Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

beta - dziwny wynik

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

beta - dziwny wynik

Postprzez milgosia » 11 marca 2008, o 16:54

Mam pytanie - moja znajoma poszła na badanie krwi w 10-12 dpo.

Nie da się dokładnie określić dnia owulacji, współżycie było 2 lub 3 dnia wyższej temperatury, (tzn. z samej temperatury wynika, że był to trzeci dzień, ale nie jestem pewna, bo obraz śluzu był zaburzony przez lactovaginal i nie wiem, czy ta pierwsza wyższa była rzeczywiście wyższa, czy też jeszcze niższa, choć wyższa od pozostałych sześciu dni.

Wynik bety to 4,2.

Normy z labolatorium wynosiły 0-2,7 poza ciążą, a 3 tydzień od 16 w górę.
Ja gdzieś czytałam, że ciąża jest od 5 w górę. Czy ten wynik oznacza ciążę? Jest tak pomiędzy...

Dziewczyna była u lekarza, na usg nic nie było widać, przepisał jej luteinę no i teraz nie wie, czy ją brać, czy nie, bo jest już 13 dpo, faza lutealna wynosi u niej 12-14 dni. Co o tym sądzić i co jej poradzić? Strasznie się martwi, bo wcześniej brała sporo leków przez prawie pół roku, antybiotyków, przeciwgrzybicznych, a ciąży na razie nie planowała, choć myśli o niej pozytywnie.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Betsabe » 11 marca 2008, o 21:32

Luteina jest czesto przypisywana na podtrzymanie ciazy i na wywołanie @.

A według generalnej zasady każdy poziom hCG w surowicy krwi poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) uznawany jest jako wynik negatywny, przeczący ciąży.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez AgaM » 12 marca 2008, o 08:01

Zrobic jeszcze jedno badanie BETY - w roznych laboratoriach sa rozne normy - jak sama piszesz. Jesli Beta bedzie przysrastac i to proporcjonalnie to dziewczyna jest w ciazy.
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez milgosia » 12 marca 2008, o 23:06

Zrobiłam tak, jak radziłyście, poleciłam jej zrobić ponownie badanie bety. Niestety, jeśli to nawet była ciąża, to juz jej nie ma, bo powtórka bHCG dała wynik < 0,1.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wiedźma » 12 marca 2008, o 23:25

na przyszłość możesz poczytać doświadczenie innych dziewczyn z pierwszych dni ciąży
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... ic&t=19203
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron