niewielkimi przerwami.zaczęłam je brac jak miałam 19 lat.Po tych 3 latach sporadycznie brałam i na bardzo krótko,bo z reguły na miesiąc albo dwa.Ostatnio brałam grudzień i styczeń i od tamtej pory juz nie biorę w ogóle.
Ciekawą rzecz mi napisałaś :lol: odnośnie częstego współycia.Dobrze wiedzieć,bo myslałam,ze częste przytulanie zwiękasz szanse na dzidziusia.A jednak nie :?
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron