Teraz jest 9 maja 2024, o 16:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jestem kompletnie "zielona"

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jestem kompletnie "zielona"

Postprzez Madzia23 » 29 lipca 2004, o 23:29

Witam wszytkich serdecznie :D .Mam na imie Magda,mam 23 lata i jestem z Gdyni.Mam parę pytań do stałych forumowiczów :oops:

1.Zauważyłam,że na tym forum dużo przewija się wiele kwesti związanych z Bogiem.Czy to forum jakieś katolickie,albo oaza rodzin?Wiem,że to głupie pytanie ale bardzo mnie intryguje.

2.Ja staram się o dziecko z moim chłopakiem od stycznia i nam nie wychodzi.Bardzo chcielibyśmy mieć dzidziusia,ale jak na razie brak tych upragnionych II kreseczekCzytam sobie o obserwacji śluzu,mierzeniu tempki itp.Ale czy te metody są na 100% wiarygodne?

Polecam też forum www.baybus.net dla tych którzy chcieliby więcej informacji zaczerpnąć na te same tematy i poznać opinie i doświadczenia innych przyszłych mam.

Pozdrawiam wszystkich :D
Ostatnio edytowano 29 lipca 2004, o 23:32 przez Madzia23, łącznie edytowano 1 raz
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jestem kompletnie "zielona"

Postprzez Madzia23 » 29 lipca 2004, o 23:30

:D
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez NB » 30 lipca 2004, o 08:33

Witaj !
Spróbuję odpowiedzieć na Twoje wątpliwości:
1. Forum, na którym się znajdujemy zostało założone przez stowarzyszenie Liga Małżeństwo Małżeństwu, które powstało z inicjatywy katolickich małżeństw w celu upowszechniania metody objawowo-termicznej. Głównie zaglądają tu osoby będące członkami KRK, a także inni, którzy chcą żyć w czystości zarówno przed jak i w małżeństwie.

2.Metoda objawowo-termiczna może być stosowana w celu uzyskania poczęcia. Oczywiście nie można tu mówić o 100% raczej o jakichś 80%, ponieważ są pary, w których jedna ze stron np. cierpi na jakieś schorzenia i dlatego nie mogą począć dziecka. Najlepsze jest współżycie "celowane" tzn. w okresie najbardziej sprzyjającym zapłodnieniu (zbliżenie się do czasu jajeczkowania). Aby to wypróbować, należy obserwować swój organizm (temperatura, śluz, szyjka), zapisywać uzyskane wyniki i następnie je zinterpretować.
Nasze drugie dziecko np. poczęło się za czwartym podejściem, przy cyklach dwufazowych z owulacją i współżyciem w okresie okołoowulacyjnym. Pozdrawiam
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Madzia23 » 30 lipca 2004, o 09:31

Nikoleta napisał(a):Witaj !
Spróbuję odpowiedzieć na Twoje wątpliwości:
1. Forum, na którym się znajdujemy zostało założone przez stowarzyszenie Liga Małżeństwo Małżeństwu, które powstało z inicjatywy katolickich małżeństw w celu upowszechniania metody objawowo-termicznej. Głównie zaglądają tu osoby będące członkami KRK, a także inni, którzy chcą żyć w czystości zarówno przed jak i w małżeństwie.

2.Metoda objawowo-termiczna może być stosowana w celu uzyskania poczęcia. Oczywiście nie można tu mówić o 100% raczej o jakichś 80%, ponieważ są pary, w których jedna ze stron np. cierpi na jakieś schorzenia i dlatego nie mogą począć dziecka. Najlepsze jest współżycie "celowane" tzn. w okresie najbardziej sprzyjającym zapłodnieniu (zbliżenie się do czasu jajeczkowania). Aby to wypróbować, należy obserwować swój organizm (temperatura, śluz, szyjka), zapisywać uzyskane wyniki i następnie je zinterpretować.
Nasze drugie dziecko np. poczęło się za czwartym podejściem, przy cyklach dwufazowych z owulacją i współżyciem w okresie okołoowulacyjnym. Pozdrawiam


Nikoleta dziękuję za informację.Teraz juz wiem o co tu chodzi :) .A co to jest KRK :oops: ?
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez NB » 30 lipca 2004, o 12:17

skrót od "Kościół Rzymskokatolicki"
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Madzia23 » 30 lipca 2004, o 12:27

Nikoleta napisał(a):skrót od "Kościół Rzymskokatolicki"


Aha no tak :oops: .
Wiesz,pytam bo z instytucja kościoła to ja tak nie za bardzo..... :? Jestem raczej z tych wierzących,ale nie praktykujących.
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez mfiel » 30 lipca 2004, o 12:44

Aha no tak :oops: .
Wiesz,pytam bo z instytucja kościoła to ja tak nie za bardzo..... :? Jestem raczej z tych wierzących,ale nie praktykujących.[/quote]

Witam

Mam tylko nadzieję, że odpowiedź Nikoletty nie przestraszy Cię i nie zniechęci do odwiedzania forum.
Uważam, że pomimo faktu reklamowania zasad naturalnych głównie przez Kościół są one absolutnie dla wszystkich niezależnie od tego co robią, co myślą i jak wyglądają. :!: Są po prostu naturalne i do stosowania dla wszystkich, nie wiążą się z przyjęciem jakiejkolwiek ideologii. A wydaje mi się, że kojarzą się Kościołem tylko dlatego, że w społeczeństwie, w którym dominuje kult śmierci i hasła "róbta co chceta" bez przyjmowania konsekwencji swoich działań jest on jedną z nielicznych "instytucji", która bezwzględnie opowiada się za życiem i za korzystaniem z własnego rozumu i serca przy robieniu tego co się chce.

Pozdrowionka :)
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Madzia23 » 30 lipca 2004, o 16:45

mfiel napisał(a):Aha no tak :oops: .
Wiesz,pytam bo z instytucja kościoła to ja tak nie za bardzo..... :? Jestem raczej z tych wierzących,ale nie praktykujących.


Witam

Mam tylko nadzieję, że odpowiedź Nikoletty nie przestraszy Cię i nie zniechęci do odwiedzania forum.
Uważam, że pomimo faktu reklamowania zasad naturalnych głównie przez Kościół są one absolutnie dla wszystkich niezależnie od tego co robią, co myślą i jak wyglądają. :!: Są po prostu naturalne i do stosowania dla wszystkich, nie wiążą się z przyjęciem jakiejkolwiek ideologii. A wydaje mi się, że kojarzą się Kościołem tylko dlatego, że w społeczeństwie, w którym dominuje kult śmierci i hasła "róbta co chceta" bez przyjmowania konsekwencji swoich działań jest on jedną z nielicznych "instytucji", która bezwzględnie opowiada się za życiem i za korzystaniem z własnego rozumu i serca przy robieniu tego co się chce.

Pozdrowionka :)[/quote]

Nie,nie przestraszyła.Po prostu metody NPR są takie same dla wszystkich bez względu na wyznanie i ideologię takie tez jest i moje zdanie.Będę z chcę cią pisała i czytała to co piszą inni.Mam swoją teorię na pewne sprawy ale wiem,że z KRK nie wygram :?
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron