Teraz jest 4 czerwca 2024, o 03:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

odstawienie Harmonet

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

odstawienie Harmonet

Postprzez beatka_a » 28 lipca 2004, o 10:52

Witam! Mam pytanie. Mój lekarz przepisał mi 4 opakowania tabletek Harmonet na uregulowanie miesiączek. Ja wzięłam tylko jedno opakowanie i już po pierwszym krwawieniu współżyliśmy z mężem prawie codziennie- bardzo chcemy mieć dzidziusia :) . Śluz podobny do białka jaja kurzego zuważyłam około 12-14 dnia licząc od dnia pojawienia się krwawienia po odstawieniu. Chciałam się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że w tych dniach było jajeczkowanie ??? Proszę o odpowiedź.
beatka_a
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lipca 2004, o 19:46

Postprzez NB » 28 lipca 2004, o 16:09

Prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji istnieje, jednakże lepiej jest jeśli odczeka się ( po odstawieniu pigułek ) z poczęciem min. 3 miesiące. Hormony syntetyczne mają zdolność kumulowania się w organizmie i choć niektórzy lekarze zajmujący się niepłodnością zalecają natychmiastowe staranie się o potomka zaraz po odstawieniu hormonów (także pigułek antykoncepcyjnych) licząc na natychmiastową owulację, to jednak wpływu tych hormonów na rozwijające się dziecko do końca nie jesteśmy pewni. Oczywiście jest to sprawa indywidualna i z pewnością wiele czynników ma na to wpływ jak chociażby długość przyjmowania pigułek.
Jeśli chodzi o uzyskanie poczęcia, najlepiej jest współzyć w konkretnych dniach, gdy obserwujemy najdogodniejsze warunki do zapłodnienia (śluz). Codzienne, częste współzycie nie sprzyja poczęciu.
Pozdrawiam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości